Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #398 üzenetére

    A 2016-os probléma óta valahogy elfelejtettem ránézni erre a topicra több éven keresztül.
    Az Mbox készüléket sikerült megmenteni 2016. november végén kereszttestvérem segítségével, aki barkácsolt egy új billenőkapcsolót nekem, amit rá lehetett dugni asszem egy 3pin-es csatlakozóval az alaplapra, és azután teljesen helyrejött a készülék. Nem is gondoltam volna, hogy egy bekapcsológomb kontakthiba ilyen problémákat tud okozni.
    A hűtés sokat számít, már jó ideje a belső hdd helyére szerelt kb. 8-9 cm-es venti mellett a tetejére is teszek egy ventit, ami szintén egy laptop tápról megy, egy kis átalakítóval rá lehetett dugni a molex-es 3pin elosztót. Ha nincs hűtés, akkor kb. 15-20 perc után újraindul, ha túlmelegszik. Előfordult, hogy egyedül a belső ventivel hűtve is leakadt a nagy nyári melegben, de az is lehet, hogy azért, mert az usb-n csatlakoztatott külső hdd-vel volt valami, azt is ajánlott időnként chkdsk-zni. Egyébként a DIGI műholdas beltérikre is alkalmazom ezt a tetejére helyezett ventilátoros hűtést.
    A belső órája hosszabb idő után elkezd sietni, emiatt nem árt mondjuk hetente újra beállítani egy olyan óra alapján, ami atomóráról frissül.
    A távirányítón a piros bekapcsológomb azóta sem jó, ezért csak a készülék előlapjának bal oldalán tudom be- és kikapcsolni.
    Egy ideje nehezebb a rácsatlakoztatott hdd elérése hálózatból, mivel újratelepítettem a gépem, Win7 helyett Win8.1 lett a rendszer, és egy ajánlott biztonságosabb beállítást alkalmazva az Mbox-ban lévő egyszerűbb Samba szerveres fájlmegosztás elérése ezen új rendszerrel lehetetlenné vált, így maradt az FTP, ha valamit két felvétel között vagy a felvételek alatt gyorsan ki kell másolni. A hdd szabad helyét már csak a beállításokban tudom megnézni.

    2016-ban végül nem lett váltás a Technisat felvevős kábelvevőre, részben mivel az Mbox-ot megjavítottuk házilag, másrészt a régi telefonom rossz állapota miatt inkább egy okostelefont kértem karácsonyra. Az Mbox mellett szerencsére jól működik az Avermedia USB digiző is. Bár én örültem volna, ha akkor összejött volna több minden, ha nem a szolgáltató beltérijét, boxát kellene használni, ha valamivel jobb vételi minőséget lehetne elérni, ha minőségi eszközöket tudnék használni, HD minőségben is tudnék felvenni, de ezt nehéz megvalósítani, ha az ember hosszabb ideig egy közmunkás fizetésből kénytelen boldogulni. Remélem egyszer felvesznek rendes állásba a munkahelyemen, vagy tudok váltani egy jobb helyre, és akkor majd minőségibb cuccokra is lesz elég pénz.

Új hozzászólás Aktív témák