Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztanozs

    veterán

    válasz zsuha #36747 üzenetére

    Ha jól tudom kétszer nem lehet bent ugyanaz a quest, ezért a várható érték csak akkor 50 alatti, ha van legalább 1 db 100 goldos quest befejezettlenül. Minden más esetben 50 feletti.
    Ha pedig nem jól tudom és be lehet húzni kétszer ugyanazt a quest-et akkor minden esetben 50 felet tvan a várható érték.

    De megkövetem magam, mivel újraszámoltam az egészet. A kártyacsomagos questet eddig nem számoltam bele, és mivel nem kapunk érte goldot így most 0 értékkel számoltam.
    Ebben az esetben valóban nem éri meg rerollolni, mert más befejezelen quest nélkül is 50 alatti a várható érték (49.4) és ha valamiért van bent 2 db 100-as (ez a legrosszabb eset), akkor akár 46.4-ig is lekúszik a várható érték.

    Persze az kérdés, hogy a kártyacsomag quest valóban 0 goldot ér-e... A várható érték üres 2. és 3. quest mellett így alakul (kártya quest gold értékek / várható érték):
    g. v.é.
    0 49.4
    40 50.6
    50 50.9
    60 51.1
    100 52.3

    Mindent összevetve ha kártya quest gold értékét 20 alattinak véljük akkor 50 alatti a várható érték (nem éri meg rerollolni), 20 felett pedig 50 feletti (tehát megéri?).

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Új hozzászólás Aktív témák