Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurgo

    tag

    Sziasztok!

    Tegnap le akartam hibernálni a gépet, több próbálkozás után sem sikerült (miután kiválasztottam a hibernálás parancsot, nem csinált semmit) így aztán dolgoztam tovább. Közben az jutott az eszembe, lehet hogy a nero imagedrive akadályozza. Gondoltam letiltom, hogy legközelebb ne legyen gond. Na és itt megbizonyosodtam igazamról, ahogy kivettem a pipát az engedélyezés mellől, semmi mentésre nem maradva időm a gép letette magát hibernáltba.
    Végülis megijedtem, és miután leállt a gép, bekapcsolás után azonnal indítottam egy parancssort floppyról, majd egy ghost.exe-t, amivel lementettem a c: és az e: meghajtóm tartalmát. (a rendszervinyón van egy 1 gigás fat32, ez a c: , fizikailag a következő az e: , erre van telepítve az integrált sp2-es xp, ez ntfs.)
    Miután a ghost végzett, újraindítottam a gépet, sikerült-e a hibernáció.
    Lehet, hogy az igen, de a visszatöltés biztos nem: szemre kb 1 másodperc alatt végigfutott a windows folyatása alatt a fehér folyamatjelző, a monitor párat 'kattant', majd mintha nem menne a gép, lekapcsolt. Ez 4-5 másodperc, innentől nem csinált semmit a gép, nem reagál a billentyűzetre, meg se nyekken, csak egy 4-5 perc múlva párat villant a hdd led, és bejött a kép. De nem a hibernált rendszer visszatérő képe, és nem is egy normális boot után jelentkező kép (olyan program is fut, ami bent van az indítópultban, de a 4-ből csak kettő, a másik 2 nem fut. A 'futó' kettőt pedig biztosan bezártam a hibernálás előtt Amilyen program viszont egy sem fut,azok a valóban lehibernált (és számomra oly fontos) programok.

    Most akkor mi indult el?

    Mit tehetek, hogy folytathassam a munkát a lehibernált állapotból?

    Minden ötletet nagyon szívesen fogadok, és előre megköszönök.

    [Szerkesztve]

  • gurgo

    tag

    Mostmár töröltem a fentebb említett ghost image-et, de ez a hibernálás dolog nem hagy békén mert látom, hogy komoly szükségem van rá. Próbálkoztam párszor vele, néha sikerrel, néha nem.

    Régebben (pár hónapja) gyakran használtam a hibernálást, nem emlékszek rá, hogy lett volna bármi problémám (2002-es xp alatt, engedélyeztem a funkciót, aztán ment minden szépen).

    Egy hete viszont felraktam az sp2-es xp-t, amiben alapból engedélyezve volt, de csak tegnap használtam első alkalommal.
    Ma újra próbálkoztam, és azt tapasztalom, hogy egyik intdítás után lehet hibernál ni, a másik után nem. Teljesen randomnak tűnik, mintha függene a futó programoktól is, de logikát nem véltem felfedezni ezidáig. Az eddigi 5-6 hibernálás jellemzője, a visszakapcs, windows folytatása képernyő után a monitor kikapcsol, kb 3 percet vár (mire?) majd kicsit villog a hdd led, és bejön az asztal. Csak egyszer tapasztaltam egy durva hibát: miután bejött az asztal (a szokásos 3 perc nemtommirevárás után) első mozdulatom a total commander gyorsindítás gombjára kattintás volt, na ekkor azonnal és kegyetlenül újraindult a gép. Ez miért lehetett?

    Aztán most úgy áll a dolog, hogy a nero imagdrivetól függetlenül vagy megy, vagy nem, csakúgy mint a pctv pro tuner engedélyezéstől is.
    Nincs (hiba)üzenet, hogy miért nem lehet hibernálni, egyszerűen nem csinál semmit a hibernálás kiválasztása után, mintha csak egy esc-et nyomnék helyette.

    Mi akadályozhatja a hibernálást? (Olvastam, hogy a tv-tuner, a virtuális dvd, de régebben simán ment, csak most, sp2-vel meg hozzáadott TechnoTrend DVB-S zsugával nem akar normálisan menni. De persze az is különbség, hogy új drivereket tettem fel mindenhez.)

    Miért tapasztalom a sikeres hibernálás után bekapcskor, hogy szabályosan vár kb 3 percet, hogy visszahozza az asztalt? Olyan, mintha készenlétben lenne, csak nem lehet feléleszteni. Mi tarthatja fel? Hálózati dolgok esetleg?

    Aztán még fontos lenne nekem, hogy ghosttal vagy hasonlóval elmenthessem a hibernált állapotot. Szerintem lehetséges, de még nem jöttem rá a formulára. Úgy képzelem el, hogy lehibernálom, következő bekpacskor viszont nem vinyóról bootolok, hanem índítólemez+ghost, image-et készítek, és legközelebb ha kell, visszatöltöm az image-t, és olyan mintha csak az most hibernáltam volna, visszatölti az elmentett asztalt. De pontosan hogy lehetséges ez? Mit kell ghostolni? Az MBR-nek van-e köze hozzá?


    Várom a gondolataitok, de lehet, hogy a válaszokat már valaki leírta valahol. Itt a PH-n 4 topicot találtam a hibernálásról kb 50 post, elolvastam nem írnak arról, amit én tapasztalok. De ha van valahol a neten ezekről a problémákról szó, ne tartsátok vissza a linkeket (angolt is) szívesen olvasok,de én sajnos eddig nem találtam használható írást.

    [Szerkesztve]

  • gurgo

    tag


    Mit lehet olyankor tenni, ha ilyen bejegyzést találok az eseménynaplóban, hogy: ''Az energiaellátás felfüggesztési kérelmét a program megtagadta''???

    Hogy lehetne kicselezni ezt a programot, hogy le tudjam hibernálni a futása közben? (ez egy speciális program, de nem nyúl semmi hardverhez, nem lehet belőle baj)

  • gurgo

    tag

    válasz gurgo #3 üzenetére

    Az előző kérdésemre megvan a megoldás: kényszerített hibernáció (force hibernate)

    Találtam egy nagyon ügyes kis programot, a PassMark Sleepert

    A weboldala: Bővebben: link

    Egy 54 kByte-os kis progi, ami a számítógép által támogatott alvási állapotokat képes aktiválni, a megadott idő elteltével, sőt, beállítás szerint fel is ébreszti akár hibernált állapotból is a gépet. Ami nekem fontos benne, az az erőltetett hibernálás.
    Épp most tért vissza 480 másoperces kikapcsolásból a gép, a hibernálást megtagadó program pedig mit sem tudott ellene tenni.. :)


    Most tovább próbálkozok a hibernálás utáni visszatöltést követő 3 perces ''sötét képernyő, fagyott gép'' effect megszűntetésével.



    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák