Hirdetés

• viragcs

lelkes újonc

Sziasztok!

Szeretnék kiépíteni egy ip kamera rendszert, de sok kérdés merült fel bennem.

1. POE csatlakozást akarok, de még nem raktam fel csatlakozót UTP kábelre krimpelő van. Kötés a végén színsorrend mind a két végén egyezzen tehát egyenes vagy kereszt kábeles legyen? Végére kell speciális csatlakozó fej, ha POE-t akarok. (Az NVR és a kamera POE képes!)

2. Mennyi a max hosszúság mivel a legtávolabbi pont minimum 54 méterre kellene tennem. Milyen kategóriába tartózó UTP kábellel oldjam meg? Kábel fém szerkezet alatt futna, tervek szerint műanyag csőben. (De bármilyen spórolós tipp jó nekem)

3. Szeretek barkácsolni, elektronikával foglalkozni magamnak, de ez teljesen új lesz merjek bele vágni, vagy bízzam szakira? Durván a számolásaim és az árajánlatok alapján 150-170 ezret spórolok, ha magam végzem. (170-190 eFt, ha én 340-560 eFt ajánlatokat kaptam ugyan ilyen rendszerre)

4. Kamera típusban a Hyundai, Hikvision, SecCam közül szemezgettem, de néztem szetteket is.

Tudom kicsit sok a kérdés, de jobb előre megkérdezni, mint utólag okosnak lenni.

Köszönöm a válaszotokat!