Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz And #7254 üzenetére

    Egyetlen hátránya az lenne, hogy résnyire nyitott ajtónál a hőmérséklet csak lassan emelkedne, így lehet, hogy ha hirtelen mennél el otthonról, akkor lemaradnál a jelzésről.Ezzel a hőmérséklet érzékeléssel pontosan ez a gond, amit írsz.
    Ki kéne próbálni, hogy mennyi idő alatt is riasztana be, de könnyen lehet, hogy túl sok lenne. Nyitva márpedig úgy szokott maradni, hogy résnyire...
    Kb. mennyibe kerülne ez a hőérzékelős megoldást megépíteni (úgy hogy a zümmer is benne legyen) ?

    A kis fogyasztás annyira azért nem lényeges, hogy direkt emiatt ilyen megoldást alkalmazzak.
    Végülis megoldható egy külső táppal is. Nem az áramköltség miatt gondoltam erre, hanem a plusz kábel + aljzat foglalás miatt.
    Meg a kábelt be is kell vezetni a hütőbe (mondjuk ez szerintem nem probléma, simán átférne a gumiszigetelések között).
    Farigcsálni nem kellene szerintem, kétoldalas ragasztóval fel lehetne rakni a "normál" megoldást is az ajtó mellé a nyomógombbal együtt, feltéve ha bírja az 1-2 fokos hideget.
    Egy "normál" megoldásnak mekkora lenne a fogyasztása kb. ?
    És mennyibe kerülhet ?

    Ja ebben a zümmerben valami elektronika is van, vagy hogyan működik ez ?

    MOD:
    Ja közben utánanéztem egy kicsit hogy is néz ki ez.
    Mondjuk ezek közül milyen (pl. milyen frekvencia) lenne jó erre: [link] és [link] ?
    Illetve Lomexben nem találtam, milyen termékcsoportban kéne keresnem ?

    Találtam olyat, hogy Laser modulok [link] , ezek hogyan használhatóak ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák