Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz dabadab #23 üzenetére

    Valamelyik fórum bugyraiban olvastam, hogy az Imperium Galactica a megjelenéskor 10k HUF-ba került, amikor az átlag nettó fizetés 38k HUF volt. Ma pl. [Hogwarts Legacy PS5] 26k HUF, 352k HUF nettó kereset mellett.

    Hogy sok erőforrást fogyasztanak az új SW-ek? Hadd fogyasszanak, ha már ilyen olcsón adják és a HW is olcsó.

    Ezt nem neked címzem, hanem kiegészíteni szerettem volna a hsz-d.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz ddekany #22 üzenetére

    A GC az szerintem egy óriási evulóciós lépés volt a programnyelvek fejlődésében. És nem kidobni kellene, hanem értelemesen implementálni. Pl. [gogc]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz ddekany #18 üzenetére

    És ezzel nincs is gond szerintem.

    A gond inkább azzal van, amikor az ipar nehezen vált nyelvet holott a legtöbb területen lenne jobb alternatíva. Szvsz az összes 2000 előtt kiadott nyelvtől meg kellene szabadulni, mert egyszerűen nem a mai kornak megfelelően lett a nyelv kitalálva Ok, vannak patch-ek, de azok csak toldozások. Hol voltak akkor még azok az igények, hogy:
    - Ilyen gyorsan menjen a fejlesztés
    - Multi CPU
    - Multi core
    - Vándorló fejlesztők
    - stb.

    Ezek akkor nem is lehetett készülni, hiszen ezek a pontok, akkor még nem számítottak annyira általánosnak, mint manapság.

    Ott a Rust, a go, a typescript, a clojure, stb. amikre érdemes lenne váltani, mert előre lépést jelentene.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz dabadab #28 üzenetére

    Ha már C++. Egy ideig gondolkoztam, hogy visszanyergelek rá, de végül meggondoltam magam.

    Emlékszem még arra az előadásra, amit Bjarne tartott személyesen Budapesten arról, hogy mi lesz a C++20-ban. A végén csak egy kérdésem maradt, van még olyan speciális karakter, amit nem használ a C++?! Ezt egy picit elfelejtve felütöttem a "Learning C++17 from scratch" könyvet most a télen. Hihetetlen számomra az, hogy micsoda rule set-ek épültek ki a korábban nem körültekintően bevezetett feature-k miatt. Ott van rögtön az explicit keyword. :( Még néhány ilyen után rájöttem, hogy a C++ nem nekem való, most a go felé szeretnék nyitni.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz ddekany #39 üzenetére

    Igen, pont ezért is kellene váltani a régi nyelvekről.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Reggie0 #44 üzenetére

    A hibátlan kód írása nem kompromisszum :N . Btw, nincs olyan hogy hibátlan kód. Szerintem semmi gond nincs a GC-vel, ez az evolúció következő lépcső foka. Pont a napokban láttam egy szösszenet a YT-on, ahol a jó ember azt fejtegette, hogy az interfészek meg egyebek mennyire lassítják a programfutást. Szerintem meg akkor programozzon assemblyben.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz opr #46 üzenetére

    Igen, pont ezért is kellene váltani a régi nyelvekről. ;]

    A személyes tapasztalatom az a Java-val kapcsolatban, hogy lassssú és a világ memóriája nem elég. Oké, persze összehasonlítani a nyelveket nagyon nem egyszerű. Abból szoktam ilyenkor kiindulni, hogy van egy probléma/kívánalom, amit megszeretnék oldani. Pl. szerettem volna itthonra DLNA szevert, a minidlnad egy ősöreg RPi-n vitte 1-2%-os CPU kihasználtsággal a fHD tartalmakat, addig a java-ban írt párja normál PC-n is izzasztotta a vasat. A másik kedvenc összehasonlításom a Vuze vs Deluge vagy Transmission. Az előbbit java-ban írták és borzasztóan zabál mindent, addig az utóbbi kettő, de főleg a legutolsó vígan elketyeg kb bármilyen vason.

    MOD: érdemes ezt nézegetni: [go vs java]

    A go vs java ahol a go kb fele annyi memóriát használ el, pedig az is pure GC nyelv.

    [go vs C++] az talán nem meglepő, hogy sebességben gyorsabb a C++, de az már igen, hogy kb ugyannyi memóriát használ a két nyelv, holott a go explicit GC-s.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Reggie0 #49 üzenetére

    Nehogy azt hidd, hogy utánad nem javítottuk a kódot. :P Bár már nem emlékszem, hogy C vagy C++-ban toltad.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz opr #52 üzenetére

    Ha már java, akkor egyszer még valaki nagyon régen arról mutatott ábrát, hogy az egyes programok mennyi a cég által hozzáadott kódot tartalmaznak. (Ez az előadás azt pedzegette, hogy valójában ki írta a kódot. Ilyen jogi meg licenszes szöszmötölés volt.) És az jött ki, hogy a C/C++ írt kódok jellemzően kevesebb, mint 20%-ban tartalmaztak 3PP-t. A java-ban ezzel szemben jellemzően 90% fölött volt, de egy elérte a 98%-t is. A java-ra brutálisan sok 3PP-t írtak, ami szerintem a legnagyobb fegyvertény a java mellett.

    Egy YT-s videóban pedig azt pedzegették, hogy nagyon fontos az ötlet gyors megvalósítása, aztán majd megoldják ha technikai problémákba ütköznek. Szóval első a biznisz, mert azzal lehet berobbanni a piacra, és ha valahol technikai gond lép fel, akkor jönnek a mérnökök és megoldják. A Facebook-t is PHP-ban írták, hogy gyorsan kitudják adni, aztán ment az okoskodás, hogyan lehet a PHP dolgait kijavítani.

    Remélem átment a burkolt java fikázásom :R . De azzal egyetértek, hogy minden nyelvnek megvan a helye. A java-nak a padláson lenne. :D

    Brainfuck? Szerintem meg [Whitespace], de a brainfuck is dobogós.

    Bónusz: [IP over Avian Carriers]

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák