Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz fericske #1159 üzenetére

    Igen, az adatbázis miatt kell vagy Tidal vagy Spotify, de utóbbinál nincs lossless, azért váltottam Tidalra. Deezert néztem még tavaly, amikor először előfizettem ilyesmire, de a zenéim fele nincs meg nézzük, nagyon gyér a választék sajnos. Google Music és egyebek meg nem adnak losslest.

    M3s sem Android, szóval azzal sem menne nagyon. De amúgy próbáltam az M2s-t múlt héten, és nekem csalódás volt. Sokkal jobbra számítottam. Az M1s nagyon tetszett, amikor először próbáltam, de ez olyan semmilyen, a kezelése is nehézkes azzal a szar görgővel. Akkor már a Plenue D szerintem sokkal jobban szól, jobb a kezelése és olcsóbb is (Japánban 2/3 áron volt az M2s-hez képest).

    Nem kimondottan ehhez kapcsolódik, de ha már szóba került, akkor leírom ide is (nem csak privátban), hogy amiket kipróbáltam múltkor:
    Opus #1 - egész korrekt, viszonylag kicsi, jó hangú cucc, bár az U6-tal nem volt olyan lehengerlő, de azért korrekt, viszont az árát kicsit sokallom, annyiért volt kb, mint a Pio XDP300, az meg jóval többet tud és a hangja is jobban tetszett
    Cayin i5 - ez egy akkora szar, hogy hihetetlen, a kezelése elképesztően el van szúrva, lassú, és még a hangminőség sem volt különleges, szóval részemről ez nagyon nagyon nem ajánlott
    Plenue M2 - nagyon szép hang, Plenue szériában megszokott jó kezelés, gyors UI, nem olcsó lejátszó, de nagyon jó minőséget kap az ember cserébe, részemről továbbra is nagyon ajánlott, ha valaki meg tudja fizetni
    Acoustic Research AM20 - még régebben próbáltam az AM2-t, ez elvileg annak a kistesója, de szerintem sokkal kezelhetőbb, kellemesebb méretű is, csak nagyon régi Android van rajta, de a célnak megfelel, viszont az ára kicsit sok a hangjához képest (ezért sem vettem)
    Onkyo DP-X1A - korrekt és gyors androidos lejátszó, jó hanggal, bár kicsit agresszívnek mondanám, nyomulós, populárisabb hangzás, aminél kicsit jobban előjönnek a Sabre jelek, de teljesen hallgatható, ellenben nem olcsó annyira sajna
    Pioneer XDP100 és 300 - Elég hasonló a két DAP küllemre és tudásra is, csak a 300 elvileg már teljesen balanced kiépítésű, hangra viszont azért van eltérés: a 100 az inkább az Onkyo vonala, csak kicsit melegebb hanggal (Sabre, ami egyáltalán nem szúr, sőt!), a 300 kicsit kiegyenlítettebb, de elég kellemes hangú, ez sem szúr szerintem
    A&K AK70 mk2 - nem véletlen keresem most ezt a hangot, valami zseniálisan sima és részletes az U6-tal, és mellé még az egyik legkisebb és könnyebb is a felsorolásból, illetve a kezelése is egy álom amúgy

Új hozzászólás Aktív témák