Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thyb

    senior tag

    válasz ladybug #31 üzenetére

    Stilust és hangnemet is váltottunk a kezdeti poénoktól legalább is én. Amit beirtam az előbb, az nem az arab brutalitásról szól, mind inkább arról az értékrendszerről, amelyel törvényeiket védik. Tudom sok esetben ez tulzott brutalitásba megy át, pl nyilvános kivégzés, megkövezés stb, de mint mondtam, ha valaki felvilágositaná őket, hogy milyen a demokrácián s nem a vallásoi dogmákon alapuló államforma, szerintem sokan átpártolnának. Ugyanakkor félő, hogy az eddig a Korán vasfegyelmével irányitott társadalom, egy vadnyugati jellegű államba csapna át, hisz ott a gyilkosság elfogadott tény, amennyiben azt a Korán törvényei is alátámasztják. Mi van akkor ha nem kell figyelembe venni már a Koránt sem. Akkor mindenki ülhet kénye kedve szerint.

    Ez egy veszélyes játék, hogy megpróbálunk ötvözni egy feudalista vallás rendszert a demokráciával. Nagyon érzékeny terület, de sajna a jelen helyzetben nem látok más kiutat arra, hogy merre is induljunk tovább. Bár 2-3 év mulva ha az iraki, vagy az Afgán demokratikus rend addig megmarad, akkor lesz képpünk, hogy ez merre is mozdul meg, de addig nagyon nehéz eldönteni, hogy jó-e ez, vagy sem. Jelen pillanatban azért nem felmérhető a demokratikus rendszer működőképessége, mert még zajlik a háboru, s lehet gyilkolni okkal ok nélkül. Amikor a harcok elcsendesednek /ha elcsendesednek/, akkor lesz majd igazán látható mire mennénk hosszu távon.

    Ennek viszont a legnagyobb ellenzői az imámok /vallási vezetők/ akiknek ez által a hatalmuk jelentőssen, vagy teljesen megszünne, ami egy feudális társadalomban a hierarchiai rang teljes háttérbeszorulásához vezetne. Ezért van az, hogy a napokban is Ők voltak azok akik a hátsó szálakat mozgatták, s még egy ideig fogják is a közelkeleten.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

Új hozzászólás Aktív témák