Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M4c1k4

    csendes tag

    válasz Alogonomus #31 üzenetére

    Sajnálom az NV-t, mert jók a kártyái, de ekkora mérnöki tervezési hibába nem szabad lett volna belefutniuk. Főleg ennyi év után.

    Szerintem jogos és ésszerű a felvetésed, hogy egy olcsó szenzorral monitorozhatták volna a csatlakozó elektromos paramétereit és, ha valami nem stimmel egyszerűen visszaveszi a kártya teljesítményétt, és a szoftveres "check cable" értesítés is zseniális ötlet. Kár, hogy az NV mérnökeinek nem jutott eszébe. A NASA vajon mit csinálna, ha leégne egy csatlakozó egy szondán? Garanciába kicseréli, nem, egyszerűen úgy rakják össze, hogy ne égjen le.
    Vagy van tartalék táp ág. (ja és közben közben loggol mindent)

    Szerintem két vagy három 8pin-es GPU csatlakozót kellett volna rátenni a 4090-re, és igenis a GPU szoftverében vizuálisan mutatni kéne, hogy mennyi táp ág van bekötve (vagyis mennyit érzékel az elektronika). Ha valami gond van egy tápágban, azt az ágat kikapcsolja, miközben lejjebb veszi a kártya teljesítményét. Közben értesítést küld és loggol a mérnököknek is.

    Vagyis a kártya vizuális teljesítménye mellett figyelnie kéne a gyártónak a kártya energetikai, vagy emergency működésére, működtetésére.

    Már antikomcsi is megfogalmazta, hogy egy ilyen drága kártya esetében "legyen inkább kicsit nagyobb, de akkor is legyen 2x túlbiztosított".

    De, ha már maradtak a 12pines csatlakozónál, akkor miért nem lehetett volna két csavarral rögzíteni a csatlakozót, két oldalt 1-1 csavarral helyre húzni a kábelt és még a panelt sem feszítené meg. Nem kell cibálni, rángatni.

    Biztos mind láttunk, már VGA kábelt, vagy DVI kábelt. Valami hasonló elven.

    Csak ennyi akartam, lehet a végére kicsit off lett. Elnézést mindenkitől.

    M4c1k4

Új hozzászólás Aktív témák