Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

(#7851) puttputt

puttputt
(őstag)

Meg lehetne valahogy oldani (nyilván) ... meg akarnátok oldani, hogy lássuk, mikor/elolvasták-e a privát üzenetünket?
(Visszajelző-féle.)
Vagy nagy erőforrást kívánna?
Lehet, hogy kérdezték már korábban (pár tucatnyian), de mivel rövid és szimpla a kérdés, nem félek attól, hogy gondot jelentene.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7852) Armahun

Armahun
(PH! addikt)

Tervezitek, hogy visszakerül a fórumba az oldallekérések száma?

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#7853) SyntaxeError

SyntaxeError
(fanatikus tag)

Hell

Nekem egy nagy problémám van itt PHn.

NINCS ÁR SZERINTI KERESÉS!!!!!!!!!!

Emberek ezt javítsuk már valahogy... :R

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#7854) Sianis válasza Sianis (#7843) üzenetére

Sianis
(PH! kedvence)

Elfogadható megoldás! Köszi!

Sianis

(#7855) Gregorius válasza nyunyu (#7845) üzenetére

Gregorius
(őstag)

A probléma nálam is fennáll (IE8). Azt hittem nálam romlott el valami, mert érdekesen jelennek meg a képek is (olyan, mintha nem pixelhatáron renderelődnének, de nem csak a PH!-n), de ezek szerint ez helyi probléma.

Mainstream support for Steve Ballmer ended in 2009. Extended support ends in 2014.

(#7856) Gregorius válasza Gregorius (#7855) üzenetére

Gregorius
(őstag)

Azt hiszem megtaláltam a megoldást és tényleg a kép volt a nyomravezető jel. Valamilyen oknál fogva elállítódott a zoom 100%-ról 105%-ra és ez okozza a szétesést. 100%-on jó, 125%-on jó, de pl. 105%-on, 95%-on, stb. nem. Úgy tűnik a rendermotort megkavarja a nem "kerek" zoom.
Kíváncsi leszek az IE9-es composition engine milyen lesz, mert ez így elég faramuci, hogy a végleges layout a zoomtól függ...

[ Szerkesztve ]

Mainstream support for Steve Ballmer ended in 2009. Extended support ends in 2014.

(#7857) nyunyu válasza Gregorius (#7855) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

Valamit buvolhettek a PHn, mert most mar a cimlap, meg a forum is jo, nem kell kompatibilitasi nezet, akarhogy nagyitok/kicsinyitek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7858) SimonYana

SimonYana
(PH! addikt)

Az adatok elrejtése tényleg nem lenne hátrány , főleg hogy az is meg tudja nézni aki nem regisztrált! :W
Én is jobban szeretem itt a priviket , mint a mailt vad idegen emberektől! :R

® SimonYana ®

(#7859) WonderCSabo

WonderCSabo
(PH! félisten)

Nagyon jó lenne, ha lehetőség lenne az egyes hszekben az aláírás elvátolítására.

Mutatok egy példát, h. miért...

Bár ahogy látom, ezt a topikot nem követi egyetlen felelős sem. :(

[ Szerkesztve ]

- Tommy was weak. Tommy was stupid. Tommy is dead. - I'd drink to that.

(#7860) Hcsabi76

Hcsabi76
(újonc)

hol tudom törölni magam?

(#7861) Ndruu válasza Hcsabi76 (#7860) üzenetére

Ndruu
(MODERÁTOR)

Nincs ilyenre lehetőség.

Önmagad kitiltatását nem lehet kérni.
"Saját kérésre nincs ban, ha a felhasználónevéről valaki nem kíván többet írni, akkor nem ír." - Szabályzat

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#7862) harry

harry
(PH! kedvence)

Az esetleg megoldható, hogy válaszható legyen, a "Kedvenceim" vagy az "Itt szóltam hozzá" lista legyen előrébb?
Jelenleg utóbbi van lentebb, ami nekem nem kényelmes, mert ezt használom gyakrabban (hisz itt szólok hozzá többnyire), a kedvencekben meg van sok apró, vagy olyan topic, ami még jól jöhet, de alapvetően ritkán látogatom.

(#7863) cigam

cigam
(PH! félisten)

Miért nincs mellőz gomb?

Ha vkit nem bírok, engem nem bír, rányom rajta(m) a mellőz gombra, és onantól nem látom "mellőzőm" a hozzászólásait.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7864) brd válasza cigam (#7863) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

+1 szavazat. Felőlem akár kliensoldali javascriptként is futhatna (ill. akkor már valószínűleg css-szel is meg lehetne oldani), így a servert sem terhelné semmilyen módon.

The only real valuable thing is intuition.

(#7865) kraftxld válasza cigam (#7863) üzenetére

kraftxld
(PH! félisten)
LOGOUT blog

jaja, jo lenne, kiterjesztve a logoutra.

MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#7866) toldy

toldy
(őstag)

Nekem lenne egy javaslatom a tartalommal kapcsolatba.
Jó lenne egy cikk egy 12" asus netbook és egy 11,6" toshiba notebook összehasonlításáról, reggel nem tudtam befejezni. ;] Véletlenül hamarabb lett kirakva? :U

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#7867) Apollyon

Apollyon
(Korrektor)

Üdv!
Ha egy topikban összegyűlik 50.000 hsz, akkor zárják, és újat nyitnak. Mi történik akkor, ha ugyanennyi hsz lesz egy logoutos személyes bejegyzésben/cikkben? Újat kell írjon, vagy nyomhatják tovább?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7868) WonderCSabo

WonderCSabo
(PH! félisten)

Üdv!

A logout blogomban azt írja, h. címlapos írások: 6 db

De nekem csak 3 címlapos írásom van. :) Miért írja ezt?

(#7869) Winner_hun válasza WonderCSabo (#7868) üzenetére

Winner_hun
(Jómunkásember)

Előre dátumozott írásod nincs? Gamepodra nem írtál? Az is beleszámít;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7870) WonderCSabo válasza Winner_hun (#7869) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Nem, igen. Értem, de ez így eléggé összezavaró.

(#7871) Gergő_ válasza Gergő_ (#7841) üzenetére

Gergő_
(őstag)

Senki, semmit?
Elgondolkodtatok már, hogy melyik másik komolyabb weboldal adja ki a felhasználók email címeit?
Egyik sem, vagy legalábbis van külön opció a publikusságra.
Szerintem az email cím egyedül a felhasználó és az oldal üzemeltetőire tartozik.
Apróhirdetéseknél se lenne probléma, elérhetőségként meg lehetne adni akárhol.

(#7872) Kolondrum

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Lehet, hogy nekem kerülte el eddig a figyelmem, de a még nem aktivált logout bejegyzésemet addig nem tudtam törölni még meg nem jelentettem. Egyszerűen nem volt törlés gomb! Most történt.

Suzuki 99Le (1185kg) és Kawasaki 72Le (174kg). Egyik tartós, másik "lép". 195/65R15 Hankook téli 4-es eladó, 2014 év végi, 5mm. 10k, Dunakanyar. No posta! Képet püben!

(#7873) lezso6 válasza Kolondrum (#7872) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)

Javítva!

(#7871) Gergő_: Lesz majd ilyen is, bennem is anno felmerültek ezek a kérdések, de egyelőre más dolgok vannak prioritásban.

[ Szerkesztve ]

Primitív kérdésre nincs helyes válasz.

(#7874) DigitXT válasza brd (#7864) üzenetére

DigitXT
(PH! félisten)

Ha Firefoxot használsz, akkor van egy okos tool, az ún. Yarip.:K
Erre a célra (is) kiválóan használható, némi XPath buherálással...
Pl. így tilthatod az összes hozzászólásomat, az alábbi kifejezést
a prohardver.hu domain alól (ha azt használod) blacklist-re rakva:
//a[@href='/tag/digitxt.html']/../../..[@class='msg flc']
Ez meg az offtopik HSZ-eket szedi ki:
//a[@href='/tag/digitxt.html']/../../..[@class='msg off flc']
Annyit kell tudni, hogy ez teljes "ignore", tehát ha valaki válaszol
egy hozzászólásomra, az a HSZ is elrejtésre kerül. Jól működik,
már sok-sok ideje nyugodtabban fórumozok...:D (Privátban is van
tiltás, de ezt az ignore dolgot többször visszadobták, hogy nem.)

Ha meg meg akarod nézni az eredeti oldalt, egy egérkattintással
kikapcsolható a dolog ideiglenesen. (Én mondjuk a prohardveren
használom a bejegyzéseket néhány ember esetében: ha nagyon
mazochista vagyok, s kíváncsi lennék, mit írt mostanában, akkor
a logout-ra átkattintva nincs filterem: ritkán nézem így meg, mert
mindig rájövök, hogy semmi értelme. Így viszont idővel elfelejtem,
hogy ki is van letiltva, ami tök jó, mert nem zavar marhaságokkal.)

Persze ha mobilról vagyok, akkor nem megy, meg ugye van még
csomó más böngésző, szóval nem lenne rossz, ha "hivatalosan"
lenne ilyen lehetőség, a privát üzenetek tiltásának analógiájára...

Szerk: ha jól látom, már több, mint egy éve használom a cuccot.:))
(Lehet játszani az XPath kifejezéssel: lehet, hogy az a "másfél éves" ma
már nem aktuális, de amit most írtam be, tuti működik, onnan szedtem,
csak persze nem saját magam vagyok "letiltva", hanem páran - mások.)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

(#7875) xabolcs

xabolcs
(senior tag)

sziasztok,

rakerestem a forras es a forrás kulcsszavakra, de nem talaltam idevago hozzaszolast, igy javasolnek egy funkciot.

valamilyen szinten kapcsolodik a hozzaszolasok szerkesztesehez:
szerkesztesi idon tul is meg lehessen nezni egy hsz-nek a forrasat. (termeszetesen szerkesztesi idon belul meg modositani is lehet a forrason, nem csak megnezni. :R )

a megjelenesre nekem 2 dolog is eszembe jutott:
- mint ahogy most is: a szerkesztes hivatkozas helyere, miutan mar lejart a szerkesztesi ido
- egy uj link/gomb a hozzaszolas fejlecebe, ahol a #szam, nev, illetve az "Uj", "Valasz", "Privat" linkek is vannak.

az elso nekem jobban tetszik, mert hasonlit a szerkesztes gomb altal nyujtott latvanyhoz, mig a masodik esetben megiscsak uj pixeleket foglalna el az amugy is szukos savbol.
pl a masodiknal a hosszu nevu forumtarsak tarsalgasanal konnyen elkepzelheto, hogy ki sem fer.

aztan mivel nagyon megvaltoztatja az oldal kinezetet (a topik hozzaszoloi mindegyikenek mashogy nezne ki) ezert lehetne egy ujabb opcio az userek beallitasanal ahol ez az egesz ki-be kapcsolhato.

igy egy radiobutton / checkbox valtoztatasaval vissza lehetne terni a mostani megjeleneshez (azaz, amikor nincs gomb / link es lehetoseg a hsz-ek forrasainak a megtekintesere)

termeszetesen tovabbgondolhato a funkcio.
peldaul nem csak a sajat hsz-ek forrasat lehessen megnezni. (ha valakinek a hozzaszolasat megnezhetem, abbol kovetkezik az, hogy a hozzaszolasanak a forrasat is megnezhetem?)

elore is koszi!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#7876) DigitXT válasza xabolcs (#7875) üzenetére

DigitXT
(PH! félisten)

Miért van szükséged a HSZ-ek "forrására"?:F

(#7877) xabolcs válasza DigitXT (#7876) üzenetére

xabolcs
(senior tag)

a firefox topikban fogant meg az igenyem. :B
#14216-ban lathato az eredmenye, hogy elfelejtettem az ujraformazas soran a kozepre igazitast beletenni.
ha lett volna egy ilyen opcio, akkor a copy-paste ilyen hibakat nem kovetett volna el. :))

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#7878) DigitXT válasza xabolcs (#7877) üzenetére

DigitXT
(PH! félisten)

Még jobb is lett a koppintott, balra szerkesztett verzió.:DDD
Amúgy szvsz ez nem az a horderejű dolog, hogy emiatt
érdemes lenne fejlesztéseket eszközölni - de ez "szvsz".
WonderCSabo is megformázhatta volna saját kútfőből.:)

Bár amikor a moderátorokat kérik meg, hogy "ezt-meg-ezt"
tegyék be az első hozzászólásba, akkor nem biztos, hogy
ők is kézzel formázgatnak: lehet, hogy van erre lehetőség,
csak a sima user interfészre nincs kivezetve, mert atipikus
funkció: "mindennapi használatban" biztosan nem kellő.:N
(Mondjuk belegondolva egy modi bármikor tud szerkeszteni,
tehát ezzel a mozdulattal meg is jelenik neki a HSZ forrása.)

(#7879) Kolondrum válasza lezso6 (#7873) üzenetére

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog

:N A hiba még jelen van!

Suzuki 99Le (1185kg) és Kawasaki 72Le (174kg). Egyik tartós, másik "lép". 195/65R15 Hankook téli 4-es eladó, 2014 év végi, 5mm. 10k, Dunakanyar. No posta! Képet püben!

(#7880) brd válasza DigitXT (#7874) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

Köszönöm, jó a "cucc", kipróbáltam, de sajnos a Firefox nekem kényelmetlen, nem szeretem használni.

The only real valuable thing is intuition.

(#7881) DigitXT válasza brd (#7880) üzenetére

DigitXT
(PH! félisten)

De ebből kiindulva lehet keresni, hogy más böngészőben van-e hasonló
alternatíva... Ha jól tudom pl. az Opera is elég jól testre szabható, vagy
persze nem tudom, hogy mit használsz: lényeg az, hogy elvi lehetőség
van, csak böngészőfüggőek a "plugin"-ek. Azért lenne jó, hogy ha ezt a
fórummotor (böngészőfüggetlenül) támogatná: addig érdemes ezekre az
alternatív megoldásokra vadászni, amíg központilag nem oldják meg.:)
Sajnos sanszos, hogy soha nem lesz rá megoldás: tuti nem prioritásuk.

(#7882) lezso6 válasza Kolondrum (#7879) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)

A múltban minden bizonnyal. Ctrl F5?

[ Szerkesztve ]

(#7884) Kolondrum válasza lezso6 (#7882) üzenetére

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Az miért oldaná meg a törlés gomb eltűnését? Minden megvan, módisítani tudom de törölni nem. Csak azután ha meg is jelent.

(#7885) lezso6 válasza Kolondrum (#7884) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)

Mert mondjuk cache-elte az oldalt a böngésződ, s a ctrl F5 törli a cache-t.

Látszódnia kell, leteszteltem házigazda és mezei júzer szemszögéből is.

(#7886) Tomics

Tomics
(PH! addikt)

Helló!

Már régóta van ez a kis hiányérzetem így javasolnék egy dolgot a követetkező fejlesztési periódusra, ha még nem tette meg ezt senki:

Teszteknél lehetne úgy keresni egy adott terméket (alaplap, mobiltelefon, stb..az összes termékkategórián belül) hogy az tetszett/ajánlott/különösen ajánlott kategóriájú termékeket jelenítse meg. Sokszor pl. én úgy választottam meg az adott terméket hogy először itt megnéztem mely termékek kaptak ajánlott minősítést és utána szűkítettem a kört.

Gondolom nem kis meló lenne ezt összehozni, rengeteg tesztet át kellene nézni hozzá.

Vélemény?

[Xbox GT: Tomics] [Hearthstone BT: tomics#2849]

(#7887) Winner_hun válasza lezso6 (#7885) üzenetére

Winner_hun
(Jómunkásember)

2 reged van? Melyiket akarod megtartani?;]

(#7888) lezso6 válasza Tomics (#7886) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)

Jól hangzik, de szerintem a megvalósítás túl bonyodalmas ahhoz képest mennyi haszna van. Meg szvsz inkább érdemes elolvasni a teszteket, hisz azért vannak. Az eredményre meg idővel változhat, szóval nem feltétlenül tekinthető etalonnak.

(#7887) Winner_hun: Pssszt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7889) csl1982

csl1982
(tag)

Üdv,

nem tudom volt-e már a következő:

ha keresek a fórumtémákban, vagy csak nézem az aktív témákat (ha pl unatkozom, és csak olvasgatok, mondjuk melóban :D ), akkor lehetne egy topik végére gomb is, így nem kell belépni a topikba és a végére lapozni, hanem egyből ott nyílna meg.
Ez azért lenne jó, mert van néhány topik amit gyakrabban nézek, és elég az utolsó oldalt megnéznem (főleg 200-asával).
Alternatívaként a kedvenc topikok lehetnének "bookmark"-ok, azaz egy adott hozzászólát lehetne bejelölni, és onnan folytatni az olvasást.

(#7890) Winner_hun válasza csl1982 (#7889) üzenetére

Winner_hun
(Jómunkásember)

Jobb felül beállításaim (ha nem vagy belépve akkor listázási beállítások)

Fórumhozzászólások - Kezdő blokk - utolsó

(#7891) cigam

cigam
(PH! félisten)

Azt hogyan lehet "megjavítani", hogy Windows/Safari alatt ha beakarok linkelni egy oldalt, elveszti a fonalat, és nem oda szúrja a linket, ahol a kurzort hagytam|kijelöltem a szöveget, hanem "véletlenszerüen a szöveg elejére/végére, vagy ahol az egér ált a felugró ablakon való duplaklikkeléskor.
Mikor rábökök a link gombra, akkor előjön az ablak, de rá kell klikkelnem 2xis, hogy az legyen az aktív(pedig az előtérben van) beviteli mező. Ráadásul a http:// tag az elején nem lesz kijelölve mint IE esetén ezért elég macerás a használata (kitörölni, és utánna beszúrni).

Viszont IE-vel sincs minden renben. Véletlenszerüen így jelenik meg az első pár hozzászólás:

És amikor vége "háttér" problémának, így folytatódik:

(#7892) lezso6 válasza cigam (#7891) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)

A hiba az Ön készülékében található. :)

1. A legújabb windowsos Safarival (5.0.2) nekem oda szúrja be a linket ahol a kurzor van. A http protokollt meg azért nem jelöli ki az ablakban, mivel ez böngészőfüggő, a Safari pont nem olyan, amelyik kijelöli.

2. Sejtéseim szerint az IE lassan 10 éves variánsával próbálkozol, aminek támogatását már egy ideje abbahagytuk, mivel rengeteg időt venne igénybe az IE6-kompatibilis fejlesztés. Ha nem IE6-ot használsz, akkor meg valami más probléma van, nálam a 7-8-as verzióval minden tökéletes. Az IE9 meg még béta, szintén nem támogatott még.

[ Szerkesztve ]

(#7893) Gergő_ válasza lezso6 (#7873) üzenetére

Gergő_
(őstag)

Ez jó hír! :R
Így bizonyos csalásokat is ki lehet majd szűrni, nem írom le hogy hogyan.

(#7894) geresics

geresics
(PH! addikt)

Sziasztok!
Keresgettem, hogy hova írhatnám ezt, de nem találtam ennél alkalmasabb topicot, szóval sorry, ha nem idevaló.
A lényeg, hogy van a fő reklám-banner, ami a lap tetején villog, mozog, változik, ír, meg a jó isten tudja még miket csinál. Namármost gondoltam rákattintok, had legyen kis extra jövedelme szeretett honlapomnak, na meg van is egy 5670 kéznél, hogy jelentkezzek a "SAPPHIRE 100 000 dolláros nyeremény!" c. játékra.
Klikk, magyar nyelv kiválasztása, és már olvasom is a részleteket, illetve látom is, hogy miket kell csinálni. Minden szépen le van írva magyarul, kivéve egy dolog: Magyarországon NEM lehet résztvenni a játékban! Ezt természetsen az angol és egyéb nyelvű országlistából tudtam leszűrni, ami magyarra nincs lefordítva...
Kérdem én, mi a félrevezető reklám, ha nem ez? (Jó, nyilván az egy csepp mosószerrel elmossuk a teljes lakodalmas étkészletet, de most nem ez a lényeg...)
Értem én, hogy pénz beszél, és a PH! is örül, ha hirdetnek nála, de nem lehetne legalább ellenőrízni, hogy mi kerül fel a honlapra?
:Y :W és minden hasonló...
u.i.: azért be ne sértődjön senki :N

--=( ELADÓ A MOTOROM )=-- ...még nem hirdetem sehol, de a döntés lassan megérik bennem... --=( RÉSZLETEK a Motoros Topikban itt: )=-- https://prohardver.hu/tema/motoros_topic_2/hsz_105285-105285.html

(#7895) Kolondrum válasza lezso6 (#7885) üzenetére

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Már jó, de nem CTRL + F5-öztem.

(#7896) cigam válasza lezso6 (#7892) üzenetére

cigam
(PH! félisten)

A Safarit 1-2 napja telepítettem, mert már untam hogy az IE így jeleníti meg a fórumot. Szóval a Safari verziószáma 5.02 (de régebben, a 4-es verzióval is ugyanez volt a problémám vele)
Ime videón hogy létező probléma.
Természetesen az extensionok ki voltak kapcsolva, nehogy szó érje a ház elejét ....

Érdekes tipp hogy IE6, de nem. A Windows 7 fut a notin, most megnéztem az IE verziószámát: 8.0.76....

[ Szerkesztve ]

(#7897) lezso6 válasza cigam (#7896) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)

Ez nagyon érdekes, nekem működik, s mások se szóltak, hogy baj lenne. :F

Safari 5.0.2 7533.18.5 verzió. IE8-ból meg 8.0.7600.16385.

CTRL + F5-öt próbálj, hátha valami ős css és js fájlok bent maradtak a gyorsítótárban.

(#7895) SymbianOS: Hát sejtelmem sincs mitől nem ment, lényeg, hogy most jó...

[ Szerkesztve ]

(#7898) csl1982 válasza Winner_hun (#7890) üzenetére

csl1982
(tag)

Na szép, előbb körbenézhettem volna, köszi :R

Mondjuk még így is lehet egy kicsi értelme annak amit írtam, hiszen ha elsőn hagyom a beállítást, akkor egy hosszabb topik elejétől olvashatom, és a hozzáadott gombbal viszont a gyakran olvasottak végére ugorhatnék.

Köszi még egyszer!

(#7899) cigam válasza lezso6 (#7897) üzenetére

cigam
(PH! félisten)

Valóban furi, mert OSX alatt futó Safari-val meg jó. [link]

(#7900) Kolondrum válasza lezso6 (#7897) üzenetére

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Azt lehet tudni miért lassul be a PH este? Csak mert elkezdtem kutatni a miértről. Nem csak ti lassultok, hanem egy rakás lap. Éjjel bezzeg minden oké! Jó fej a szolgáltatóm megnézi nem e ő a ludas, szűkítem a kört.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.