- Computex 2026: Kezünkben az Asus visszatérő androidos táblagépe
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Computex 2026: FSP gépházak professzionális és otthoni környezetbe
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Computex 2026: áradás a Noctuánál
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Hobby elektronika
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen széket vegyek?
- Nem kell még temetni: 2 éves órajelcsúcsot döntöttek meg Raptor Lake-kel
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Busterftw
nagyúr
A hírek szerint 18AP PDK 0.9.1GA-t vizsgálta Apple, aztán hogy ebből tényleg a pletykált low-end M-szériát gyártanák majd elválik.
De lehet, hogy a 14A, 14A-E már mobil irányban is érdekelheti őket. Az viszont egyáltalán nem lenne példa nélküli, hogy nem a csúcs node-on gyártanak akár frissebb mobilkészülékekbe szánt de felső-közép vagy alsóbb szintű lapkát.
Mediatek Dimensity 8500 4 nm-en készül, 9500 3 nm-en s elvileg a 9600 érkezik 2 nm-re és a 8600 vált 3 nm-re.Snapdragon 8 Elite Gen 6 2nm (N2P)
Snapdragon 8 Elite Gen5 3 nm (N3P) (ezek fűtenek is kegyetlenül)
Snapdragon 8 Gen5 3 nm (N3P)
Snapdragon 8 Gen4 3 nm (N3E)
Snapdragon 8 Gen5 3 nm
Snapdragon 8s Gen4 4 nmSamsung Exynos 2600 2 nm GAA
Samsung Exynos 2500 3 nm GAA
Samsung Exynos 1680 4 nm (4LPP+)Nyugodtan elkezdhetnének nagyobb akkut is betenni a készülékekbe, a kínai versenytársak már 6000+ mAh-t kínálnak 6,4" alatti készülékekben.
Most az a pletyka, hogy M7 - Intel 18A-P, sorozatgyartas 2027 vege.
Mobil A21 - Intel A14, sorozatgyartas 2028 vege. -
stratova
veterán
A hírek szerint 18AP PDK 0.9.1GA-t vizsgálta Apple, aztán hogy ebből tényleg a pletykált low-end M-szériát gyártanák majd elválik.
De lehet, hogy a 14A, 14A-E már mobil irányban is érdekelheti őket. Az viszont egyáltalán nem lenne példa nélküli, hogy nem a csúcs node-on gyártanak akár frissebb mobilkészülékekbe szánt de felső-közép vagy alsóbb szintű lapkát.
Mediatek Dimensity 8500 4 nm-en készül, 9500 3 nm-en s elvileg a 9600 érkezik 2 nm-re és a 8600 vált 3 nm-re.Snapdragon 8 Elite Gen 6 2nm (N2P)
Snapdragon 8 Elite Gen5 3 nm (N3P) (ezek fűtenek is kegyetlenül)
Snapdragon 8 Gen5 3 nm (N3P)
Snapdragon 8 Gen4 3 nm (N3E)
Snapdragon 8 Gen5 3 nm
Snapdragon 8s Gen4 4 nmSamsung Exynos 2600 2 nm GAA
Samsung Exynos 2500 3 nm GAA
Samsung Exynos 1680 4 nm (4LPP+)Nyugodtan elkezdhetnének nagyobb akkut is betenni a készülékekbe, a kínai versenytársak már 6000+ mAh-t kínálnak 6,4" alatti készülékekben.
-
ben2
aktív tag
Jaja, valami hasonlóra gondoltam én is.
Ahogy a Raspberry emelgeti az árait, a $250 lassan már azzal is pariban lenne. -
zetor2000
addikt
Inkább egy mezítlábas iOS masinát, mint pl. a Rpi...

Kell rá tápcsati, kijelző csati, wifi, némi memória+háttértár, meg annyi extra, hogy bill+egeret kezeljen. Aztán lehet kafa developer board. MacOS vagy iOS fusson rajta, világbéke. -
Busterftw
nagyúr
Szerintem az iPhone nincs meg kepben, inkabb a Neo/MacMini vonalrol lehet szo, ott meg nem gond a hutes megoldasa.
"As per BofA, if the Intel and Apple deal also includes the iPhone, then Intel could order as many as 182 hybrid bonding machines from BE Semiconductor, while without the iPhone, the order could sit at 15 machines"
-
ben2
aktív tag
Lehet kiadnak egy MacShuffle-t:
2-3cm vastag passzív fém hűtésbe csomagolt SoC, A18Pro (-ból eredeztetett) design Intel node-on gyártva, 2db. usbC és 1 db HDMI, ára $250.
Ha $500-ért megéri laptopot gyártani, akkor ez is bele kell, hogy férjen.
Ezzel keményen alávágnának a minipc piacnak.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
-
ben2
aktív tag
De miért ne férhetne el egy 5mm-el vastagabb hűtés egy MacMiniben vagy MacStudio-ban?
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nyilvan majd kulonbozo meretu konfiguraciokkal a tesztek ez megmondjak, de a fenti tesztben egy 4P+8E+4LP magos konfiguracio volt es teljesen jok a hofokok, ahogy a perf/watt is.
Ennel kisebb konfiguracioval a hofokok csak jobbak lesznek egy adott laptopban, nyilvan ha a laptop hutese nem egy fullra alultervezett kiepites.Nem érted. Nem a hőfokkal van baj, hanem a hűúttal. A hőfok jó lehet, ha elég vastag a hűtőd. De ehhez kell vastagítani az efféle eszközökön. Nyilván az Apple nem szeretne 5 mm-rel vastagabb iPhone-t.
-
Busterftw
nagyúr
A melegedésnél nem a node a gond, hanem a PowerVia. Korábban írtunk róla, hogy a BS-PDN implementációk jelentős hátránya, hogy a koncepcióval a tápvezeték távolabb kerül a hűtőfelülettől, így rosszabban lehet elvezetni a hőt. [link]
Ez ugyanúgy probléma lesz a Samsung és a TSMC megoldásával is. Csak a Samsung és a TSMC a saját BS-PDN implementáció mellé kínál majd hagyományosat is az ultramobil irányhoz. Az Intel viszont nem kínál már olyan node-ot, ami hagyományos, mert nincs elég pénzük jelentős megrendelői háttér nélkül két irányt fenntartani. A Foundry eleve veszteséggel üzemel, ha több lenne az R&D, akkor még több lenne a veszteségük.
A PowerVia tehát valahol előny, valahol pedig hátrány. És ezért van az, hogy az Intel főleg a szerverpiaci ügyfeleket üldözi, mert a gyártástechnológiájuk nem optimális ultramobil szintre. Nem véletlen, hogy a Panther Lake-ből nincs 15 wattos verzió, nem lehet jól kezelni a specifikus hőútra vonatkozó jellemzőit a PowerVia node-oknak a nagyon kicsi vázakban.
Erre a TSMC-féle Super Power Rail is képtelen lesz, mert ugyanez a gondja megvan. Viszont a TSMC szándékosan tervez olyan modern node-okat, is, amelyek nem használnak Super Power Railt. Ezeket célozzák majd az ultramobil dizájnok.
Egyébként a PowerVia nem zárja ki azt, hogy az Apple használja akár iPhone-ba, csak fél centiméterrel vastagabb váz kell hozzá, mint PowerVia nélkül. Ez valószínűleg kizáró ok, még akkor is, ha elméletben lehetséges a gyártás.
#11 Busterftw : Nem igazán működik. Nem véletlen, hogy a következő generációnál már az Intel is vált a TSMC-re. A legnagyobb gond, hogy a legkisebb vázakba a Panther Lake úgy lesz beépíthető, hogy csak egyetlen egy nagy teljesítményű magja lesz, és ez nagyrészt amiatt van, hogy PowerVia technológiát használ az alkalmazott gyártástechnológia. Ha ez nem lenne nagyon nagy gond az Intelnek, akkor nem váltanának az év végén a 2 nm-es TSMC node-ra, ami ezzel a hűúttal kapcsolatos problémával nem küzd.
A legtöbb Intel megrendelő is főleg nagyobb teljesítményű lapkákat gyártana, mert az Intel gyártástechnológiája inkább erre alkalmas. Ha csinálnának PowerVia nélküli verziót, akkor jók lennének ultramobilra is, de egyelőre erre nincs pénz.
Nyilvan majd kulonbozo meretu konfiguraciokkal a tesztek ez megmondjak, de a fenti tesztben egy 4P+8E+4LP magos konfiguracio volt es teljesen jok a hofokok, ahogy a perf/watt is.
Ennel kisebb konfiguracioval a hofokok csak jobbak lesznek egy adott laptopban, nyilvan ha a laptop hutese nem egy fullra alultervezett kiepites. -
Abu85
HÁZIGAZDA
A melegedésnél nem a node a gond, hanem a PowerVia. Korábban írtunk róla, hogy a BS-PDN implementációk jelentős hátránya, hogy a koncepcióval a tápvezeték távolabb kerül a hűtőfelülettől, így rosszabban lehet elvezetni a hőt. [link]
Ez ugyanúgy probléma lesz a Samsung és a TSMC megoldásával is. Csak a Samsung és a TSMC a saját BS-PDN implementáció mellé kínál majd hagyományosat is az ultramobil irányhoz. Az Intel viszont nem kínál már olyan node-ot, ami hagyományos, mert nincs elég pénzük jelentős megrendelői háttér nélkül két irányt fenntartani. A Foundry eleve veszteséggel üzemel, ha több lenne az R&D, akkor még több lenne a veszteségük.
A PowerVia tehát valahol előny, valahol pedig hátrány. És ezért van az, hogy az Intel főleg a szerverpiaci ügyfeleket üldözi, mert a gyártástechnológiájuk nem optimális ultramobil szintre. Nem véletlen, hogy a Panther Lake-ből nincs 15 wattos verzió, nem lehet jól kezelni a specifikus hőútra vonatkozó jellemzőit a PowerVia node-oknak a nagyon kicsi vázakban.
Erre a TSMC-féle Super Power Rail is képtelen lesz, mert ugyanez a gondja megvan. Viszont a TSMC szándékosan tervez olyan modern node-okat, is, amelyek nem használnak Super Power Railt. Ezeket célozzák majd az ultramobil dizájnok.
Egyébként a PowerVia nem zárja ki azt, hogy az Apple használja akár iPhone-ba, csak fél centiméterrel vastagabb váz kell hozzá, mint PowerVia nélkül. Ez valószínűleg kizáró ok, még akkor is, ha elméletben lehetséges a gyártás.
#11 Busterftw : Nem igazán működik. Nem véletlen, hogy a következő generációnál már az Intel is vált a TSMC-re. A legnagyobb gond, hogy a legkisebb vázakba a Panther Lake úgy lesz beépíthető, hogy csak egyetlen egy nagy teljesítményű magja lesz, és ez nagyrészt amiatt van, hogy PowerVia technológiát használ az alkalmazott gyártástechnológia. Ha ez nem lenne nagyon nagy gond az Intelnek, akkor nem váltanának az év végén a 2 nm-es TSMC node-ra, ami ezzel a hűúttal kapcsolatos problémával nem küzd.
A legtöbb Intel megrendelő is főleg nagyobb teljesítményű lapkákat gyártana, mert az Intel gyártástechnológiája inkább erre alkalmas. Ha csinálnának PowerVia nélküli verziót, akkor jók lennének ultramobilra is, de egyelőre erre nincs pénz.
-
Dragon3000
nagyúr
Más magyar oldal meg azt hozta le, hogy az apple újabb adag A18 pro chipet rendelt a tsmc-től, a neohoz. Na meg ha már most igénybe is venné, szerintem nem a mostani megoldásait gyártatná, hanem inkább menne az újra, mert nem sok értelmét látom, hogy áttervezzék az intel féle megoldáshoz.
-
Dragon3000
nagyúr
Igazából nem is tudjuk pontosan még milyen végtermékben a 18A-P a 18A-hoz képest, de:
"The company's 18A-P introduces two new types of transistors, tighter process variability control, and improved thermals to enable higher performance and lower power consumption. This is perhaps why Apple and other fabless chip designers are rumored to be considering using 18A-P.Az itteni cikk nem részletezi, hogy melyik 18A eljárás, így simán lehet egy újabb, neten találtam ilyent is Intel 18A-PT. Na meg ügye kérdés szokott lenni, hogy mi a cél az adott terméknél a minél nagyobb órajel és teljesítmény vagy az energiahatékonyság...
-
ben2
aktív tag
Ha egyáltalán igaz a hír, akkor valamit nyilván gyártani fognak rajta, azaz vagy valamit át kell tervezniük, vagy egy teljesen új terméket kell bejelenteniük.
Innentől adja magát, hogy valamilyen desktop terméket gyártassanak, mert azoknak árt a legkevésbé a magasabb fogyasztás és azokból van hiány. -
Hopan
kezdő
-
Ribi
nagyúr
"Vagy olyant csinálnak amiről még nem is tudunk?"
Mac Studio-ról ezek szerint nem tudsz. Gyakorlatilag a hűtés a gép kétharmada.
Jelenleg az Apple nem tud eleget gyártani a Mac Studiokból és a Mac Minikből, mert local AI inference célokra elkapkodják.
Ha a Mac Studio fogyasztása a maximum 270W-ről felkúszik 400W-ra, akkor még mindig egy videókártya szintjén fogyaszt. Ez simán vállalható kompromisszum, ha cserébe enyhítenek a készlethiányon.De ugyan azon készül mint a többi notiba való, nem hinném, hogy studióba áttervezik külön "sokat" fogyasztó chipre.
-
ben2
aktív tag
Hol nem számít a fogyasztás? Telefonnál? Laptopban? Vagy olyant csinálnak amiről még nem is tudunk? Vagy csak Intel részvény pumpálásra használták, benfentes részvénykereskedés miatt. Aztán majd jól elfelejtődik az egész és továbbra is TSMC-vel gyártanak mindent. 1.5 hónap alatt 3x lett a részvény ára. Vicc az egész.
Minek ide kripto ha bármilyen részvény lehet rángatni bárhova."Vagy olyant csinálnak amiről még nem is tudunk?"
Mac Studio-ról ezek szerint nem tudsz. Gyakorlatilag a hűtés a gép kétharmada.
Jelenleg az Apple nem tud eleget gyártani a Mac Studiokból és a Mac Minikből, mert local AI inference célokra elkapkodják.
Ha a Mac Studio fogyasztása a maximum 270W-ről felkúszik 400W-ra, akkor még mindig egy videókártya szintjén fogyaszt. Ez simán vállalható kompromisszum, ha cserébe enyhítenek a készlethiányon. -
Busterftw
nagyúr
Elolvastam, a teszt pedig epp azt mutatja, hogy a 18A nem csak "szerverpiaci designra" mukodik, hanem eppen mobile piacra is hatekony.
Mas kulfoldi forrasok epp a Neo szeriat emlitik, mert nagyobb ra a kereslet mint vartak, a TSMC bottleneck jelenleg, de irjak az MacMinit is.
-
stratova
veterán
Az utolsó bekezdést olvasd el, nem maga a 18A a szar ilyen szempontból, hanem az a verziója, amit a cikk szerint használni szeretnének.
Igazából nem is tudjuk pontosan még milyen végtermékben a 18A-P a 18A-hoz képest, de:
"The company's 18A-P introduces two new types of transistors, tighter process variability control, and improved thermals to enable higher performance and lower power consumption. This is perhaps why Apple and other fabless chip designers are rumored to be considering using 18A-P. -
Dragon3000
nagyúr
-
Ribi
nagyúr
-
Busterftw
nagyúr
Hol nem számít a fogyasztás? Telefonnál? Laptopban? Vagy olyant csinálnak amiről még nem is tudunk? Vagy csak Intel részvény pumpálásra használták, benfentes részvénykereskedés miatt. Aztán majd jól elfelejtődik az egész és továbbra is TSMC-vel gyártanak mindent. 1.5 hónap alatt 3x lett a részvény ára. Vicc az egész.
Minek ide kripto ha bármilyen részvény lehet rángatni bárhova.Es miert lenne gond a fogyasztassal? A Panther Lake 18A-n keszul es nagyon hatekony.

-
Ribi
nagyúr
Oracle és OpenAI deal bejelentésre oracle 30%ot ugrott az árfolyama. Szerinted?
Aztán amikor már visszacsúszott és senkit nem érdekelt a dolog akkor bejelentették, hogy deal off. Nincs semmi meglepetés csak a pénz beszél. Csak az a fura hogy egyre gátlástalanabbul csinálják. De hát ha ennyi a reakció sokkakból, akkor érthető miért csinálhatják meg. -
Hopan
kezdő
Az intel és oracle köszöni, jól megvannak.
https://www.intel.com/content/www/us/en/partner/showcase/oracle/overview.html
"Oracle upgrades to Intel Xeon 6, gains 44% space, 30% power, 10x performance"
Mi lenne az elvárás? Világbéke, gravitációs hajtómű, fúziós reaktor?
-
Ribi
nagyúr
Biztos csak kamu az egész, egy apple és intel méretű cég csak a részvények befolyásolására dobta be a hírt. Tök egyértelmű. De lám, Téged nem könnyű becsapni.
A fogyasztás feszegető kérdésed is érdekes, szerintem a fogyasztás is csak addig fontos, amig valamilyen előny fedezhető fel az amd részére. Lásd hőtermelés, az sem számít manapság mióta a zen akármennyi megjelenésével a 90 fok lett az új 60 fok.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Mert nem pont ezt csinálta az oracle, de hát tényleg az is egy garázscég.
De az NV meg a többi is "körbe segítik egymást" a végén senki nem fizet senkinek, de a részvény ugrik mint a veszedelem. Ezt mindneki tudja csak úgy tűnik te maradtál le. -
Dragon3000
nagyúr
Biztos csak kamu az egész, egy apple és intel méretű cég csak a részvények befolyásolására dobta be a hírt. Tök egyértelmű. De lám, Téged nem könnyű becsapni.
A fogyasztás feszegető kérdésed is érdekes, szerintem a fogyasztás is csak addig fontos, amig valamilyen előny fedezhető fel az amd részére. Lásd hőtermelés, az sem számít manapság mióta a zen akármennyi megjelenésével a 90 fok lett az új 60 fok.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
A cikk írja, hogy nem a fogyasztásra van optimalizálva és azért az apple termékeinek nagyobb része esetében pont fontos a fogyasztás, elvégre hordozható eszközök.
Tudod régen meg fordítva volt a dolog, amikor az nvidia fogyasztott sokat és kazán volt, az nem volt gond, ahogy ezen tudott javítani az nvidia máris gond volt a fogyasztás és a melegedés az radeonok estében, aztán ugyanez megfigyelhető volt cpu esetében is, amikor az amd megoldások sokat fogyasztottak, akkor ez nagyon fontos dolog volt, amikor ez fordult és az intel kezdett sokat fogyasztani, akkor ez már nem is volt gond. A melegedés esete meg kicsit más, mivel a fizikát nem tudod megkúrni, ha sokkal kisebb felületről kell elvonni ugyanazt a hőmennyiséget, akkor egyértelműen a kisebb felülettel rendelkező lesz a melegebb... -
Hopan
kezdő
Hol nem számít a fogyasztás? Telefonnál? Laptopban? Vagy olyant csinálnak amiről még nem is tudunk? Vagy csak Intel részvény pumpálásra használták, benfentes részvénykereskedés miatt. Aztán majd jól elfelejtődik az egész és továbbra is TSMC-vel gyártanak mindent. 1.5 hónap alatt 3x lett a részvény ára. Vicc az egész.
Minek ide kripto ha bármilyen részvény lehet rángatni bárhova.Biztos csak kamu az egész, egy apple és intel méretű cég csak a részvények befolyásolására dobta be a hírt. Tök egyértelmű. De lám, Téged nem könnyű becsapni.
A fogyasztás feszegető kérdésed is érdekes, szerintem a fogyasztás is csak addig fontos, amig valamilyen előny fedezhető fel az amd részére. Lásd hőtermelés, az sem számít manapság mióta a zen akármennyi megjelenésével a 90 fok lett az új 60 fok.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Ribi
nagyúr
Hol nem számít a fogyasztás? Telefonnál? Laptopban? Vagy olyant csinálnak amiről még nem is tudunk? Vagy csak Intel részvény pumpálásra használták, benfentes részvénykereskedés miatt. Aztán majd jól elfelejtődik az egész és továbbra is TSMC-vel gyártanak mindent. 1.5 hónap alatt 3x lett a részvény ára. Vicc az egész.
Minek ide kripto ha bármilyen részvény lehet rángatni bárhova.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Augusztusban jön a The Sinking City 2, már tölthető a steames demó
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Óra topik
- Computex 2026: Kezünkben az Asus visszatérő androidos táblagépe
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Xbox Series X|S
- Metal topik
- Computex 2026: FSP gépházak professzionális és otthoni környezetbe
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- HGST Deskstar NAS 4TB HDD (100/100% kondíció) / SATA3 (6Gb/s) / 7200RPM / CMR // TÖBB DARAB!
- Megkímélt HP EliteBook 855 G7 Fémházas Strapabíró Laptop 15,6" -65% AMD Ryzen 3 PRO 4450U 16/256 FHD
- Retró számítógép hardver pakk egyben
- Szép! Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 x360 Érintős Hajtogatós Laptop Tab 14" -50% i5-1135G7 16/256 +Toll
- Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art objektív
- Honor Magic7 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÚJ! Lenovo Yoga PRO 9 Ultra 9 285H 32GB RAM 1TB SSD RTX 5060 8GB 16" QHD+++ OLED 3év Prémium GAR
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L390 - i5-8GEN I 16GB I 512SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- 284 - Lenovo Legion Pro 5 (16ADR10) - AMD Ryzen 9 8940HX, RTX 5070
- 27% - HP Omen 35L GAMER PC! Ryzen 8700F / RTX 4070 Super / 64GB DDR5 / 2TB NVMe! BeszámítOK
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


