Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. T

    újonc

    Hi - van egy ICO ötletem és arra kérnék egy kis konstruktív kritikát. Az ötlet nem kiforrott teljesen, de már egy ideje motoszkál az agyamban.

    Az ötlet egysorosban - decentralizált hírlistázó / vagy blokklánc alapú hírgyűjtő platform

    Az alapmotiváció egy cikk elolvasása után született, melyben Holló Gábor a Kapu és a Hírkereso oldalak tulajdonosát faggatták online vállalkozásáról. Az interjú alapján és állítása szerint a magyar híroldalak forgalmának 70-80%-a hasonló oldalakról származik.

    Azt is lemondják hogy Magyarországon a Google Hírek le van maradva és nem nagyon rúg labdába mert ők túl korán, még az internet hajnalán indultak. Szerintem megérett a diszruptálásra és az angol Feedly nevű honlap sikerét is elnézve, szerintem még egy érv, hogy lenne mit keresni.

    Olyan platformot lehetne létrehozni amely a) egy platformon de a blokkláncon keresztül listázná a híreket és tokenizálva lehetne a listázás, vagy a prémium tartalmak gyűjtése, a kiemelés stb.

    Vagy b) egy a decentralizált p2p hírlistázó is lehetne hasonlóan a DEXekhez decentralizált tőzsdékhez képest ahol bárki tudna listázni és a userek értékelése alapján lehetne egy okos szerződéssel automatizált osztályozási szabványt bevezetni arra hogy a különböző listázott anyagok forrásait kategorizálni lehessen. Itt kvésbé lenne szükség a tokenre mert nem is igazán termelne bevételt maximum az ICO értékesítés során a platform felhúzásakor.

    Nem vagyok technikai személy, érdeklődőm a kriptopénzek és ICO-k után és örömmel venném a hozzászólásokat. :)

    [ Szerkesztve ]

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Dr. T #1 üzenetére

    Mi a értelme a decentralizálásnak? Centralizáltan ez minden szempontból sokkal hatékonyabb és egyszerűbb.

Új hozzászólás Aktív témák