Hirdetés

Aktív témák

  • fantom214

    újonc

    Sziasztok!

    Egy olyan helyzetbe kerültem ahol már a Google mélyéből sem tudtam értelmes információt előhúzni így hozzátok fordulok.
    A helyzet: Adott egy router (D-Link Dir-635 B) és egy mobilnet kapcsolat (Huawei E3276s 150 -es stick Telekomos). A router jelenleg egy nyomtatót szolgál ki nagyon kényelmesen szinte beállítás nélkül ment minden viszont szükségem lenne arra is hogy a mobilnetet Wifin ossza tovább.
    Korábban olvastam a fórumon megoldásokat amiket végig is próbáltam ezek viszont nem hoztak eredményt.

    A leírtak szerint próbáltam. Első és alap dolog ugye hogy a legfrissebb FW legyen, ez meg is van, APN (internet.telekom), Dial Number (*99#), Idle time (on demand : 0), az MTU viszont egyik leírásban sem volt benne így azt alapértelmezetten hagytam. A PIN kód kérését természetesen kikapcsoltam. Miután nem volt hajlandó működni a gépen lévő Internet Manager programból szedtem infókat ahol ugyanezek a beállítások voltak és csatlakozott is.
    Amikor csatlakoztatom a routerbe a sticket zöld villogás majd 1 percig, majd átvált világoskék-sötétkék-re de csak villog. A routerben a manuális Connect gomb-ra is hiába nyomok semmit nem csinál.
    Kipróbáltam régebbi stick-el ami a laptopban szépen megy viszont a routerbe csatlakoztatva villogásra sem méltat.

    Amennyiben valami elkerülte volna a figyelmem legyetek szívesek az orromra kötni. :)

Aktív témák