2019. augusztus 17., szombat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-08-15 14:44:12

PROHARDVER!

CSAK az írjon, akit anyagi kár ért, CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
ami kell: üzletfél nickneve, apróhirdetés linkje! Milyen módon és mikor vetted át a terméket? Hogyan és mikor fizetted ki? Mi volt a probléma (nem küldte el, hibás a termék, letiltották, stb.)? Mikor jelezted ezt a másik félnek és mit reagált rá?
ha már jelentetted a Hardveraprón, itt nem kell
a válaszunk a hozzászólásodban lesz (link: "itt szóltam hozzá" doboz ikon)
a rendőrségi feljelentés menete 👮
más felhasználóról (kitiltásáról) adatvédelmi okokból nem adunk felvilágosítást
személyes adatok, privát üzenetek közzététele tilos (utóbbit nem látjuk)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#11352) metalbambi

metalbambi
(tag)

szükségem van arra a hírdetésre amivel átvert! ki kell nyomtatnom a rendőrséghez... az elérhetősége megvan a hírdetésnek. http://hardverapro.hu/apro/gigabyte_gtx_560_ti_oc_2_cooleres_21ho_garancia_38/hsz_1-50.html
ha lehet vagy ha tudsz küldj róla 1 nyomtatható verziót. valami adatbázis vagy biztonsági mentésből esetleg lehetne nem?

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#11353) xxxthrief

xxxthrief
(aktív tag)

Üdv!
Sajnos megint ide kell fordulnom.
vettem gianni_82 -től 1 konfigot.( alaplap,cpu,vga,táp,vinyó,Hangkártya)
Minden rendben lenne csak a vga csíkozott. Sztem hibás.
ő aztmondta hogy nála még rendben volt biztos a postán sérült meg.
mondom akkor vedd vissza. és ő aztmondta hogy nem vállal felelősséget a postán keletkezett károkért. az az én felelősségem. ez oké. de nem jelezte sehol sem csak akkor amikor mondtam neki hogy rossz a kártya.
akkor elkezdett a driverekre meg az xp-re gyanakodni hogy rossz... kb 10-szer raktam ujra az xp-t mindig mást használtam sose lett jó.
Ezért szeretnék 1 Feketét kérni neki. HA rendezi a dolgot avagy visszaveszi a kártyát akkor visszavonom a feketét.
Elején még korrektnek tűnt de a vége felé egyre inkább az ellentéte.
És még én vagyok a tudatlan...
Üdv!

Erre úgyis van garancia, küldd vissza neki

[ Módosította: Oczu ]

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#11354) gavai válasza papa402 (#11163) üzenetére

gavai
(csendes tag)

Szia!

Velem is megtette, ugyan ezt.
Ez volt az utolsó üzenete:

Köszönöm,rendben,megkérem a páromat,mert kiküldetésben vagyok péntekig.ezért nem válaszoltam egyből.
Köszönöm a vásárlást.

Azóta csend.

(#11355) SUPREME7 válasza metalbambi (#11352) üzenetére

SUPREME7
(őstag)

Elnézést az offért, csak egy kis segítség:

A hírdetés google által tárolt változata:

[GiGABYTE GTX 560 Ti OC (2 Cooleres) 21hó garancia! /// 38 990,-HUF]

[ Szerkesztve ]

(#11356) xxxthrief válasza xxxthrief (#11353) üzenetére

xxxthrief
(aktív tag)

Nincs.
nem veszi vissza.

Kapott egy privátot. Ha nem rendezi, sajnos távoznia kell.

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#11357) honda 1993

honda 1993
(senior tag)

neilmullen nevű felhasználó,folyamatosan zaklat,mert nem akarom neki eladni az egyik termékemet.mondtam neki hogy hagyja abba,de folyamatosan beszólogat , és elegem lett belőle.
ilyenkor mit lehet csinálni?

Tiltsd le a privát üzeneteit.

XD alias IKSZDé

(#11358) metalbambi válasza SUPREME7 (#11355) üzenetére

metalbambi
(tag)

nagyon köszi:) közbe szeretsére már rámírtak és sikerült megoldani:) de mégegyszer köszönöm hogy segítettél, vetted a fáradalmat :R minden jót kívánok :) :R

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#11359) xxxthrief válasza xxxthrief (#11356) üzenetére

xxxthrief
(aktív tag)

Köszönöm! :R

(#11360) Mercutio_ válasza PH-User (#8798) üzenetére

Mercutio_
(nagyúr)

Ha jól látom tx100 is ő :U
screenshot ha átírná...épp megkeresett privátban...

Mi attól látjuk, mellékesen megjegyzem, törölte a nevét, de én is őt az oldalról

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C alapú mITX PC, BASS-hangsúlyos fejhallgató, FD Node 202 ITX ház, Kolink 350W SFX táp, elegáns japán Orient Chronograph karóra, Panasonic 20/1.7 II, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik

(#11361) honda 1993

honda 1993
(senior tag)

neilmulen nevű felhasználóval mindenki vigyázzon,mert ha valamelyik hírdetésed iránt érdeklődik, de nem tudja kifizetni a terméket,AKKOR A HARDVERAPRO-RÓL MEGKERESI Az elérhetőségeidet, és folyamatosan írogat.. vagy privátban ZAKLATNI FOG,HOGY ADD EL NEKI A HÍRDETÉSBEN SZEREPLŐ ÁR TÖREDÉKÉÉRT.

már hetek óta nem akar leszálni rólam. és csak káromkodik,szidja a szüleimet,ÉS MINDEZT AZÉRT,MERT NEM NEKI AKAROM ELADNI .

XD alias IKSZDé

(#11362) gianni_82 válasza xxxthrief (#11353) üzenetére

gianni_82
(tag)

reagálva a negatívra!

A konfig amit vett tőlem, alkatrészenként volt, egyenként tesztelve.
Minden cucc rendben volt, kivéve szerinte a videokártya.
Ez a kártya nálam rendben volt, működött
Postát kért.
Ha jól tudom, posta saját felelősségre, pk-t fizetve.
A Cuccokat, becsomagolva normálisan elküldtem a megbeszéltek szerint.
Kb 2 napra rá jött a panasz, hogy állítólag csíkoz, lassú, és szar.
Lehordta a vga hűtést, ami szerinte egy összegányolt szar volt, mindamellett, hogy egy nagyon franko Coolermaster hűtés.
Kb 2-3 hónapot használtam a VGA-t, semmi panaszom nem volt rá.
Már elég rég óta veszek-adok alkatrészeket konfigokat, ha valami hibás, azt külön jelzem, vagy olyan hirdetést adok fel, hogy hibás.
Nem véletlenül árultam a vga.-t, mint hibátlan terméket. Én is játszottam vele, Doom3 Fifa, meg egy két apró 3D-s játék, a hiba nálam is kijött volna.
Ha valaki esetleg csinál vele valamit, vállalja érte a felelősséget.
Olyan tippeket adtam neki, amire nem is gondolt, azaz, egy kb tudatlan, informatikus kis zseniről beszélünk. Érdekes, hogy eddig senkinek semmi baja sem volt a cuccaimmal az évek, alatt.
Nem fogom visszavenni a terméket, ugyanis nem bizonyított az, hogy én adtam el úgy h hibás, sőt, továbbra is tartom, hogy vagy a postán sérült meg, vagy maga a vevő csinált vele valamit, megjegyzem utóbbival talákoztam már nem egyszer, hogy eladtam a jó terméket, ide vágta, hogy rossz, aztán érdekes módon csendben maradt, mert kjiderült a turpisság.
Most is erre gyanakszom.
Maradjon a fekete, ha ez neki nagyon jó, legyen úgy, aki itt ismer, kizárt, hogy ennek az okostojásnak fog hinni.
Ha viszont a fekete kizárásos, vagy bármi dologgal fenyeget, hát legyen, de egy ilyen kis p... miatt nem fogom a becsületem, a tisztességem bemocskolni, mert ha visszavenném, azzal ezt tenném gallyra.

Maradok tisztelettel

Gianni, 06703734068

(#11363) Ursache

Ursache
(senior tag)

RobertoC kolléga adott telefonszámot privátban, 1 perc alatt felhívtam, majd lefixáltuk, hogy enyém a termék, és találkozunk 2 óra múlva a megadott helyszínen.
Majd félóra múlva kiderül, hogy másnak adja el...
termék

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#11364) moszka válasza greggggg (#10953) üzenetére

moszka
(tag)

Ezzel amúgy mi van?

Vásároltam volna az említett kollégától de így inkább nem.

Elnézést törölhető.

Továbbolvasva rendeződött az ügy.

Ez meg törölhető! [link] szerintem

[ Szerkesztve ]

kőbalta

(#11367) xxxthrief válasza gianni_82 (#11362) üzenetére

xxxthrief
(aktív tag)

Még a végén én leszek a hibás hogy rossz a kártya.
egyszerűen rossz. nem tudok mit csinálni vele.
Beraktam a gépbe gyorsan bekapcsoltam és bejött minden ok jó. jeleztem is neki hogy minden ok.
másnap elkezdtem tesztelgetni és lám a bios is csíkoz a windows is csíkoz.
De a csíkozás nem mondanám hogy fizikai sérülés álltal keletkezett.
Álltalában a csíkozás attól van ha a gpu lábai megsérülnek.
Meg én nem fenyegettelek hogy irok 1 feketét ha nem veszed vissza,
hanem irok 1 feketét és kész. ha visszaveszed kihúzom.
ennyi röviden.

(#11368) gianni_82 válasza xxxthrief (#11367) üzenetére

gianni_82
(tag)

nem érdekel túlzottan, tudom és tisztában vagyok az igazammal, az lenne a gyengeség jele, ha visszavenném azt, ami itt hibátlanul üzemelt. Mondd azt, hogy ki akarod csinálni a konkurenciát, vagy szereztél egy ugyanolyan kártyát és rám akarod sózni.... Nem fogom visszavenni, hisz tudom, hogy hibátlan kártya volt, az hogy te mit csináltál vele az a te dolgod!
Üdvözletem továbbra is...
u.i.: intézd a saját feketédet is ahogy olvastam van neked is, pirosad meg elég kevés....
Mondom, ha ki akarod csinálni a konkurenciát, akkor ne így csináld, látom egyedül te akarsz piacolással foglalkozni.... vagy nem megy a bolt?
Na okosan, bye

Gianni, 06703734068

(#11369) xxxthrief válasza gianni_82 (#11368) üzenetére

xxxthrief
(aktív tag)

? kicseréltem a kártyát? fenyegetsz? Nem tudod kivel van dolgod de ez itt lényegtelen.
A lényeg h a kártya az az amit te adtál.
nem cseréltem ki szarra. sőt a hűtést se piszkáltam.
de viszont fel tudtam rakni 1 progit ami mérő a hőmérsékletet.
35 fokos. szal a hűtővel nincs gond.
na lényeg.
az volt itt a baj h nem irtad hogy postán keletkezett károkért felelősséget nem vállalsz.
így nem tudok mást csinálni.
ha kell visszaküldöm a kártyát hogy leellenőrizhesd de sok értelme nincs hiszen azt mondtad h mikor nálad volt akkor ebben a lapban tökélletesen ment.

(#11370) gianni_82 válasza xxxthrief (#11369) üzenetére

gianni_82
(tag)

Ez egész pontosan így van
Azt hittem ilyenre külön nem kell senki figyelmét felhívni, hogy posta minden esetben a vevő felelősége, ez mindig is így volt, mindenhol, és így is lesz mindig is!

Gianni, 06703734068

(#11371) anevemearl

anevemearl
(aktív tag)

Üdvözletem!

Sajnos több mint 2 év aktiv ittlét után kénytelen vagyok ide is irni.

jozsi700 tagnak szeretnék kérni egy feketét.

Lg P500 mobilt vettem tőle, 5000 ft-ért! Az ár a kijelzőhiba miatt volt ennyi.

Jegeltettem, majd előre utaltam. Tudom, nem lett volna szabad.

Amikor feladta, kaptam egy üzenetet miszerint lehet összecserélődtek a cimek.

Sajnos amikor ideért, egy Samsung L700 várt rám.

Az LG-be meg megrendeltem a cuccot is, amikor kaptam az üzit hogy postáz.

A privátokra nem válaszol azóta se.

Mi legyen? Vissza akarom kapni a pénzem, vagy a telefont!

1 hetet kapott

Volvo 850 - mert mindenkinek kell egy rénszarvas :D - nyolcotvenes.blog.hu - ha látni akarod, hogy újul az autó... :-)

(#11373) Zimmi91

Zimmi91
(senior tag)

sziasztok!
egy olyan kérdésem lenne, hogy mit tudok tenni egy olyan esettel ahol elutaltam az mp3 lejátszó árának a felét(3000Ftot) és "elvileg" elküldte a srác a lejátszót, de se híre se hamva!
4napja nem jelentkezett semmit nem tudok róla!
tudok tenni valamit? remélem a héten jelentkezik! ha nem akkor lépek az ügyben!

" Just remember Manchester is RED! "

(#11374) thira válasza thira (#11312) üzenetére

thira
(csendes tag)

Tehát mivel az ügy nem rendeződik, Eladó a privátokra sem reagál, kérném [balazs98] részére a feketét beírni.

[ Szerkesztve ]

A hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát...

(#11379) xxxthrief válasza gianni_82 (#11370) üzenetére

xxxthrief
(aktív tag)

"ha nem irt a hirdetésbe és nem irta privát üzenetben sem,hogy nem vállal garanciát semmire
akkor köteles fogyasztó védelem szerint 1évig használt cikk eladása után garanciát vállalni ha elfelejtette kiírni akkor is.ezt mindig felkel tüntetni vagy ad vagy nem ad , utólag nem mondhatja azt hogy nem ad garit az semmisnek számít.
jogilag kivan ez találva jól"

Na ezt irták nekem

(#11381) marcosnosta válasza Oczu (#11263) üzenetére

marcosnosta
(tag)

malterbmx azóta sem jelentkezett, ráadásul most néztem meg, még csak nem is a gyári aplle fúlest adta az ipod-hoz... szomorodjon meg az ilyen... KI VELE! :@

Kész

Minden, amire csak szükséged van, a legjobb árakon! www.pchazterv.hu

(#11384) morvfer válasza morvfer (#11171) üzenetére

morvfer
(csendes tag)

Mikor lesz látható a fekete pont, hogy másokkal ne tudjon hasonló képpen "üzletelni" ?

(#11387) xxxthrief válasza skydragon (#11386) üzenetére

xxxthrief
(aktív tag)

3 nap ok
2. nap már rosz volt!

(#11389) Kuter

Kuter
(aktív tag)

Megbizhatatlan és szerintem csaló.Ez miatt.

[link]

[link]

Üdv Mindenkinek.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#11390) juhig12

juhig12
(tag)

Egy kicsit régebbi a téma, de csak most volt időm ezzel foglalkozni.
Adnék egy nagy feketét MadBlade felhasználónak, mivel vettem tőle egy Gigabyte GA-P35C-DS3R lapot(ami a barátjáé volt), ami nem működik. Valószínűleg északi híd hibás, nem javítható a hiba.
Ő azt mondja, hogy nem volt megfelelően cipelve, ebben talán igaza is van, de mint a szervíz mondotta, nem ilyen jellegű a hiba.

A feketét ő kapja, pedig sokkal inkább az " ismerőse " érdemelné meg(a lap tulajdonosa), aki még arra sem volt hajlandó, hogy megnézze, hogy tényleg szart adott el. 6rugó bánta az egészet, legközelebb óvatosabb leszek.
Nem tudom eldönteni, hogy volt -e barátja vagy sem, ha valóban volt, akkor ő, mint csak üzletkötő vett részt a dologban, így a fekete az ismerősét illeti.

Kapott e gy privit és 1 hetet, hogy rendezze.

(#11392) Attila8006

Attila8006
(aktív tag)

Sajnos megint fel kell hívnom a figyelmet egy igen érdekes emberre!
bzsolt84-től vettem egy routert tegnap!
Elmondása szerint hibátlan!Haza hoztam bekötöttem bekapcsoltam..a ledek villogtak és magas hangon ciripelt benne valami...
tüzetesebben megnéztem a routert ekkor vettem észre hogy a csavarok hiányoztak belőle.4helyett 2 volt benne!ráírtam a tagra hogy ezt már valaki szétszedte és hogy itt valami nagyon nem jó.Erre kérdezte mi a gond.Ekkor szétkaptam hogy pontosabbat is tudjak mondani.Közöltem vele hogy 2 kondi is kuka benne.Mondta nem gond megnézi van-e neki alkatrésze,ha nincs akkor vissza veszi a terméket!Közöltem vele hogy nekem kellene a router inkább pár száz forintot adjon,mert akkor megveszem a kondikat és megjavítom én.Azt mondta rendben!Meg is beszéltünk mára egy találkozót melyre természetesen nem jelent meg.
A károm igaz csak pár száz forint (2kondi+2jegy)de itt az elv a lényeg!Becsületből ez a tag megbukott!A vele való üzletelést senkinek NEM ajánlom!!!

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#11393) Attila8006

Attila8006
(aktív tag)

helyesbítek.kondik cserélve a routerbe..nem sípol,de a net megosztás egy álom.pár percenként lefagy az egész.folyton resetelni kell.ez így egy hulladék amit bzsolt84 eladott...

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#11394) Nono89 válasza Slipandris (#11182) üzenetére

Nono89
(tag)

Én sem tudom ajánlani Mobilis78-at.
Megbeszéltünk egy üzletet, utána időpontra tértünk volna, és az illetö 14:44-kor írt utoljára, azóta folyamatosan írtam neki, mindig feljött megnézni az üzenetet választ soha nem kaptam, aztán megtaláltam Slipandris kollega jelentését,és írtam neki,hogy most akkor mi van, mert benne van a csalók topicban,és gondolom nem szeretne még egy véleményt magáról. rá 2 percre megint fent volt elolvasta, és ismét nem válaszolt semmit. Ha esetleg félre értettem volna valamit,és netántán a nagyinak a haja fáj,és korházba kell vinni, akkor elnézést kérek a kollegától, de egy válasz jól esett volna, hogy nem érek rá, vagy még se megy az üzlet... Hova fajul a hardverapró?? :( :F

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#11395) powergoku

powergoku
(tag)

Nemrég regelt figura tothibence96 napok óta szédít.Egy videókártyát akart megvásárolni tőlem . Rengeteg kérdésére válaszolva türelmesen ,fényképezgettem a kérésére a kártyát innen onnan ,szúrtam el vele rengeteg időmet.És ő kijelentette hogy ő megveszi a kártyát és jegeljem neki több napig,mert őt komolyan érdekli.Mire ma rákérdeztem mit akar, ő ezt válaszolta:
Hello.Bocsi.De a szüleim nemengedik meg.mégegyszer bocsi.(ezzel kiderülve hogy kiskoru)
Hogyan lehet ezt így lezárni ilyen egyszerűen.További kérdéseimre nem válaszolva neki ennyi volt.
Nem egy érdeklődőm volt közben és én barom fejemmel visszamondtam mindet.(ezzel rontva az üzletemet)Még szerencse hogy nem a vásárlás után jöttek volna hozzám a szülei panaszkodni.Nagyon ,bosszantók az ilyen emberek(ez esetben gyermek) számomra.
Nem szabadna 18 év alattiaknak üzletelniük,regisztrálniuk ezen az oldalon ,hisz ha vásárolnak nem saját hanem szüleik pénzéből és az ő engedélyük nélkül teszik ezt.
Nem tudom mivel jutalmazzátok ezt ,de valamivel mindenképp kéne ,mert el fogja ezt játszani más eladókkal is..

powergoku felhasználónak 46régi+ pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#11396) mobilis78 válasza Slipandris (#11182) üzenetére

mobilis78
(csendes tag)

Igen valoban igy volt csak a kedves kolléga utolagosan többször variálta át a helyet .A ci mem megadtam mivel talán ha veszek valamit illik kiprobálni nem?No kommernt

(#11397) lineage2 válasza Karambola (#11214) üzenetére

lineage2
(csendes tag)

NO COMMENT

[ Szerkesztve ]

ⓛⓘⓝⓔⓐⓖⓔ₂

(#11398) Valdez válasza powergoku (#11395) üzenetére

Valdez
(őstag)

Nem lehet korhoz kötni, mivel lehet hogy 18 felett sem a saját pénzével üzletel.

(#11399) gombcomp válasza kungzi (#11107) üzenetére

gombcomp
(senior tag)

Még egy kis adalék a Cybertrone ügyhöz:
Igen, a kolléga abból fizetettt neked amit én utaltam neki előző nap egy ráfizetéses cseréhez(pont 40ezer).
Azóta megy a magyarázkodás,hazudozás, de nem érkezett tőle semmi.Még jó hogy nem küldtem el
az én cuccaimat is előre. Adtam neki határidőt,utána csatlakozom az előző rendőrségi feljelentőkhöz. :O

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#11400) kungzi válasza gombcomp (#11399) üzenetére

kungzi
(veterán)

Nem tudom miből fizette, de nem is érdekel, a lényeg, hogy nálam rendezte a számlát :DDD

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.