Hirdetés

2019. szeptember 15., vasárnap

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-10-17 21:47:52

PROHARDVER!

Lesz összefoglaló is előbb-utóbb. Becsszó!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1251) Tulku válasza vicze1 (#1250) üzenetére

Tulku
(veterán)

Onkyo reccs?

(#1252) vicze1 válasza Tulku (#1251) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Gibson, náluk van az Onkyo, Teac is meg egy raklap másik. Ők a márka birtokosok a valóságban. Pioneer erősítőkből is ők csinálták a többséget.
Maguk a márkák maradnak csak lehet átkerül máshoz a tulajdon, így a termékek valószínűleg változnak, ha nem menti ki valaki a Gibsont.

[ Szerkesztve ]

(#1253) Bodz válasza vicze1 (#1250) üzenetére

Bodz
(Ármester)

Állítólag a TCL lesz a megmentő.

(#1254) vicze1 válasza Bodz (#1253) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Hát az nem jelent sok jót minőség szempontjából. :(

(#1255) kemcso válasza vicze1 (#1254) üzenetére

kemcso
(Ármester)

Miért mi az a TCL?

(#1256) vicze1 válasza kemcso (#1255) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Talán a második legnagyobb elektronikai cég a BBK után.
Egyik legnagyobb TV gyártó, telefonba nem voltak túl sikeressek, brandek: TCL, Alcatel, Blackberry, Thomson, IKEA TV-ket ők csinálják és rengeteg nagyobb márkának beszállítói.

(#1257) f4lcon válasza vicze1 (#1256) üzenetére

f4lcon
(őstag)

paneleket is gyártanak mások tévéihez, nem? valami ilyesmi rémlik

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#1258) vicze1 válasza f4lcon (#1257) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Arra értettem, hogy beszállító.

(#1259) sheratan válasza vicze1 (#1256) üzenetére

sheratan
(Topikgazda)

Nagy márkaporszívó az a TCL, csak sajnos nem nagyon léptek túl az olcsó kínai kategóriából :U

Sajnálnám a Gibsont, ha hozzájuk kerülne, gyakorlatilag csak tönkretenni tudják a márkanevet.

(#1260) Bodz válasza sheratan (#1259) üzenetére

Bodz
(Ármester)

A Gibson nem is eladó, mentenék a menthetőt, csak a feleslegesen vásárolt márkáiktól szabadulnának, valahogy rendeznék az adósságaikat.

(#1254) vicze1: Kicsit ettől tartok én is. Bár nem mindig sül el rosszul a kínai tulajdonos.

[ Szerkesztve ]

(#1261) vicze1 válasza sheratan (#1259) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

TCL-ből sajnos nem tudom kinézni, hogy tartani tudják a minőséget.

(#1262) sheratan válasza Bodz (#1260) üzenetére

sheratan
(Topikgazda)

Ja, az úgy legalább okés. Bár persze a (volt) japán márkáknak sem tesz jót a leendő kínai tulajdon.

(#1263) Wapi

Wapi
(csendes tag)

Massdropon jó áron az AK380 (2000$+áfa+vám).

"A szenvedélyek alkotnak és rombolnak mindent. Ha az ész uralkodna a földön, semmi sem történne rajta."

(#1264) fericske

fericske
(őstag)

Vettem egy Mate 10 Pro-t.
Holnap érkez :))
"The Mate 10 Pro supports both aptX HD Bluetooth and LDAC HD for wireless audio."

(#1265) kk831228 válasza fericske (#1264) üzenetére

kk831228
(addikt)

De jó neked... 😍👌

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1266) Bodz válasza fericske (#1264) üzenetére

Bodz
(Ármester)

Első lépés: ✔

(#1267) kk831228 válasza fericske (#1264) üzenetére

kk831228
(addikt)

Megvárom a 20 pro-t... :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1268) fericske válasza fericske (#1264) üzenetére

fericske
(őstag)

Nagy szégyenkezve bevallom, hogy nem az audió képességei miatt választottam őt, hiszen van egy QP1r-em :D
Igazából már a vétel után néztem utána az audiós részének, mert a specifikációjában megvan említve egy specifikázatlan szupergigahertzes ezerhuszonnégy bites dac, ami biztosan nagyot domborít az usb-c kimeneten :DDD
Közben meg láttam, hogy bluetooth-ban viszont tényleg maximalista.
Ez sem izgat igazából engem, de majd tesztelgetem alkalomadtán.
Igazán jó cuccokkal majd csak 2 hónap múlva tudom kipróbálni a Canjam-en, mint pl a Beyer Xelento wireless.
Egy haveromnak van egy Ldac-os Sony-ja, azzal hamarabb megleszek :)

(#1269) kk831228 válasza fericske (#1268) üzenetére

kk831228
(addikt)

Most látom hogy kijött az RS , Ldac-al stb... ;] Félmisi csupán...

(#1270) sheratan válasza kk831228 (#1269) üzenetére

sheratan
(Topikgazda)

Minden Oreo rendszert futtató telefonon van már LDAC támogatás.

(#1271) kk831228 válasza sheratan (#1270) üzenetére

kk831228
(addikt)

:R

(#1272) Bodz

Bodz
(Ármester)

Pioneer XDP-02U, ilyen is van már.

(#1273) kk831228 válasza Bodz (#1272) üzenetére

kk831228
(addikt)

Nem rossz... :R

(#1274) fericske válasza sheratan (#1270) üzenetére

fericske
(őstag)

Ez az Oreo egy idegesítő sz@r....

(#1275) sheratan válasza fericske (#1274) üzenetére

sheratan
(Topikgazda)

Engem nem idegesít egyáltalán :B

(#1276) fericske válasza sheratan (#1275) üzenetére

fericske
(őstag)

(#1277) kk831228

kk831228
(addikt)

Mennyiért lesz eladó..? 🤔 ;]

[ Szerkesztve ]

(#1278) sheratan válasza fericske (#1276) üzenetére

sheratan
(Topikgazda)

Ennek egy része szerintem nem Oreo, hanem Huawei hülyeség, én is utálom az ő megoldásaikat. Az értesítések alatt nem tudom mire gondolsz amúgy. Ha arra, hogy a minden bejövő üzenetnél a képernyő felső részén megjelenik egy előnézet, ami ott van kb 2 másodpercig, ami alatt nem tudod használni a vezérlőelemeket, amiket kitakar, azt én is utálom, de ez nem Oreo újdonság (csak az, hogy nem lehet kikapcsolni a beállításokban egy kapcsolóval), és egyszerűen megoldható.

(#1279) darvinya válasza sheratan (#1278) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

Dehogynem kikapcsolható felugró értesítés, s nem kell semmit mókolni.

Xiaomi MI A2 v9 Fekete… temetkezési vállalkozó lettem!

(#1280) fericske válasza darvinya (#1279) üzenetére

fericske
(őstag)

Utolsó off itt erről, részemről.
Nem a felugrókról van szó, hanem a root nélkül kiírthatatlan "háttérben futó alkalmazás" értesítésről, ami a legördülő menüben terpeszkedve blokkolja a tartalmat. Ez nem két másodpercig van ott, hanem minimum 15 percig az olvasástól kezdve, és mivel folyamatosan visszakerül az értesítés a folyamatosan háttérben futó alkalmazásom miatt, ezért gyakorlatilag végtelen ideig van ott.

[ Szerkesztve ]

(#1281) vicze1 válasza sheratan (#1278) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Gondolom az app running in backgroundra gondol, amit eddig 4x láttam összesen 2év alatt. :)
Egyszerűen fogalmam sincs másnak miért van és pl. nekem csak nagyon ritkán.

(#1282) darvinya válasza fericske (#1280) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

Tényleg utolsó off [link]

(#1283) sheratan válasza darvinya (#1279) üzenetére

sheratan
(Topikgazda)

Oreoban nem kapcsolható már ki, hanem az appokban egyenként kellene állítani, és persze a fejlesztőkön múlik, hogy betesznek-e támogatást hozzá: nos kb senki nem teszi be, még a Google saját appjainál sem lehet állítani :U
Ez meg marha nagy mókolás, egy darab adb parancs :D Gondolom akkor minden mókolás, amikor nem GUI alatt kell kattintani valamire...?

fericske: Azt könnyű megoldani elvileg, ha az értesítést elhúzod oldalra, de nem engeded fel az ujjad, akkor megjelenik egy fogaskerék, arra ráböksz, és kikapcsolod, hogy mutasson ilyet.

(#1284) Tulku válasza sheratan (#1283) üzenetére

Tulku
(veterán)

Feljelentem a topikgazdát ha továbbra is telefon rendszerről értekezik!!! :DDD

Mikor jön az oreo G6-ra Tamás? ;]

(#1285) sheratan válasza Tulku (#1284) üzenetére

sheratan
(Topikgazda)

;]

Nem tudom, de már nem is érdekel, leváltottam. Már csak egy AK70ii kell maj valamikor nyár végén, amikor frissítik az offline Tidalra (ha még akkor létezik majd a Tidal egyáltalán).

(#1286) fericske válasza sheratan (#1283) üzenetére

fericske
(őstag)

Már megoldottam egy külsős appal a problémát. A csak linkes hozzászólásomban is írtam.
"Az Oreo-s bénaság miatt szintén külön appot kell használjak az idegesítő értesítések eltüntetésére.
Rendben, egye fene."

Mint írtam, hiába fogaskerekezek meg egyéb minden kikapcs. Az Oreo már úgy működik mint egy Microfos rendszer. Kapcsolgathatsz bármit, ő akkor is értesíteni fog, mert fő a biztonság, és a felhasználó hülye.
Ez van.
Az android 9 már felül fogja bírálni a felhasználó parancsokat, és ő adja az utasításokat a felhasználónak, az meg majd még örülhet mikor rendben megérkezik egy üzenete egy olyan valakitől akit ismer is....

Uff over

(#1287) vicze1 válasza fericske (#1286) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

8.1-től kikapcsolható, csak a gyártók azt végképp nem adják ki, illetve mint írtam az értesítés nagyon egyén és gyártó függő amennyire észrevettem.

(#1288) vicze1

vicze1
(nagyúr)

Jelentem megjött.

(#1289) PR0JECTNR56 válasza vicze1 (#1288) üzenetére

PR0JECTNR56
(addikt)

Ez a lejátszó még mindig nagyon jól néz ki.

(#1290) sheratan válasza PR0JECTNR56 (#1289) üzenetére

sheratan
(Topikgazda)

Ez az M0, aminek ugye a különlegessége az LDAC támogatás, csak sajnos mellé viszont Sabre chip került.

(#1291) GML

GML
(őstag)

Mi a bajotok a szabjával? Nincs vele (sok) baj, csak a körítéssel, tervezéssel...

(#1292) sheratan válasza GML (#1291) üzenetére

sheratan
(Topikgazda)

Az, hogy eddig csak japán cuccokban hallottam jól szólni. A kínaiak csak próbálkoznak vele, gondolom mert olcsó, de a végeredmény sosem az igazi.

(#1293) vicze1 válasza vicze1 (#1288) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Hát eddig sajnos nagyon kiábrándító. :(
Pont az a funkció nem működik ami miatt vettem az egészet, BT-n vevőként csak is kizárólag SBC-t tud, se a reklámozott LDAC se AAC.
Head-Fi hivatalos support:
"Does M0 support LDAC codec in receiver mode?
We are awaiting last pieces of code from Sony, this feature will be added in future firmware update
"

Többi funkcióját tesztelgetem, összehasonlításnak, csak teló és a Mojo van itt, a telónál valamivel jobb, a Mojo-nál meg szignifikánsan rosszabb, élettelen, inkoherens hangzása van.
Ez U6-tal Forza OCC kábellel, ez a véleményem róla.

Kezelése jó logikus egyszerű, nincs vele gond. Nagyon sokoldalú az az egy dolgot kivéve amire nekem kell...

twister6 épp ma rakta ki a tesztjét.

(#1294) Bodz válasza vicze1 (#1293) üzenetére

Bodz
(Ármester)

Á, szóval sikerült ezt is félkészen piacra dobni.

(#1295) vicze1 válasza Bodz (#1294) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Eléggé. :(

(#1296) darvinya válasza vicze1 (#1295) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

Pénzt beszedték érte, aztán következő terméknél lehet reménykedni tudás tényleg az lesz amit ráírtak.
Anno mennyivel könnyebb volt kialakítani saját minőségi rendszert (erősítő, lejátszó, stb.)

(#1297) sheratan válasza darvinya (#1296) üzenetére

sheratan
(Topikgazda)

Mondjuk nekik már volt több termékük, ami elég korrektre sikeredett, ez az M0 eddig jó nagy csalódás, nem sikerült úgy, mint vártam. Persze csak az itteni leírás alapján, de majd hamarosan talán ki tudom próbálni, akkor elválik a hangja.

(#1298) darvinya válasza sheratan (#1297) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

Ha tényleg komoly cég, akkor nem adnáknak ki ilyet.
Mint fórumtárs írta, pont az nem működik ami még dobozra is kiírták.
Teljesen más lenne, ha csak megemlítenék belső leírásban, hogy elvileg tudhat ilyet.

(#1299) sheratan válasza darvinya (#1298) üzenetére

sheratan
(Topikgazda)

Igazad van, de azért azt tegyük hozzá, hogy ez alapvetően egy DAP, és az a funkciója működik is, csak a BT még kicsit korlátozott.

(#1300) darvinya válasza sheratan (#1299) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

Oké, csak dobozra pillantva nekem.elsősorban BT része ami feltűnik, a többi beleolvad.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.