Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nowhereman

    őstag

    válasz #65675776 #748 üzenetére

    Ezt sztripinek irtad, nem nekem. És bocs ha nem tanulom meg fejből az összes hozzászőlásodat. Nekem spanyol + link. Feltételezve, hogy oly hülye vagyok hogy nem tudom. Ha pedig olvasás értelmezése a dolog, ott volt egy szép kis hiba, azt meg nem vetted észre. A ruszkik a fekete tenger partvidékét szabaditották fel/hóditották meg/, nem a földközi tengerét.

    blődségek.

    megemlitem a sturmtigert.
    te-533:
    A Sturmtiger rakétája iszonyatosan pontatlan, esetleg egy szétbontakozott harckocsioszlopot tudtál volna eltalálni vele.
    én-581: A sturmtigernek hagyományos ágyuja volt.
    gondoltam tudsz ilyesmiről, és beugrik:
    # Rocket propelled - Tube or rail launched - A reaction propulsion system mounted to the projectile provides continuous thrust for an initial period of the flight.
    # Rocket assist - A combination of tube fired and rocket propelled - uses a rocket motor in the base of the projectile to extend the range by about 30%.
    ha pedig nem zárt volna be achtungpatzer.com, linkeltem volna neked arról, hogy bizony volt olyan shermanlegég aki a saját bőrén tapasztalta az ellenkezőjét.
    -meddő vita..
    majd kinomban végső érvként megemlitem/597/:
    ''A vetőcső mőgé meg állni sem szokás, nem hogy egy páncélos küzdőterét elhelyezni. Akkor ugyanis odakozmálnának a rohamtüzérek.''
    aztán kaptam privátban:
    Az aknavető is vetőcső (mellékesen a mozsár kategória egyetlen képviselője napjainkban), mégsem lövell hátrafelé lángnyelveket! Itt sincs csúsztatás.
    -hja a torpedóvetőcső sem süt a fenekénél, viszont egyikből se megy ki rakéta. És mivel nem sültek meg rohamtüzérek, tehát nem rakétavető volt a fegyver, ergó nem rakétát(Rocket propelled - Tube or rail launched), hanem rakétahajtású lövedéket (Rocket assist - A combination of tube fired and rocket propelled) szort az ellenségre.
    Akár a mozsár, akár az aknavető pedig szakálas cuccok voltak már akkor is.
    akkor ki beszél itt össze-vissza?

    A lehülyézések:
    Az a probléma, hogy kevered a fogalmakat (simán fogalomzavar, de eddigi tevékenységed alapján ki merem jelenteni: dilettantizmus). vagy
    A Faraday-kalickával kapcsolatban igaz amit írsz. (kérdés érted-e egyáltalán amit a haverod mondott).

    a logikád meg:
    a gerely nem missile, mert a szótárban az áll, hogy javelin...
    ennyi gőzzel azt is mondhatnád, hogy:
    a disznó nem animal/állat/, mert a szótárban az áll, hogy pig, swine...
    Amiket meg a II.VH-sban összehortál ajjajjaj!, ne ragozzuk...

    És nem is lenne olyan fájó, hogy ha a sugárhajtás tágabb és bővebb értelmezésén nem ugráltál volna. Pedig én csak szükebb, hétköznapibb értelemben használtam, nem pedig hibásan deffiniáltam egy fogalmat.

    megnyugtatlak, a humán hirszerzés ma is a leghatékonyabb mód, aminek az alábecsülése miatt sz0pnak a jenkik mint a torkosborz. És tudod, ha egy örzöttebb helyre akarnak poloskát telepiteni, ahhoz is kell humán erőforrás, nem megy oda egy jobbklikkel. És egyáltalán: az emberek cselekednek, a technika mindig is eszköz marad. Az echelon meg az összes kütyü nem találta Oszamát, miközben a riporterek meg egymásnak adták nála a kilincset. Abban viszont egyetértünk hogy James Bondnak semmi köze a mókához. Akik pedig lebuktak szinte csak besugók voltak, nem ügynökök - és hogy mennyi cucc tünhetett el az archivumokból azt kitalálhatja akármelyik hazánkfia...

    Utánam a kondenzcsik!

  • Nowhereman

    őstag

    válasz Sztripi #746 üzenetére

    Szerintem, kissé tévedsz. Hosszabb és véresebb lesz. Irán jóval nagyobb, tele buja hegygerincekkel, és a lakosság is messze fanatikusabb. /gondolj Mehdire. A hadseregük nem fog felszivódni mint az iraki, és a lakosság sem örül majd annyira nekik, mint afganisztánban. A megszállás meg? Félmillió katona is annyi lesz, mint egy se...

    Utánam a kondenzcsik!

  • szicsu

    őstag

    válasz Sztripi #746 üzenetére

    Szerinem meg lehet hogy kína van a hátérben, hiszen most nekei egyre nagyobb az ''olajéhsége''.És ha irán és usa összerúgja a port akkor kína több olajat fog kapni.

    A haborut nem nyerheti meg

    szerintem ha kibírja az első két hónapot a hadserege, akkor van esélyem...Mert nagyon véres háború lesz, és ezt az amerikai nép nem tudja hosszútávon leviselni, és ugyan az lesz mint vietnám.Hiszen a városi har talán rosszabb mint a dzsungelharc.

    mod:

    Meg azért nem szabad engedni, hogy uránt dúsítson, mert:
    -iszlám állam
    -nem szereti a másik atomhatalmat a körzetben (izrael), és így gyorsan kialakulhat egy gyors atomháború
    -és a világ 4. legnagyobb olajkitermelője

    [Szerkesztve]

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #751 üzenetére

    És ha neki írtam? Ez nem azt jelenti, hogy Te nem olvashatod el. Ez nem kétszereplős vita, hanem egy fórum.


    #587: ''Nyugodj meg nem keverem a Sturrmtigert a Jagdtigerrel. Itt áll a vitrinben 1/72-ben mind a kettő. A lövegében pedig nincs semmi különleges, még a mérete sem extrém, rendszeresítve volt, a húzós csak az, hogy rohamlövegbe pakolták.''

    Miért ne lenne benne semmi különleges? Ez azt jelenti, hogy szerinted teljesen megszokott egy lövegnél az előreirányuló gázelvezető furatrendszer? Mert nem igazán használták se az előtt, se azóta egyetlen lövegen sem! Ilyen rendszereket leginkább ICBM silóknál alkalmaznak. (Ilyen űrméretű fegyvert sosem volt jellemző harcjárműalvázra építeni. Ami átlagos volt akkoriban az a 105mm. A Karl-ra ne hivatkozz, mert az sem volt nagy mennyiségben gyártott.) Milyen hagyományos megoldás! :(

    A Rocket Assisted lövedékek esetén a rakétahajtómű tipikusan a röppálya csúcspontja közelében lép működésbe. Nem a kilövés pillanatában!

    A Rocked propelled esetén a lövedék ugye kezdetektől rakétahajtású. Ilyen pl a Shillelag is, aminek mindössze 1,18s-ig működik a hajtóműve. Mégis rakétának nevezik.


    ''''A vetőcső mőgé meg állni sem szokás, nem hogy egy páncélos küzdőterét elhelyezni. Akkor ugyanis odakozmálnának a rohamtüzérek.''''

    ''-hja a torpedóvetőcső sem süt a fenekénél''

    Itt bizony ellentmondasz önmagadnak. :(((

    Hogy rakéta indítható-e torpedóvetőcsőből az nem kérdés, hanem tény! Volt ugye SubRoc [link], létezik SS-N-15 (SubRoc másolat) [link]... Emellett torpedóvető-csőből indítható a SubHarpoon, és a Tomahawk is. Utóbbi esetén a kiírás egyik kritikus pontja volt a szabvány torpedóvetőcsőből való indíthatóság. (Mondjuk utóbbi kettő nem rakéta, hanem robotrepülőgép, de Te ezek között nem tudsz különbséget tenni.)


    Nem állítottam, hogy a gerely nem missile. Azt állítottam, hogy a missile nem gerelyt jelent. A relációk sok esetben nem reverzibilisek. Ez pl ilyen eset.

    A sugárhajtás értelmezésén nincs mit ugrálni: nincs bővebb és szűkebb értelmezése.

    Sugárhajtómű: az akció-reakció elvén működő hajtómű, mely a hajtáshoz szükséges tolóerőt olyan módon állítja elő, hogy fúvócsövéből gázsugár áramlik ki, melynek hajtóerejével ellentétes értelmű erő (a reakcióerő) a tolóerő. [...]A ~vek két altípusa: a) a környező levegőt az égéshez felhasználó ~, ilyen a repülőgépek és a szárnyas lövedékek ~e, e csoportba tartozik a gázturbinás sugárhajtómű különféle változataival együtt, a torlósugár-hajtómű, valamint a napjainkban már kevéssé alkalmazott lüktető sugárhajtómű; b) a környező levegőt fel nem használó ~, a rakétahajtómű. (Űrhajózási lexikon Akadémiai-Zrínyi 1981.)

    A robotrepülőgés és a cirkálórakéta más - bár ha neked a rakétahajtás is sugárhajtómü/ugynis ez lenne a kettő közt a főbb különbség/ugyanaz.../probálj csak egy sugárhajtómüvel repkedni a világür vákumában.'' (kiemelés tőlem)

    Ezt viszont Te írtad. (#581) Nincs ''hétköznapibb'' értelmezés. Legfeljebb laikus, ami nem szabatos, azaz nem mérvadó!

    A humán hírszerzés jelentőségét nagyon felértékeled. Ehhez képest amióta létezik ELINT, SIGINT, (légi)fényképező felderítés, azóta a lényeges információk több mint 99%-a tőlük származik. És az elektronikus eszközök terjedésével ez nem is fog csökkenni. A II. vh alatt pl az Enigma feltörése sem volt HUMINT jellegű. Jelentőségét tekintve viszont az egyik legnagyobb. A HUMINT legnagyobb kockázattal járó része a megszerzett információ eljuttatása a megbízóhoz. És itt könnyű lebukni. A II. vh alatt az összes Nagy-Britanniába ''akkreditált'' német kémet felderítették és megfordították. Semmi lényegi információt nem tudtak Németországba továbbítani, annál inkább használták őket dezinformálásra. Pl a németek a V-1 célzási pontját egy megfordított német ügynök jelentései alapján módosították. Ezzel elérték a britek, hogy a németek rövidre küldjék őket. Addigra ugyanis ez volt az egyetlen forrásuk a becsapódási pontokról, mivel Dél-Anglia felett már jó ideje nem tudtak sikeres fotofelderítő bevetéseket végrehajtani. Ha érdekel a téma, akkor ajánlom figyelmedbe John Keegan: A háborús felderítés (Európa 2005.) című könyvét.

  • Dare2Live

    nagyúr

    Ha lesz katonai támadás irán ellen az tisztán légi és kommandós alapokon fog megtörténi mert
    -A cél a nukleáris létesítmények nagyjának elpusztítása nem Irán elfoglalása. Mi értelme lenne Irán elfoglalásának?
    -Irak mellett nincs nagy többszázezres szárazföldi kapacitás.



    [Szerkesztve]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Dare2Live #755 üzenetére

    Gondolod Irán nem válaszolna valamilyen módon? Szerintem elkezdené rakétákkal támadni, amit csak elér. Többek között az Irakban és Afganisztánban állomásozó amerikai és szövetséges csapatokat, illetve Izraelt. Emellett egy terrorhadjáratra is lehetne számítani. Nehéz lesz ezt a konfliktust jól kezelni.

  • szicsu

    őstag

    válasz #65675776 #756 üzenetére

    szterintem amcsi akkor követi el a legnagyobb hibát, hogy megtámadja iránt.
    Mert akkor a teroristák nagytételben szivárognak be amcsiba és lesz bumbum....

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • szicsu

    őstag

    válasz #65675776 #758 üzenetére

    az igaz...
    Láttam egy dokfilmet az egyik adón, hogy milyen könnyű is atombonbát szerezni...
    pl:Orosz atom létesítmény főbejárat két drótkerítés, kamerák...De hátul egy rozsdás vaskapu...
    Orosz kutaó 50g-ként csempészte ki az uránt az üzemből, és ott bukot le hogy részegen beviték a rendőrök, és megtalálták nála, majd a lakásán még 1,5 kb az erkélyen megfelelően csomagolva.
    Még azt is megemlítették hogy igen sok hasadóanyaggal nem tudnak elszámilni az oroszok, meg jó néhány bőröndbombával

    Meg adtak néhány tippet a teroristáknak, pl a new yorki kikötőben csak a konténerek 2% ellenörzik :Y És vázolták milyen hatása lenne egy kikötőben felrobbanó ''piszkos'' bombának

    szerintem szt amcsi szem előtt tartja

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • szicsu

    őstag

    válasz szicsu #759 üzenetére

    Meg nem kell sok és bush is kaphat egy szép golyót.... és ennyi meg van oldva a bosszú..

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz #65675776 #756 üzenetére

    nemis vitattam, hogy nehéz lesz.
    Azt vitattam, hogy nemlesz nagy szárazföldi támadás.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz szicsu #760 üzenetére

    Pont annyira van esélye az általad felvetett dolgoknak mint első,második iraki háborúnál, afganisztánnál... stb stb

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Dare2Live #761 üzenetére

    Pedig ha valamiféle változást akarnak, kénytelenek lesznek szárazföldön is bemenni és ott is maradni pár évig.

  • szicsu

    őstag

    válasz Dare2Live #762 üzenetére

    Az lehet , de ki tudja mi jut az eszükbe a kecskepásztoroknak....

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • Nowhereman

    őstag

    válasz #65675776 #754 üzenetére

    A Rocket Assisted lövedékek esetén a rakétahajtómű tipikusan a röppálya csúcspontja közelében lép működésbe. Nem a kilövés pillanatában!
    Tessék máris gyártottál egy saját hétköznapisitot fogamat, ráadásul hibásan - laikusan.
    A ''rocket assisted'' deffiniciojánál láttad ezt a kitételt? Mert a legtöbbet durrogtatottaknál gyakorlatilag az ágyúbol kijövet bekapcsol, és a röppálya végéig megy - nem azért hogy tolja a lövedéket, hanem hogy a mögötte lévő depressziós nyomáscsökkenést/nem merek ide relativ vákuumot irni, mert valahogy nem vagy képes felfogni, hogy nem csak fizikai absztrakciót, hanem technikai fogalmat is jelöl/ csökkentse.

    és a kémeket is mindenféle elektomos kütyükkel kapták el, és forditották meg...
    Hülyeségeket pedig bárki irhat könyvben. Mint ahogy te forumon.


    [Szerkesztve]

    Utánam a kondenzcsik!

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz Nowhereman #752 üzenetére

    Szerintem meg nem. Egy alapos bombazas meg a legfanatikusabbakat is megtori.

    A gyozelem gyors es teljes lesz. A varosi harcok se fognak sokaig tartani. Irakban is ettol feltek a legjobban, de nem tortent meg. A rendszer gyorsan fog osszeomlani.

    DE, utanna kezdodnek a bajok. A megszallas nem lehet sikeres. A megszallo erok nagyon gyorsan ostromlott eroke fognak valni hacsak nem vetnek be tomegpusztito fegyvereket. Az orszagot nem tudjak megtartani es ki lesznek verve. Egyszeruen nem fog menni a dolog...

    Az irani hadsereget is gyorsan szet fogjak verni. Barmilyen csapatkoncentracio konnyen megsemmisitheto, tekintve az oriasi legi folenyt. A hegyek jelenthetnek gondot de nem akkorat mint feltetelezheto...

    DE megint csak az orszagot nem tudjak megtartani...

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz szicsu #759 üzenetére

    Meg konnyebb is, mert az orosz katonak eladjak egy mercedes araert...

    En meg az IAEA jelenteseiben olvastam hogy a Sovjet teljes nuklearis nyersanyag tartalekainak 60% eltunt. Nem tudja senki sem hogy hol van es mi lett vele. Az oroszoknak is eloszor csak 2000 kornyeken jutott eszebe utannanezni hogy mi is van. Igy 1991 es 2000 kozott semmifele ellenorzes nem tortent semmilyen raktarakban akar civil vagy katonai...
    De jo hogy szetesett a Sovjetuni nem? Kulonosen hogy igy esett szet!

    www.iaea.org

    En nem felek a nukearis terrorizmustol, mert nem tortenhet meg. A terrorizmusnak a figyelemfelkeltes a cel, nuklearis terrorizmus overkill ahogy mondanank.

    [Szerkesztve]

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #765 üzenetére

    John Keegan napjaink legelismertebb történésze. A könyveiben meg szokta jelölni a forrásmunkáit is, általában 30-40 oldalon keresztül. Te szinte soha. Az Ő véleményére adnak mindenhol, mert tudják, hogy megbízható és utánajár annak, amit leír. Ne keverd össze Kurt Rieder-rel és Földi Pállal! Nem egy súlycsoport. És igen: a kémek elfogása elektronikus eszközök segítségével történt többnyire. Úgy hívják: rádió-iránymérő.

    Közben utánanéztem a RAP-nak, valóban igazad van. (Én elismerem ha tévedek, ellentétben veled.)

    Viszont a Sturmtigernél alkalmazott lövedék nem ilyen volt. A RAP ugyanis hagyományos módon indul a csőből (pontosabban a hüvelyből), tehát hajítótőltet segítségével. A Sturmtiger esetén nincs hajítótöltet, csak a rakétahajtómű! Ezért nem lehet RAP-ról beszélni. Ez bizony rakéta. [link] A legalsó képen látható miről van szó.

  • szicsu

    őstag

    válasz Sztripi #767 üzenetére

    Tudom, hogy az oroszok nagyon asok hasadóanyaggal nem tudnak elszámolni, de az a legrosszabb, hogy még atombonbájuk is hiányzik...
    És meddig tart becsempésni valamelyik ''hárombetűs'' országab és felrobbantani?

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • szicsu

    őstag

    válasz #65675776 #770 üzenetére

    :O akkor legyen bomba...
    De néhol jól írtam ;)

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • Nowhereman

    őstag

    válasz Sztripi #766 üzenetére

    És mi van ha a csapatokat a városokba vonják be, akkor ugye bombázás a legfanatikusabb republikánusokat elöbb megtörheti, mint az iráni hadsereget. A vietkongokat is nonsztop szórták, azok pedig valahogy nem törtek meg...
    Azt meg ne feledd, hogy ott az irak elleni háború alatt is lehetett a legörültebb öngyilkos tevékenységhez/aknamentesités koránnal/ is önkénteseket találni.
    És Teherán pedig átok messsze van a határtól, messze túl egy blitz sugarán...

    Utánam a kondenzcsik!

  • Nowhereman

    őstag

    válasz #65675776 #750 üzenetére

    A hülyeség az, hogy az atomfegyverhez nem kell dúsító, tök elég ahhoz a ''kiégett'' üzemanyag, mert ugye valahogy a plutonimot/és miegymást/ abból lehet kinyerni. A szovjetunio anno emiatt vette tőlünk vissza az összes hulladékot. Szoval szépen lassan csendesen létrehozhatot volna néhány töltetet. A saját dúsítóhoz való makacs ragaszkodás, saját teljesen független atomhatalommá válás igényét jelenti egy az egyben.

    Utánam a kondenzcsik!

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #773 üzenetére

    Azért egy szaporítóreaktor megépítése sem nevezhető egyszerű és titkolható megoldásnak. Plutónium nem keletkezik ám csak úgy magától!

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Nowhereman #772 üzenetére

    A legutobbi :DDD öbölháborúban is nemkevés ''csapatok'' voltak nagyvárosokon belűl és Bagdad is az ország közepén van.

    Mennyi is volt 29nap?

    Még1*elismétlem szinte kizárt nagy szárazföldi bevonulás mert sokkal ocsobb szarrábombázni meg pár elitegységgel elpusztítani minnél több kulcslétesítményt, meg jelenleg kapacitás sincs igazán rá......

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • szicsu

    őstag

    válasz Dare2Live #775 üzenetére

    Kb 400 km -t kellet megteniük a csapatoknak a másodfik öböl háboróban.
    És ne feled több katona halt meg a háború ''után'' mint közben ;]

    A bonbázás nem kerül ammiy katonába mint a szárazföldi támadás.Mert az amcsik nagyon érzékenyek a humán veszteségekre, nem úgy mint az oroszok voltak jó néhány háborúban

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • Nowhereman

    őstag

    válasz #65675776 #768 üzenetére

    ''Leg''-ek csak egy zárt halmazban léteznek. Történészek halmaza pedig nem zárt halmaz. Az olyanokat akik pedig címnek ''A legyőzhetlen xy''-t adnak, már komolytalan. Ne tegyük bele a történészek halmazába...

    Az igazság az, hogy nem szoktam megjegyezni mindig azt, hogy hol olvastam, és legfőbbképpen nem szoktam egyetlen hirforrást sem szentírásnak tekinteni, ugyanis kvázi mindben vannak katasztrófális hibák.

    Nos Keegan történész, nem pedig kémhálózat főnök. Ennek megfelelően meglehetősen mellé lő. A kémkedésben mai napig döntő a humán erőforrás. Attól hogy régebben bögre a falra, most pedig lézer az ablakra az eszköz, nem a humán erőforrás fontosságának visszaszorulását jelenti, hanem a vele szenben támasztott követelmények fokozódását. Még a rádió iránymérőhöz is kellett humán erőforrás, és az csak egy lépés volt, az max csak a háztömbre mutatott rá. Innen kezdve még kellet egy pár trükk/biztositékok kikapcsolgatása/, amik ellen szintén volt ellentrükk/akumlátor/. Ezek olyan dolgok, amiket nem lehet algtoritmizálni, mert minden lépésre van ellenlépés. Kökeményen az inteligenciák csatája. Azt feltételezni, hogy ha valami szoftverrel átnézzük az összes levelet, akkor elkaphatjuk az összes rosszarcot, akkor az legalább olyan együgyüségre vall, mint azt feltételezni, hogy a sakkban létezne győzelmet garantáló nyitáskombináció. Elfeledkezni arról, hogy külön tudományág az ilyen technikai információszerzés megtévesztése, és hogy rengetegszer a humán informátor bizonyult pontosnak a légifelvétellel szemben(pl. Golan fensik sziriai ütegei...), és regeteg olyan dolog, amiben még mindig - és egyre jobban a szürkeállomány a döntő, az nem egy elemzés, hanem a saját téveszméinkről való meggyőzés. Az emberek ölik az embereket, nem a fegyverek.
    Más kérdés hogy a történészek gyakran már a történelemben megbukott ''nyitáskombináció''-kkal próbálnak bizonyítani. A gond, hogy az, hogy ezzel egymás blődségeit másolják. Aztán kisérltek meg egész mást mutatnak. Azt gondolták, hogy a viking hajókat nehéz volt kormányozni, aztán megépítettek egyet, és kiderült, hogy szükebben lehet velük fordulni, mint a modern hajókkal. A középkori páncélosvitéz nem tudott felkelni, aztán valaki felvette a páncélt és még cigánykereket is tudott benne vetni. Te ismételgesd őket, én jobban hiszek a vietnámot megjárt visszadiszidált szomszédomnak a kalas vs. M16 ügyben/ugyanis saját bevallása szerint minden lehetőséget megragadtak arra, hogy ''felfegyverezzék'' magukat, ha már a hadsereg elmulasztotta/, mint olyanoknak, akik talán kezükbe sem vették őket. Legföbbképpen, hogy neki olyan életszagúbb szempontjai is voltak, ami az egymásra hivatkozó ''tudósok'' agyában fel sem merült - vagy legalább is nem irták le.

    A rohammacskát pakoljuk el valahova.
    Az elején ugye mozsár volt, eddig már el jutottunk. A felépitése lehet, hogy nem éppen azonos a mai ágyukkal, de követi a német oriásmozsár hagyományokat, maga is sorozatban gyártott ágyú volt, ahogy bertácskábol is készült jónéhány még az első fordulóban. A RAP ugye az amit a puskapor visz ki - ez mondjuk a def. Itt is a puskaportöltet reppnetette ki 45m/s-el a kérdéses municiót/az hogy rakétasegget látsz, nem ellentmondás, ugyanis a nagykaliberü ágyúknál a töltet többnyire külön kerül a csőbe(itt egy 40kg-s töltet volt), ugyanis a töltet megválasztásával lehetett a torkolati sebességet modositani - így a röppályát is - valamint a nyomás minimalizálásával a csö amortizálódást. Szóval ez alapján a RAP defét elégiti ki, nem az RPP-ét. Viszont ahogy nézem az angol nyelvüekben inkább rocket propelled-et emlegetnek, ami alapján talán a nagy 250/45 sebességarányt veszik figyelembe. Szóval talán szemlélet kérdése.

    ui. wikipediában bennevan a töltet, hol olvastál töltetmetességröl?

    Utánam a kondenzcsik!

  • Nowhereman

    őstag

    válasz #65675776 #774 üzenetére

    A reaktor tipusa csak a mennyiséget határozza meg. A paksból kevés jön ki, a BWR-ekből több/innét már ki lehet találni, hogy a hidegháború csúcsán miért volt olyan népszerű/, a brider pedig más dimenzió. Ezért mondtam hogy baromira lassan szert tehettek volna egy két töltetre, nem pedig azt, hogy sorozatban gyárthassák...

    Utánam a kondenzcsik!

  • Nowhereman

    őstag

    válasz szicsu #776 üzenetére

    Azért meglehetősen érzékenyek lettek sztálin óta ők is/Ha bele gondolsz az afganisztáni tevékenységükre, ott sem mondható, hogy pocsékolták volna ész nélkül az emberéletet/, de az amcsikkal ellentétben felfogják, hogy veszteség nélkül nem igen megy, ha az ellenség visszalő.

    Utánam a kondenzcsik!

  • Nowhereman

    őstag

    válasz Dare2Live #775 üzenetére

    viszont szinte az is kizárt, hogy irán csak úgy behodoljon. hiszen épp az ellenkezője a célja.

    Utánam a kondenzcsik!

  • finest

    őstag

    Amerikai barátom küldte ezt a linket: [link]

    Bátor, arab nő - aszem hamar sok ellenséget szerzett. Angolul kell érteni hozzá.

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #777 üzenetére

    Nos, Keegan történész, Sandhurst-ben tanít, hozzáfér szinte minden levéltári anyaghoz. Valószínűleg ''kissé'' több információval rendelkezik a témában, mint mi itt összesen. Ezért adok a véleményére. Alá tudja támasztani az állításait, ellenben veled. Inkább te lősz mellé.

    Persze nem Ő az egyetlen, aki ezt állítja. Érdemes lenne utánanézned.

    A ''leg..'' téma nem Keegan-re jellemző. Inkább a másik két említett íróra.


    Az, hogy van egy indítótöltet nem változtat azon, hogy rakéta. A Sztrela, Igla... is egy gyenge töltettel indul, és csak később lép működésbe a főhajtómű. Pedig ezek mindkét végén nyitott csőből indulnak. Ellenben a Sturmtiger töltőűr felől zárt csövével. Nem lehetne egy fokozatban indítani. Igazából nem is a sebességkülönbségről van szó. A lényeg, hogy a RAP egy teljesen szabványos hajítótöltet által hagyja el a csövet, ami önmagában is több(tíz) kilóméterre repítené. A póthajtás csak 10-20%-kal növeli a lőtávolságot. A Sturmtiger rakétája a indítótöltettel max 10-20m-t lett volna képes repülni. Azaz a hajtóműve menethajtómű, ami a röppályán repülés elengedhetetlen feltétele. A RAP esetén ez nem igaz. Ez esetben csak segédhajtómű, sőt igazából nem is hajtómű, hanem aktív spoiler.

    Az osztott lőszer, amiről írsz tényleg az említett célokat is szolgálja. De nem csak ez a célja, hanem a könnyebb töltés is. A T-64/72/80/90... hk-k 2A26, 2A46 ágyúja is ilyen lőszerrel üzemel (viszont csak egy féle hajítótöltet létezik hozzá). Viszont az M256, ami az M1E1, A1, A2 főfegyvere egyesített lőszert alkalmaz. Pedig nincs komoly különbség közöttük össz lőszertömegben. A 105mm-es tarackokhoz is fejlesztettek ki nyugaton RAP-ot, ezek viszont minden esetben egyesített lőszerrel üzemelnek. Már amennyit még fenntartanak belőlük.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz finest #781 üzenetére

    überdurva....

    vhogy nemlehet lementeni kéne.......

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Nowhereman #780 üzenetére

    ?

    szerk: Mibe ''hodolna'' be? hol írtam?....

    [Szerkesztve]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • szicsu

    őstag

    válasz Nowhereman #779 üzenetére

    Az lehet, hogy most már jobban folalkoznak a humán veszteségekkel, de még messze vanank az amicsiktól.....

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • Nowhereman

    őstag

    válasz #65675776 #782 üzenetére

    Egy olyan ország levéltárába, amelynek az orra elött telepitettek nyjúkokat a ruszkik a Kubai szigetre, és ha nem rendezetten vertek volna sátrakat, a mai napig nem tudnák. Egy olyan országban, ahol egy elnök meggyilkolása utáni nyomozásból 30 oldalnyi anyag marad. A bibliára vagy Notradamusra is hivatkozhatna ilyen erővel.

    Ezt a 10-20%-ot meg most honnan vetted? Mert van amelyik 70% fölött növel. És nem követelmény, hogy több tizkilóméterre menjen. A mozsarak sose lőttek el addig. A 45m/s-os kezdősebesség neked 10-20m-t hoz ki, akkor te nem csak a mértékegységeket nem tanultad meg az általános suliban. Az cirka 180m lenne durván fejszámolással.
    /ez csak ferdehajitás natúrban sans Coriolis és légellenállás, nem a pörgettyűmozgását kellet vona felirnod/ :O
    És hogy nem a 135kg-s töltetet használták, annak az az oka, hogy az tacsra tette volna a tigris futóművét. A RAP-nál a cső huzagolása biztosítja a pályastabilitáshoz szükséges forgást, a rakétánál a szárnyak, illetve a tangenciálisba hajló fúvokák forgatóhatása. Oszt nézd meg a linkelt képeken a csövet, és a ''rakétád'' fuvókáit. A kedves munició rakétrahajtás nélkül lehet hogy csak 180m-re ment volna stabilan. Rakétaként inditva meg koválygott volna, mint gólyafos a levegőben.
    A RAP-nak megint kreáltál egy rosz definiciót. Nálad ez valami kényszer?/de legalább egészen mást mint az előző - no nem baj, egyszer majd csak beletalálsz!
    A spoiler jelentésének meg néz utána, mert nem minden áramlástechnikai elem spoiler, mégha mindenki által elismerten legnagyobb Dr. Palik Lászó, aki rendszeresen bemehet mindenféle archivumokba meg szélcsatornákba, azt állitja is...

    Az osztot lőszerrel nem hogy nem könnyebb a töltés, hanem időigényesebb.
    Az oriás lövegeknél azért is alkalmazzák/és talán emiatt kényelmesebb a kezelés/, mert nem kell egy félmázsás forró rézhüvelyt kiszedni a csőből - ami roppant balesetveszélyes. A ruszki tankoknál pedig az automatizált tölötögetés miatt vált célszerűvé - mert ugyebár ott egyszerűbb betenni a töltetet, mint kezelni a hüvelyeket.
    A kis méreteknél meg alapból az egyesített az előnyős - épp az egyszerűbb töltés miatt.
    Azért mielött nekilátsz adni néhány military CKM után a katonai szakértőt, elolvashatnál néhány velőset, mint mondjuk fizika ált. suli

    Utánam a kondenzcsik!

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz szicsu #769 üzenetére

    Egy filmben lattam a kommentart. De tok jo...

    Azt mondja: En nem felek attol aki sok atombombat akar de attol igen aki csak egyet...

    De az atomfegyverek nehezkesek. A biologiai es a vegyi fegyverek a celszeruek. Elarulom neketek hogy olyan biologia fegyver elkeszitesehez ami kepes lenne kiiratani az emberiseg 80 % -at nem szukseges nagy befektetes. Pl. mondjuk osszerakom az ebolat az aids - al. Ezt gyakorlatilag a Muszaki Egyetemen Pesten is meg tudnank csinalni... :Y

    Igen jopar atombombajuk hianyzik, de ezek nem megbizhato forrasok. Maguk pedig nem ismerik be. De osszevetve mindent amit elismernek a nagyhatalmak eddig csak 786 db. atombombat hagytak el (iaea). Vietnamban az amerikaiak ''csak'' 3 -mat veszitettek el... A tobbseguk elsulyedt hajokon van... De a legutolso amit elhagytak az Okinavan volt amikor elszakadt a daru lanca / kotele es beleesett a kikoto vizebe ahogy emeltek volna be a hajora... A buvarok nem tudtak megtalalni :(

    A baj az atomfegyverekkel az az hogy komoly dolgok de mi (az emberiseg) meg ugy kezeli oket mintha csak valami aprosagok lennenek... Gyerekek kezebe adni tuzet cccc :(

    De megint atomterrorizmustol nem felek... A terroristaknak nem a megsemmisites a cel hanem a figyelemfelkeltes!

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz Nowhereman #772 üzenetére

    Nincs varos nincs ellenallas.. :( Itt rajuk foghatod, meg tartanak a harci cselekmenyek. Tovabbra is azt allitom hogy legyozni le, de megszallni nem birjak... :U

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • Sztripi

    csendes tag

    A plutonium termeszetben nem megtalalhato elem ergo mesterseges.Ez igy nem igaz de annyira keves talalhato csak nyomelemekben, ez miatt ezt szoktak mondani/tanitani. Pu 239. Felezesi ideje 24110 ev. NAGYON veszelyes anyag. Ciraka 2.5 g meg tudna mergezni EGESZ Budapest lakossagat - mondjuk ha valaki beletenne a vizvezetekbe talan :(((

    U 235 Uranium 235 az uranium nem stabil allapota. A termeszetben megtalalhato hosszu felezesi ideju elem 2.5 millio ev. De az uranercben keves van belole (gondolom nyilvanvalo hogy miert). Az uranercet leginkabb a U 238 elem alkotja ami viszont stabil - nem hajlando hasadni. Az uran dusitasa alatt az ertik hogy megnovelik az uranercben a U 235 tartalmat az U 238 - hoz viszonyitva. Altalaban 5 % mar elegendo nuklearis reakcio beiditasara. Persze a termikus neutronok ujabb nehezsegeket okoznak de ezt most hadjuk... U 235 bol nem keletkezik plutonium mert lebomlik, de ugyanakkor az U 238 - bol neutron bobazas hatasara keletkezik. GYAKORLATILAG AZ OSSZES REAKTORBAN KELETKEZIK PLUTONIUM. Szaporito reaktor nem szukseges plutonium eloallitasahoz. Az egyeduli elonye hogy nagyobb mennyisegben allit elo plutoniumot... Igy pl. Paks is allit elo plutoniumot termeszetesen. Barmelyik orszag akinek van barmilyen nuklearis reaktora allit elo plutoniumot. Nem a plutonium eloallitasa a fo gond hanem a kivalasztasa ''reprocessing''.

    Az egyesult allamoknak sajat bevallasa szeritn 300000kg (iaea) plutoniuma van raktaron.

    Az RMBK tipusu reaktorok egyik fo elonye az volt hogy nagy mennyisegben allitottak elo plutoniumot es kepesek voltak felhasznalni azt is energiatermelesre (termeszetesen finomitas utan). Mas elonyei is voltak de most hagyjuk mert igy is unom mar az irkalast...
    Csernobilban is RMBK tipusu reaktor volt. A robbanaskor is NAGY mennyisegu plutonium kerult a legkorbe. Ez termeszetesen mertheto az egesz vilagon. A hatasa megegyezik a Salt 1(1963 agusztus 5) elotti idoszakok orult atomkiserleteivel!!! kb. 495 atomrobbantast hajottak vegre a legkorben - 1962 volt a csucs 139 robbantassal (ha jobban belegondolunk mar volt egy atomhaboru a foldon - cirka 500 celpont megsemmisitese feler egy atomhaboruval). Ijeszto ha valaki megnezi a mert hattersugarzasokat, de nem szelloztettek. A Salt 1 fo oka az volt hogy merhetove valt mindenben a megnovekedett hattersugarzas a tejtol kezdve a vizig... Csak egy megjegyzes hogy a probak szama nem egyezik meg a felrobbantott bombak szamaval termeszetesen mert voltak olyan probak ahol tobb toltetet is szimultan robbantottak...

    Meg vegul csak annyit hogy 10 kg plutonium mar elegendo termonuklearis reakciohoz (H bomba ahogy mondanank hetkoznapilag) - ha valaki trukkozik a bomba szerkezetevel, ha nem :U csak ugy benazik akkor 16kg kell...

    [Szerkesztve]

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz Nowhereman #787 üzenetére

    A kedvencem a varazsgolyo elmelet amit elfogadtak a hivatalos verzioban. Ezek szertin egy golyo vegzett Kenedivel meghozza ugy hogy vagy 3-4 szer atlotte, megsebesitette a sofort es egy rendort! Persze a levegoben 180 fokos fordulatokat csinalt meg hasonlo nyalanksagokat. :O Nem semmi. :U De hogy volt bor a pofajukon ilyet irni egy jelentesbe... :F


    [Szerkesztve]

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • Nowhereman

    őstag

    válasz Sztripi #791 üzenetére

    hirhedten vacak puskával, bóvli távcsővel menekülési terv nélkül eltrafálni az így eltrafálni az elnököt... Aztán az egészböl kvázi ez lesz. Így már érthető, hogy miért tartják kishazánkat mintademokráciának a jenkik...
    :O
    Örülök, hogy kezd megjönni az optimizmusod. Felezési időkről és kritikus tömegekről beszélni és mindezt linkek nélkül...
    :) :) :) ;)
    Hja! És amerikának egy ilyen irán feletti győzelem katasztrófális vereség lenne...

    [Szerkesztve]

    Utánam a kondenzcsik!

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz Nowhereman #792 üzenetére

    Vak tyuk is talal szemet nem? Minden elkepzelheto!!! Kulonosen az tetszett hogy sikerult Oswaldnak leadni 3 celzott lovest 4 masodperc alatt... Engem meg mindig az lep meg hogy van valaki aki elhiszi az egeszet... :O

    Ez arra a rendorszazadosra emlekeztet aki fejbelotte magat a hivatali pisztolyaval 2 m - rol... Persze a redrokapitanysagon...

    Nem baj majd titkositjuk az egeszet 80 evre. ;] ;] ;]

    Eljen a demokracia ahol senki sem felel semmiert! :D Azzszem Kosuth forog a sirjaban...

    Es van link www.iaea.org

    [Szerkesztve]

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz Nowhereman #773 üzenetére

    A dusito ''egyszeru kutyu'', a reprocesszalo mar nem....

    De nem kell semmi kulonos sem, hiszen eleg maga az anyag egy kis robbanoanyag es kesz a piszkos bomba....

    [Szerkesztve]

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Sztripi #790 üzenetére

    A Pakson használt fűtőelemekben az U235 aránya 3,6%. Ennyi is elég egy reaktor üzemeltetéséhez. Valóban keletkezik Pu239, viszont ez folyamatosan fegyvernek alkalmatlan Pu240-é alakul. Persze megoldható, hogy kiégett fűtőelemet majdhogynem közvetlenül fegyverben is fel lehessen használni, de nem egyszerű.

    Az U235 felezési ideje 700millió év, nem 2,5M.

    Maga a plutónium nem elégséges a termonukleáris reakcióhoz, ahhoz kell fúziós anyag is (tipikusan LiD).


    A centrifugák meg tényleg egyszerűek a maguk ~90000 percenkénti fordulatszámukkal. Mellesleg meglehetősen alacsony kihozatalt produkálnak, tehát rettenetesen nagy mennyiség kell belőlük. (Egy bombára elegendő 90%-os fegyverminőségű U235 előállításához ezres nagyságrendben van szükség centrifugákra, és azoknak is legalább egy évig kell működniük ehhez.)

  • szicsu

    őstag

    válasz Sztripi #788 üzenetére

    Nem kellene semmizen új vírust teremteni, elég lenne, ha csak a zair-i ebolából elrakot mintákat szaporítani, és szétszórni néhány forgalamas reptéren...
    NÉhány nap alat bejárná az egész bolygót és kész is van.


    a nagyhatalmak eddig csak 786 db. atombombat hagytak el

    az nagyon sok, ennyit nekem se sikerülne elhagyni 1ft .os ból :Y


    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz szicsu #796 üzenetére

    Hmm...

    Nem is rossz otlet. De hat ugyanazt mondjuk nem? Semmi csucs laborra nincs szukseg. Kepzeld el a kovetkezo forgatokonyvet. Veszel egy par ongyilkos jeloltet. Megfertozod oket es elkezded utaztatni oket. Az a dolguk hogy minnel tobb emberrel erintkezzenek. Kell e ennel hatekonyabb tomegpusztito fegyver? Hogy szurik ki oket a reptereken sehogy. Ha a virus inkubacios ideje mondjuk 5 nap akkor 5 napig fertozoek de semmi kulso nyoma nincs... Erre az egyeduli vedelem a karanten lenne. Kivancsi lennek arra hogy mekkora kaosz lenne a legi kozlekedesben ha az ut mondjuk kanadaba 6 oraig tart + 5 nap karanten... :O

    786 db. a hivatalosan elismert szam. Sokkal tobbet is sikerult elhagyniuk de meg is talaltak sokat. Ezt a szamot nem titkoljak benne van a nemzetkozi atomenergia ugynokseg jelenteseiben. Az is igaz hogy a legtobb tengeralattjarokon van, vagy a tenger aljan de akkor is kegyetlenul sok. Ez az en velemenyem is. De hat ez is azt mutatja hogy mennyire komolytalanok vagyunk (marmint a homo sapiens).

    Most hirelelen azon kapom magam hogy egy kicsit felreertheto amit a bomba jelent. Pontositok 786 robbanofej...

    Kedvenc esetem marmint az amcsiknal az volt amikor egy bombazo leszall. Mire a foldi szemelyzet ugye hol a bomba? Mire a pilota: Nezda tenyleg hianyzik... Ez az USA legtereben tortent. Ket hetig intenziven kerestek a bombat de nem sikerul megtalalniuk. Azt hiszem fel is hagytak a keresessel es csak ugy lett meg hogy egy farmer betelefonalt a helyi serifhez hogy talat egy bombat az istalloban... De a legroszabb hogy elesitve volt!!! :(

    Az oroszoknal ket katona leitta magat es fogadtak hogy ellopnak atomtoltetet. Hat megfujtak egy teherautot es ket bombat ugy beszivva. Masnap volt meglepetes a garazsban... Szegeny alak nem merte visszavinni es ket evig rejtegette odahaza a bombat, amikor ideosszeroppanasa volt es mindent beismert (minden este varta hogy ratornek a komandosok). Ekkor derult ki hogy hianyzik a ket bomba ket evig fel sem tunt senkinek sem hogy hianyoznak (persze a teherauto sem)... :U

    De ha elovasod hogy mi tortent Long Islandon vagy Csernobilban sirni van kedvem... :O :O :O Egyszeruen hihetetlen... Akkora hulyesegeket muveltek hogy az mar faj, midket helyen... Nem beszelve a Bolgar atomeromurol (azt is csak a vedoanygyalok tartjak egyben). Vagy ha valaki bongeszi az atombaleseteket amik tortentek az sem semmi...

    De a fejlesztesek soran is tortentek durva dolgok - es elvileg ugye a profok komoly emberek... Most nincs kedvem leirni majd talan maskor ha valaki kivancsi leirom, de csak annyit mondok hogy a reaktor veszleallitasanak a roviditese SCRAM.

    S - security - biztonsagi
    C - control - ellenorzo
    R - rod - rud (a fekezorudra gondolnak)
    A - ax - balta
    M - man - ember

    Hat ha valakinek van egy kis fantaziaja akkor ebbol ponotsan meg tudja mondani hogy valojaban mirol is lehet szo. Baltas ember? :F Igen baltas ember...

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • szicsu

    őstag

    válasz Sztripi #797 üzenetére

    :Y :Y

    azt hittem az ilyen energiákat felelőséggel kezelik, de nem.....
    Hol lehet még ilyen baleseteknek utána nézni?

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz szicsu #798 üzenetére

    Angolul tudsz? Ha igen akkor www.iaea.org

    Ha meg nem akkor sajnos nem tudok segiteni... A muszakin meselgettek a tanaraink erdekes eseteket de altalaban a media nem szellozteti oket..

    Meg csak annyit hogy altalaban a civilek komolyabbak a katonasagnal... Ez is sokat mond... :DDD

    [Szerkesztve]

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • szicsu

    őstag

    válasz Sztripi #799 üzenetére

    Kösz majd szemezgetek belőle....

    Nem tudom hová süllyed ez a világ...
    Bízom benne a biológiai fegyverekre jobban vigyáznak...

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

Új hozzászólás Aktív témák