Hirdetés

2018. augusztus 20., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-08-08 08:35:13

PROHARDVER!

- CSAK az írjon, akit anyagi kár ért és CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
- CSAK HARDVERAPRÓS ÜGYEKBEN! (egyebeket értesítés nélkül törlünk)
- ami kell: üzletfél nickneve, apróhirdetés linkje, ok röviden (személyes adat nem)
- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!
- ne írj indulattal, fenyegetőzve, vagy ha még egyeztettek,
- a válaszunk a hozzászólásodban lesz (link: "itt szóltam hozzá" doboz ikon)
- ha a problémád megoldódott, írd meg a topicban is az eredeti hsz-re válaszolva
- a rendőrségi feljelentés menete 👮
más felhasználóról (kitiltásáról) adatvédelmi okokból nem nyújtunk felvilágosítást sem itt, sem privát üzenetben, sem jelentésben

Összefoglaló kinyitása ▼

(#12451) deenee20

deenee20
(lelkes újonc)

deenee20
(lelkes újonc)

Üdvözletem

A múlt héten rendeltem egy E8400 as CPU-t

SilveRado
(kvázi-tag)

Adatai
Fábián Imre
OTP
számlaszám:
11773456-01147883
Telefonszáma: 30\732-63-83

Regisztrált tagtól és 13.000 Ft ot utaltam neki 2012.12.18. án és
Átvert megkárosított mert egy olyan CPU-t kaptam amire az van írva hogy

INTEL CELERON SL9XN MALAY - 1.80 GHZ/512/800

Szóval kicsitsem az kaptam amiért fizettem.........
Kérem segítsenek mert hiába írok nem válaszol hiába hívom nem veszi fel....

Mit tehetek ?????

1 hetet kapott

[ Módosította: Oczu ]

A rossz selejtes dolgaidat ha lehet inkább másra sózzad rá de legjobb ha megtartanád magadnak....

(#12452) Newlachka válasza Newlachka (#12448) üzenetére

Newlachka
(őstag)

nekem is írt levelet január elején próbálja rendezni a dolgát

1 hetet kapott rá

(#12453) Pola-Roid válasza Pola-Roid (#12413) üzenetére

Pola-Roid
(tag)

580 helyett ugyan csak 500-at, de annyit a mai nap folyaman atutalt, igy reszemrol a tema lezarva.

(#12454) Tibcso

Tibcso
(újonc)

Üdv!

emerico2004 - től rendeltem egy i3 2120-as procit dec.14-én, aznap utaltam is.
Azóta se proci, se pénz!! (nem volt jó, majd utalok stb. ...) :(((
Morogjatok rá légyszíves!
Köszönöm!

Kapott privátot

(#12455) Poo

Poo
(senior tag)

Egy szélhámost szeretnék jelenteni!
Neve smith12
Történet:Árult egy hibás monitort aminek a hirdetése sajna már nincs meg,privibe adtam neki egy árat h mennyiért venném meg ő elfogadta és mondta h lenne még egy gondoltam akkor a postaköltség miatt jöjjön egyben az egész.Sajnos előre utaltam neki 7000ft(ennyibe egyeztünk meg) még oktober 29én azóta sem jött semmi.Telefonon is beszéltem vele de váltig állította h elküldte meg elkeveredett meg jött a halandzsával de semmi bizonyítékot nem tudott felmutatni.
Privire nem válaszol és nem is lépett be egy jó ideje már.
Részemről mehet a levesbe illetve ha lehet utána nézni clonregnek megköszönöm.
Ha lesz egy kis időm a rendőrségen is fel jelentem.
Mihály Gusztáv
UNICREDIT BANK : 10918001-00000062-9556000*
Lakhely: Csongrád megye valahol elvileg
Tel:0631315197* (ezen beszéltem vele)

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#12456) SoundTech válasza Newlachka (#12448) üzenetére

SoundTech
(újonc)

Köszönöm szépen, hogy bejelentettél úgy érzem picit jogtalanul. Téged nem érdekeltek az anyagiak én vezettelek rá a témára ,pontosan úgy montad neked mindegy ,hogy 200 Ft vagy 2000, én erre ajánlottam neked 8 + 2 Ezer Forintot amit mint még akkor megirtam neked, hogy nem tudom teljesíteni halasszuk el kis ideig , súlyos kiadásaim lettek a monitoromat is el kellett adjam. A monitoreladást ma irtam azután, hogy kérte küldjem el az egyik hirdetésemben szereplő tárgyat egy 32 Gb-os Pendrive-ot én erre írtam ,hogy már rég elkelt és pénzem sincs gyakorlatilag kajára se! Most is telefonról írok... Mondtam még, hogy fizetéskor utalok neked mindenképp mivel 2 havi fizetést fogok megkapni. Tehát a súlyos kiadások + fizetésem benntartása = anyagi csőd...Irtam is , hogy sajnálom. Ezekszerint nem érdekel Pm-be azt írtad, hogy neked mindegy. Ez ma volt. Erre OCZU-tól kapok egy levelet, hogy 1 hetem van utalni.Ezt eddig értem. De akkor mennyit is utaljak? 200 Ft amit szerinted elég lenne vagy 10 Ezret amit én ajánlottam fel. Mellékesen azután irsz ide be miután mondtam, hogy fizetésnél utalok. Hát az a probléma hogy 200 Ft-ot még elutalok egy héten belül de 10 ezret már csak fizetésnél tudok. De mivel közzéte t ted itt a képeket, hogy mindenki lássa(véleményem szerint ez nem egy hiányos xbox belső hanem ez annál egy fokkal személyesebb dolog szvsz)igy biztos lehetsz benne, hogy nem utalok. Köszi a megértést , és kérnékszépen erről az oldalról egy kitiltást. Magamnak

(#12457) SoundTech válasza Newlachka (#12452) üzenetére

SoundTech
(újonc)

Hiába egy hét múlva még csak 4. -ike lesz! Én meg csak 10. -én kapok fizetést. MEGÉRDEMLEM AZ OLDALRÓL A KITILTÁST. Ugyérzem ez nagy bűn

(#12458) Newlachka válasza SoundTech (#12457) üzenetére

Newlachka
(őstag)

A, nem tilt ki senki
B, Ne ígérj ha nem tudod akarod betartani.
C, Azt hiszem amit kértél, teljesítettem
Én sem rendelek meg 2 led TV-t ha nem tudom lerendezni az árát.
Amúgy igazad van nem mondtad,hogy melyik Pénteken.

[ Szerkesztve ]

(#12459) SoundTech válasza Newlachka (#12458) üzenetére

SoundTech
(újonc)

Ha nem akarnám betartani akkor alapból fel se ajánlottam volna egy 10-est, a 2 led tv esete ne sértődj meg de akkorára eltér egymástól mint a Mount Everest. Én megmondtam hogy nemtudok fizetni csúsztassuk akkora mikor végre a főnököm kifizet bár ez nem a te hibád tudom irtam is hogy rendezem de csak 10.-én tudom

(#12460) Newlachka válasza SoundTech (#12459) üzenetére

Newlachka
(őstag)

HA Ezt
elolvasod, akkor láthatod,hogy jelezve lett a neked megfelelő időpont.

(#12461) SoundTech válasza Newlachka (#12460) üzenetére

SoundTech
(újonc)

Hát én ma kaptam levelet, hogy egy hét.

(#12462) joci0520 válasza lamapo 48 (#12450) üzenetére

joci0520
(újonc)

Erre csak azt tudom mondani,hogy eddig senkinek semmi baja nem volt egy termékemmel sem és mindenre adtam garanciát,úgy ahogy erre a két fejhallgatóra is!
Igenám,de nem 3 nap és nem 6 nap és nem is 1 hét hanem nézzük már meg mikor lett kötve az üzlet és hogy mikor szerette volna az úriember visszacserélni a második fejhallagtót!
Mert ha én is vásárólnék valamit és a 3 nap garancia letelte után visszamennék 1 hétre rá és reklamálnék,szerintem kiröhögnének!
De az első fejhallgatót vissza is cseréltem a vételt követően már a 2. vagy 3.napon!
Találkoztunk és vissza adtam a pénzt!
A második fejhallgatót viszont nem hozta vissza az úr és mondta hogy kisérletezik vele,mert egy olyan embernek vette aki idézem: "műszaki analfabéta"
Én erre nem mondtam hogy ha kijátszották magukat és szétberhelték a terméket akkor minden rendben és visszaveszem és vissza is adom a pénzt!
Ez szerintem egyértelmű hogy rá nemtudom mióta játszanak vele és most szeretné visszacserélni a terméket,hogy nem fogom!
Szóval törvényileg szóban megkötött 3nap próbagarancia nem lett semennyi nappal sem meghosszabitva a második fejhallgatónál!
Az elsőt is úgy hozta vissza hogy nem működik de még ott az utcán rádugtam a mobilomra és hoppá mitőrtént?!
Bekapcsolt és minden hiba nélkűl üzemelt és miután hazaértem vele a számitógépen is kipróbáltam mi lehet amiért nála nem ment!
De a számitógép és a hifi rendszer is tökéletessen vitte a dolgot!
Ja és már egy másik tulajdonosnál van aki kb. 2 hete használja és minden hiba nélkűl!
Igy a hiba az ÖN rendszerében lehetett kedves uram!
De ezt már nem bolygatom hisz az árát vissza adtam és a terméket is megkaptam!
Ugy hogy ezzel a bejegyzéssel nem tudok mit kezdeni és sajnálom ha nem sikerűl üzembe helyezni ennyi idő után a készüléket,de akkor egy megfelelő szakemberhez kellene fordúlni!
További szép estét és kellemes ünnepeket minden kedves olvasónak!

Üdv: Jocó :R

(#12463) Tenager18

Tenager18
(senior tag)

Mindenki figyelmét felhívom egy rutinos csalóra! Majdnem megkárosított 40k-val,de hála a szemfülességemnek,nem jött neki össze! Nem itt PH-n történt,de lehet itt is garázdálkodik!

Neve: Koncsik Csaba,vagy a fia neve Koncsik Roland
Címe: 3300 Eger Béke út 99
Elérhetőségei:
06706448591
06703440593
drogba1976@citromail.hu
ifjkoncsik@citromail.hu
drogba32@windowslive.com

Hamis,szerkesztett feladószelvényt küld,stb stb. Kerüljétek,bárhol is találkoztok vele!

Volt itt is

(#12464) zsolt7002 válasza zsolt7002 (#12444) üzenetére

zsolt7002
(újonc)

Hát az lehet, hogy fél éve ki van tiltva, de sajnos még mindig van fen tőle hirdetés. A kitiltással nem tűntek el a hirdetései és a telefonszáma sem. Engem most novemberben sikerült bepaliznia.

(#12465) shrekass

shrekass
(újonc)

Régebbi sztori de megérdemel legalább egy dorgálást ha feketét nem is ez a "kedves" felhasználó.
Vettem tőle egy n80 telót 2db akksival ami megjött 1 db akksival.Írtam neki hogy 2db-ról volt szó azóta (4hónap) még egy bocs sem jött.

Kapott privit

Ha megkeresel privátban én válaszolok az vissza is vonatkozik. shrekass felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#12466) lamapo 48 válasza joci0520 (#12462) üzenetére

lamapo 48
(lelkes újonc)

Ezt itt és most szépen elmesélted,a két hét "berhelés" szépen hangzik.Ezt leírhattad volna a pü-ben is,de mint alant mindjárt látszik,lapítottál mint az a bizonyos a fűben.Azt a két hetet te kérted illetve nem is két hét,hanem hat hétről volt szó.A fülesek átvétele 2012.12.01 volt,és a fényképen látszik hogy 2012.12.05 jeleztem hogy a másik sem jó. Nem tudom szabályellenes e az,ha csak olyan részt rakok ki ahol a másik fél "csendben van". Amennyiben igen,kérem a moderátorokat legyenek szívesek törölni.
1 kép:
2 kép:
Ui:Itt és most még egyszer,nem vág földhöz az a kétezer forint,itt csak a jellemtelen hallgatásod,telefonkinyomásodról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#12467) lamapo 48

lamapo 48
(lelkes újonc)

Bocsi itt a második kép:

(#12468) MontyCrew

MontyCrew
(senior tag)

Sziasztok, remélem jó helyre írok. Van itt egy kis érdekesség:

Régi tiltott profilÚJ profil

Szegényem volt akkora retardált, hogy a régi fhnevére utaló linket tesz az aláírásába..
Másodgyára egy inkorrekt megbízhatatlan felhasználó aki már több társunkat károsította meg vagy okozott komoly fejtöréseket.

Engedéllyel váltott nevet. Konkretizálnád a megkárosítást?

(#12469) Oczu válasza zsolt7002 (#12464) üzenetére

Oczu
(senior tag)

Maximum cache-ből jön elő, élőben biztosan nem.

(#12470) joci0520 válasza lamapo 48 (#12466) üzenetére

joci0520
(újonc)

Nem lapitottam,hanem nem foglalkoztam a dologgal ennyi az egész!
Én nem kértem semmilyen 6 hetet,csak kijelentettem hogy 3hétig korházban vagyok és utána viszont 6 hétig otthon pihenek!
Mivel a bejövő beszélgetéseidet tiltottam igy nem kaptam meg egy leveleldet sem!
Nyugdijas vagy ráérsz és ezzel semmi baj nincsen,de nekem más dolgom is van(most még több is) mint hogy rohangáljak és adogassam vissza a pénzeket neked!
Tisztellek a korod miatt,de ha annyira rossz lett volna az a fejhallgató akkor visszahoztad volna már az elsővel 1ütt is szerintem!
Na mind1 nem pazarlom itt a szót majd eldöntik az okosok hogy mi is lessz!
Nem vág földhöz az a feketet pont,mert szivessen elmagyarázom majd egy vevőmnek vagy akár kettőnek is hogy miért is kaptam!
De igy akkor már én is szeretnék kérni egy Fekete pontot lamapo 48-nak!!!

További szép napot és Boldog Újévet kivánok mindenkinek!

Üdv: Jocó :R

(#12471) lamapo 48 válasza joci0520 (#12470) üzenetére

lamapo 48
(lelkes újonc)

Ha,mint írod tisztelnél a korom miatt,akkor legalább nem nyomnád ki a hívásaimat,és ha már letiltasz a levelezésedből,előtte közölnéd velem is.Ha megnézed a képeket látni,hogy kérdezel valamit,és ezután jön a hosszú csend.A moderátoroknak lehetőségük van végignézni a privát levelezésünket,és majd eldöntik kinek hisznek.Az esetleges fekete pontot,nem kimagyarázni kell,hanem elkerülni.Ez volt az utolsó hozzászólásom az ügyben.

Nagyon boldog új esztendőt mindenkinek.

Én már ezt képtelen vagyok megérteni, hogy miért tér vissza milliószor a téma, hogy mi belelátunk a privátokba??? NEM LÁTUNK BELE!!! 10000000-szor leírtuk már...... :W

(#12473) sodreg

sodreg
(újonc)

szakipajti nevű felhasználónak szeretnék egy bazi nagy fekete pontot kérni.

A hirdetése, ami miatt szeretnék panaszt tenni.

A történet kb. két hete zárult le, azóta nem kaptam levelet a felhasználótól.
Az általa kitűnő állapotúnak meghirdetett olvasó egy szétrongált, teljesen működésképtelen vacak. 8 ezer Ft-ot fizettem érte valamint a postaköltséget.
A meghirdetett optikai meghajtóról egy képet küldött. Miután megkaptam a csomagot és kiderült az átverés, privát üzenet formájában többször megkerestem. Első körben értetlenkedett, utána vádaskodott. Végül annyiban hagytam a dolgot, mert tudtam, hogy a pénzem úgysem kapom vissza.
Az olvasót több ízben lefényképeztem és azokat a felhasználónak is elküldtem a privát levelezés során.
A képek:
01
02
03
04
05

Azt hiszem magukért beszélnek.

Mehet a fekete

(#12474) gabat válasza Tenager18 (#12463) üzenetére

gabat
(újonc)

Megláttam a hirdetést,fölhívtam,megbeszéltük a találkozót!Aztán nemsokkal ezután megláttam máshol a képet,amivel ő hirdette a laptopját!!!Rögtön visszahívtam,de csak makogott!!!Kiváncs ivoltam,megbeszéltem vele találkozót,mielőtt odaértam fölhivtam,még fölvette...aztán már semmi...másnap délbe kapcsolta be a telóját!!!Ez is az ő száma!Koncsik Csaba néven fut 0670/6448591 Internetes csaló!!!

(#12475) Tenager18 válasza gabat (#12474) üzenetére

Tenager18
(senior tag)

Igen csaló sajnos!! Már jelentkezett nálam egy tag,neki segítek visszaszerezni a mobiltelefonját!! Óvakodjatok Koncsik Csabától,sunyi,hazudozó ember!!

[ Szerkesztve ]

(#12476) Hawerr

Hawerr
(tag)

fekete pont oszynak ezért: [link]
Sajnos a garancia papír azóta sem került elő, a fülhallgatóval együtt.
Ezen felül "rendben" van...
bár Remélem még le is tiltják a készüléket -.-

Mehet a fekete

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#12477) Poo válasza Poo (#12455) üzenetére

Poo
(senior tag)

Az ő sorsa mi lesz?

Kiraktam

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#12479) hommeros

hommeros
(őstag)

Vásároltam 2012.04 hóban egy, az állítása szerint makulátlan és független Samsung Galaxy S2-őt 85eFt-ért a sanya02 sráctól, amit szépen le is tiltottak, mert nem volt független, előfizetéses volt a Telenorhoz. Kis csaló. Gyanus is volt, mikor az átadásnál elzárkózott az adásvételi írástól, de a tapasztalatlanságomat megragadva elhesegedte az agodalmamat, hogy van hozzá garijegy. Na, azzal aztán törölgethetem.

Pedig látta, hogy kisgyermekem is van, de hát az ilyen tróger mi másból is élne meg.

Jelentsd fel, ahogy nézem, itt nem sokat tevékenykedik

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#12480) thira

thira
(újonc)

Kérdezném még mindig türelmesen hogy az alábbi üggyel kapcsolatban történt e bármi az elmúlt időszakban?

[link]

Hozzátenném hogy azóta az mxm vga-mat is sikerült lesarkaznam mert próbáltam használható hűtőt faragni abból amit eladott nekem. A kábelt pedig amit kifizettem még mindig nem kaptam meg.

1 hetet kapott

A hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát...

(#12481) ZozzHUN

ZozzHUN
(PH! addikt)

Vigyázat balaint88-tal.

Jelentkezett a hirdetésemre privátban. Írta, hogy neki van és odaadja 9.000-ért, adhatja-e a számlaszámot...

Hirdetésében pedig leszögezte, hogy személyes átvétel nincs is, csak utalás.

Törekednék egy kipróbálásra nála. :U

ámen

(#12487) ZozzHUN

ZozzHUN
(PH! addikt)

Masik furcsa emberke: eper13

Tessek vigyazni vele, mert furcsan viselkedik

Hirdetese

Nem jatszott vele sokat allitasa szerint, csak 40 ora jatek van az accounton... Telefonban azt mondta 15-os a karakter, ami inkabb 25.

[link]

(#12488) stef6

stef6
(kvázi-tag)

Hello, tud valaki valamit LaciXbox360-rol? Neve címe megvan de nem volt rég belépve és nincs telszámom hozzá, lenne vele egy kis elintéznivalóm egy szar laptop vinyó miatt.

06309953738

(#12489) kisspinyoo válasza attyla999 (#12411) üzenetére

kisspinyoo
(kvázi-tag)

Felajánlottam neki hogy elküldöm a számlaszámom vagy keressünk megoldást! Azóta se reagált! Szerintem az 1 hét is lejárt! Még ha az ünnepeket veszem alapul akkor is!

Mehet neki a fekete

Tisztelet pénz hírnév!

(#12490) futo001

futo001
(senior tag)

ditti31 felhasználó úgy fest megkárosított 15000Ft-tal, fekete pont egyértelműen jár.
Ennyit utaltam át neki egy Windows 7-ért, amit azóta sem küldött, pedig többször kértem, hogy legalább képet küldjön a COA matricáról, hogy tudjam használni. Azóta nem reagál az üzenetekre, pedig minden nap bejelentkezik.
Dukavits Edit, a pénzt Dukavits Dánielné névre kérte.
Kiskunlacháza.

Elvileg minden adata meg van, így természetesen feljelentéssel honorálom kedvességét.

1 hetet kapott

¯\_(ツ)_/¯

(#12491) ZozzHUN

ZozzHUN
(PH! addikt)

penality01-t ki kéne tiltani, mert még mindig hirdet és nem kéne hagyni, hogy valakit sikerüljön átvernie

Ámen

(#12492) TaaT

TaaT
(PH! kedvence)

rinsz érdeklődött az általam hirdetett ledes ventilátorok iránt, úgy volt hogy kell neki (küldi a pénzt levélben stb), aztán amikor eszébe jutott hogy a venti csatlakozók nem jók neki eltűnt, nem írt vissza... pedig írtam hogy ha nem kell nyugodtan írjon mert más vinné...

Tudom nem ér feketét, csak legyen itt a neve :)

(#12493) Abarth500 válasza kosi94 (#12353) üzenetére

Abarth500
(lelkes újonc)

Szép reggelt,

Elnézést, de feladásra került a termék ... Nem fordult még elő velem ilyen. Nagyon sajnálom, január 2.-án a Rákospalotai postán utána kérdezek. Illetve sürgősen postázom a kért terméket, pótlólag. A hibát korrigálom, mert ... Amúgy az elérhetőségeim bármelyikén email, telefon elérhető vagyok. Köszönöm a figyelmeztetést! S még egyszer elnézését kérem a fórum társnak!
Boldog Új Évet! :)

Üdv:

Abarth (+36205828138)

(#12494) molnardavid válasza molnardavid (#12391) üzenetére

molnardavid
(újonc)

Kérdem én meg kapta már a feketéjét?!

Nyugalom, szerinted az ünnepek alatt is állandóan itt vagyunk? :F

(#12495) Dan86

Dan86
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Szabolcs2012 - nek szeretnék kérni egy HATALMAS FEKETE PONTOT EZÉRT az "üzletért".
Egy garancia nélküli monitort vettem kipróbálás nélkül tőle, életemben először, és utoljára, 19000 Ft-ért, ami állítása szerint jól működő monitor.
A monitor rossz, "csíkoz" a képernyő, szakszerviz szerint drágán javítható, ha egyáltalán javítható!
A szerencsétlen törölte a hirdetést, csak egy pontot hagyott meg belőle, de szerencsére a vonatkozó linkből kiolvashatóak a főbb információk!
Szívből kívánom neki, hogy ez legyen a legnagyobb sikere az életben!

Köszi!

1 hetet kapott rá

" Dan86 felhasználónak 36 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi értékelési rendszer alapján fórumon! "

(#12496) KisAtti válasza puhoska76 (#12432) üzenetére

KisAtti
(újonc)

nekem sem sikerült viasza küldenie a hddt sem a pénzemet ..
természetesen semmi hír felőle.
állítása szerint a pénz nem jött meg a postán loptak el .... de a hdd igen
viszont azt sem küldte vissza . mert hat minek is .
ámbor néven futott most , de mar ugy olvastam itt hogy futott mar ö pár neven itt...
minden esetre a felesége Csala Gina . senki ne kuldjon neki semmit , mert egy kamu gép szerintem nem is volt neki ssdje amire ment volna az üzlet .

(#12499) Vinyoelado

Vinyoelado
(újonc)

Tisztelt fórumozók!

Ez ha jól tudom egy technikai fórum apróhirdetési része, ahol éppen azért lehet hozzászólni, mert így is segíthetjük egymás tájékozottságát egy-egy termékkel kapcsolatban.
Mint ahogy ez az extra topic még pluszban is létrejött, mert szeretnénk elkerülni a csalókat, a hamis, nem a valóságnak megfelelő leírásokkal félrevezető és így tisztességtelen haszonra szert tevő hirdetőket.
Nem barbár, műszakianalfabéták vagyunk, hanem ki-ki ereje szerint beleteszi a saját műszaki tudását a fórumhoz, és segíti a másikat. Én is így tettem két kollegával is, akik külön kikérték a technikai tudásom alapján a véleményemet egyéb, nem ebben a hirdetési rendszerben közzétett hasonló termékek esetében is.

Ilyen jóhiszeműen írtam először a fórumra, ezzel a CRT televízióval kapcsolatban is baptista felhasználó hirdetésére, az eredmény:

http://hardverapro.hu/apro/philips_9551_12_kepcsoves_hd_tv_hdmi_elado_82_cm_1_3/hsz_1-50.html

A legújabb hirdetés első szövege, de már kétpercenként megszállott módjára változtatja:

"2009-es tipus.új távval.szép hd képe van.MONOR/PESTMEGYE.06209514907. KÉREM A MODERÁTORT,ÁLLÍTSA LE EZT A vinyóeladó NEVŰ VALAKIT,MERT LECSALÓZ.MÉG EGY ILYEN,FELJELENTEM NAGY NYILVÁNOSSÁG ELŐTT RÁGALMAZÁSÉRT.AZTÁN JÁRHAT RENDŐRSÉGRE-BÍRÓSÁGRA.EZ CSAK EGY TV.AKI MEGNÉZI,ÉS TETSZIK MEGVESZI.SEMMI KÖZE EGY KÍVÜLÁLLÚNAK BELESZÓLNI"

jelenleg már ez:

"2009-es tipus.új távval.szép hd képe van.MONOR/PESTMEGYE.06209514907.HDMI BEMENETES.felér a képe egy lcd.vel.persze ez szubjektív,de nincs pixelprobléma,nem kerül egy vagyonba,ha elromlana.a kommentekben lesz egy valaki,aki valami megszállott módon élvezi,hogy leócsároljon,kérem ne vegyék figyelembe."

Volt, hogy azt írta megszállott őrültként rontom az üzletét, pedig én csak egy technikai leírást adtam hozzá, amit ő folyamatosan töröl, ezzel félrevezetve az érdeklődöket. Nem vettem én üldözőbe, de kötelességemnek érzem, mivel látom már nem egy terméket hirdetett, hogy tájékoztassam a többi fórumozót vele kapcsolatban.

Az eredeti hirdetés,

1.: http://hardverapro.hu/apro/philips_9551_12_kepcsoves_hd_tv_hdmi_elado_82_cm_3/hsz_1-50.html

A második:

http://hardverapro.hu/apro/philips_9551_12_kepcsoves_hd_tv_hdmi_elado_82_cm_1/hsz_1-50.html

A harmadik:

http://hardverapro.hu/apro/philips_9551_12_kepcsoves_hd_tv_hdmi_elado_82_cm_1_2/hsz_1-50.html

Itt pedig hozzászóltam, mert azt próbálta elhitetni, hogy a készülék csaknem az ötszörösét érte 2009-ben, 3500 Eurót, a 2006-os eredeti 749-799 eurós árhoz képest. Szerintem ez megtévesztés, nem is kicsit.
Sőt ezután már ezt az információt a hozzászólásomból megtudva még fényezi tovább a hirdetését vele.

A szubjektív véleményem, hogy igenis csaló, aki bármilyen technikai hozzászólás esetén már törli a hirdetését és trágár módon jellemzi a másik fórumozót. Mivel nincs tisztában az eredeti árával, és a készülékhez nem rendelkezik eredeti gyári tartozékokkal, valószínűsíthetően legrosszabb esetben "lomolta", a szavajárása szerint - ne legyen igazam :P - de nem hiszem, hogy ő az eredeti legelső tulajdonosa, aki egy kis/nagykereskedelmi áruházból szerezte be.

Azt persze ki-ki maga dönti el, hogy ezek tudatában mennyire válik értékessé számára egy ilyen termék, de a fórum azért jött létre, hogy a fórumozók tisztában legyenek a termékkel kapcsolatban mindenféle tekintetben amikor mérlegelnek és eldöntik megkívánják-e vásárolni az adott terméket és legfőképp milyen áron.

Ha jól tudom a szabályok szerint is, és nem csak az európai kultúrember erkölcsi normái szerint is, nem lehet trágár módon megnyilatkozni az oldalon, és a szabályok szerint pedig a napi többszöri törlés és újrahirdetéssel egyetemben szankcionálandó is.

Köszönöm, hogy meghallgattatok.

Boldog új évet kívánok minden fórumozónak!

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.