Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz szicsu #19 üzenetére

    Ez a valami, ami az általad beírt link mögött rejtőzik, ez egy nagy rakás sz@r!!!
    Olyan adatok vannak benne, amik az erősnél is jobban túloznak, semmilyen gyakorlati mérés nincs mögöttük. Az összeütőjük, csak bugyután vette az ilyen-olyan specifikációkban és technikai leírásokban szereplő, hatalmas ráhagyásokkal megadott fogyasztási maximumokat, és azokat róta össze egy táblázatba. Péládnak okáért játék közben, amikor a VGA, RAM, CPU és alaplap dolgozik, az optikai meghajtók állnak. Amikor egy optikai meghajtó keményen dolgozik, akkor általában a VGA pihen. Egy merevlemez az adatlapján szereplő csúcsot akkor éri el, amikor a rendszer indul, amúgy a felét sem eszi, és még sokáig lehetne sorolni az ellenérveket egy ilyen förmedvény ellen.

    Álljon itt a számolóizé által megállapított fogyasztás az én 300 wattos táppal hajtott gépemre:
    A64 3000+
    GeForce 6800 GS
    2x512 MB DDR400 RAM
    2x80 GB HDD
    2xPlextor optikai meghajtó
    Az izé szerint 320 wattos táp kellene nekem, a valóságban viszont a gépem annyira nem bírja leterhelni a 300-as Zent, hogy kevesebb hardverrel (PCI-s VGA-val) gyakran el sem indul!

    További példa egy régebbi Prohardver tesztkonfigra:
    A64 3800+
    nForce 4 SLI alaplap
    2x512 MB DDR400 RAM
    Radeon X800 GTO2 - nagyjából X800XT fogyasztási szint
    250 GB-os HDD
    Asus DVD-író
    az izé nagyjából 280 wattot hozott ki. Mi játékos terhelsé alatt 167 wattot mértünk!!! Ráadásul ez a 167 W a táp felvett teljesítménye volt, amiről az első hozzászólásban írtam, hogy legalább 20 százalékkal magasabb érték a konfiguráció tényleges fogyasztásánál. Summázva az egészet:

    Valóság: 140 W - számoló: 280 W remélem nem kell magyaráznom, mennyire rossz az az izé! Nagyjából olyan szintű, mint mondjuk az az állítás, hogy ha az összes kínai egyszerre ugorna, akkor 8-as erősségű földrengés lenne tőle.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák