Hirdetés

2018. május 25., péntek

(#34001) tretyak válasza Yodamest (#33993) üzenetére

tretyak
(tag)

Malygos+Soulfire/darkbomb, persze előtte jóárasítva emperorral.
Szerk.: amúgy tarzannal pont ez a baj: eddig legalább esélyed volt körbejátszani kombókat(alap példa, druid ellen a 9+ körben a cél 14 fölött maradni), mert tudtad, hogy mi mennyibe kerül - na ez most már nagyon nincs így.

[ Szerkesztve ]

(#34002) fogtunder válasza vzarmo (#33999) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

ja, érdekes módon amikor én játszom vele, akkor legalább az esetek felében nincs nálam a ruszki, vagy a kombó részek, vagy akkora board hátrányban vagyok, hogy nem tudom kirakni. ergo vannak emberek, akik tudnak ellene játszani és nem mindig húzod fel az egész paklit 10 kör alatt. mostanában ez van, 7-8 kör alatt nyerni kell, mert jönnek a berserkerek, vagy malygos, vagy a hunter hero ability.

a topikok témájához kapcsolódó kérdéseket kérlek a topikokban tedd fel, ne privátban!

(#34003) F-ECT$ válasza Scrake^;DD (#33998) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

Az előttem szólótól eltérően én azt mondom, hogy várj, és gyűjts goldot is. Ha valóban GvG szerű lesz az új kieg (amit várhatóan 22-én jelentenek majd be), akkor venni kell majd egy rakat packot, és a fontos legendarykat meg majd craftolni kell, ha nem esnek. Emellett a meta tuti fordul, így a mostani top legendary-k nem feltétlenül lesznek jók.

Amit én craftolnék, ha addig se akarok unatkozni:
Boom
Sylvanas
+ azok a class legendek, amikkel az elkövetkező 3 hétben tuti sokat fogsz játszani (leginkább Antonidas, Tirion, Grommash)

Ha a fentieken túl még mindig craftolni van kedved, akkor lehet próbálkozni a tipikusan 1-2 deckhez használható legendekkel is, pl Malygos, Mal'Ganis, Ragnaros (igen, ide süllyedt) illetve a tech kártyákkal: TBK, Harrison.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#34004) fogtunder válasza F-ECT$ (#34003) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

én mondjuk sylvanast se játszom mostanában, a control warriorban benne van, de nagyjából ennyi, a többi deck vagy kombó, vagy aggro, vagy csak nem fér be (pl. handlockba). az tuti, hogy most az első pár hétben semmit nem fogok craftolni, inkább vissza arénázni, aztán addigra remélhetőleg kitalálják, mi lesz az új dr. boom

a topikok témájához kapcsolódó kérdéseket kérlek a topikokban tedd fel, ne privátban!

(#34005) Yodamest

Yodamest
(őstag)

Ha már craftolás.... én oda jutottam hogy ancient watcher és sunfury protector legyártásán gondolkodom. Baromi jó kombó, örömmel betenném akármelyik deckembe, viszont a 2X 60 pakkos nyitásból + előtte lévő nyitásokból még egyikből sem esett egy darab sem...... már úgy vagyok vele, hogy ez a két lap sosem fog pakkból esni nekem, inkább lecraftolom a fenébe.... :W

(#34006) F-ECT$ válasza fogtunder (#34004) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

Igen, nem szabad az előzetes kártya erősségek alapján craftolni, illetve még az első hetek hype hullámait is érdemes elkerülni, mert csúnyán sok dustot lehet fölöslegesen elkölteni. GvG legnagyobb "bukásai": Vol'Jin, Troggzor. De voltak kisebbek is, amiket nem vártunk olyan nagyon, de úgy tűnt, hogy életképesebbek lesznek: Bolvar, Toshley, Sneed.

Sylvanas nekem se sok deckben van, de amíg lesz életképes control deck, addig lesz benne hely neki szerintem.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#34007) F-ECT$ válasza Yodamest (#34005) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

oda jutottam hogy ancient watcher és sunfury protector legyártásán gondolkodom
Classic HS szagot érzek, ezek a lapok még Naxx előtt elég több deckben elfértek (pl druida), mára az előbbit max Handlockban látom, és az utóbbi sem fordul elő azon kívül sok deckben.

Ha már nem akarsz sok packot nyitni, akkor nyugodtan craftold le őket, csak aztán nehogy nagy csalódás legyen belőle.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#34008) Yodamest válasza F-ECT$ (#34007) üzenetére

Yodamest
(őstag)

Fogok még nyitni 60-ast, csak ez a két lap együtt nekem nagyon OP szagú azért gondoltam.
Miért nem olyan jó ez? 2 manáért egy jeti, jó hogy 2 lap kell hozzá, de value rendesen.

(#34009) F-ECT$ válasza Yodamest (#34008) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

Pont az a baj, hogy 2 lap kell hozzá, és önmagában egyik lap sem value. Emellett nézd meg, hogy mit tud a Nerubian Egg: könnyebb aktiválni, összességében több hp-ja van (2+4), segít az aoe elkerülésében, vagy legalábbis fájdalmasabbá teszi.

Dive ever, work never.

(#34010) fogtunder válasza Yodamest (#34008) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

egy yeti, ami nem tud ütni, azt is tegyük hozzá. tényleg az a baj, hogy két lap, handlockba jó, mert ott amúgy is van két sunfury meg egy argus, illetve shadowflame is, szóval sok mindennel kombó, vészhelyzetben a bagoly is mehet rá, de erre más pakliban egyszerűen nincsenek lapok, csak ott ül, és annyira nem jó, hogy 4 lapot kicserélj rájuk.

(#34011) Yodamest válasza F-ECT$ (#34009) üzenetére

Yodamest
(őstag)

Igen az egg hasonló még, de szerintem a watcher azért sokkal jobb, mert nem érzékeny a silencere! Nagyon sokszor volt már, hogy a tojglit lesilencelték és kész, na a watchernek gyakorlatilag nincs gyenge pontja.

De javíts ki ha tévedek, mondom még nem próbáltam a gyakorlatban. :)

giorgio - nem tud ütni, de muszáj a lényeket beleütniük szóval szerintem ez nem hátrány

[ Szerkesztve ]

(#34012) tomazin válasza Yodamest (#34008) üzenetére

tomazin
(PH! addikt)

egyedül a handlock használja, ahhoz meg kell 4giant (lila), 2class leg, ez így magában 4800dust.
meg ha még veszel 60as packot (mellesleg nem olcsóbb, ha androidon veszel 12500ért 40eset?) akkor meg ne kraftolj, mert biztos, hogy azt fogod bontani, amit lekraftoltál.

(#34013) fogtunder válasza Yodamest (#34011) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

azért nem véletlen, hogy akkor látni a leggyakrabban, ha shredderből esik, és az egyik leghaszontalanabb 2 drop, amit kaphatsz belőle.

nem érted a lényegi mondanivalót. ha az kell, hogy csináljon valamit, akkor már 4 mana és 2 lap, míg a yeti, ami elvileg a value golden standardja a játékban, 4 mana és 1 lap, tehát több hely marad más célra a paklidban. egy olyan játékban, ahol 30 lap a maximális pakliméret, az a 2 igencsak fontos.

[ Szerkesztve ]

(#34014) Yodamest válasza tomazin (#34012) üzenetére

Yodamest
(őstag)

Nem olcsóbb a 40-es, mert a 60-as meg 18K kb PC-n.

(#34015) voyager4.4 válasza fogtunder (#34013) üzenetére

voyager4.4
(senior tag)

Én mostanában druidba beteszem, legalább fogja a mage random spelljeit, meg ha úgy jön ki max lesilencelem és tud támadni, fun lapok közül még egész jó. ;]

no fate but what we make

(#34016) Yodamest válasza fogtunder (#34013) üzenetére

Yodamest
(őstag)

Értem, de azért én is elmondom mire gondolok:

Jó két lap, de az a 2/3 sem egy rossz lény! Úgy beszélsz róla, mintha az megadná a tauntot és utána már nem is létezne. A játékban rengeteg az ilyen 2 lapos (vagy több) kombó, nem tudom miért lepődtök meg egy ilyen triviális egyszerű kombón.
Szerintem nem csak handlock használhatná, pl egy taunt druida deckbe miért nem jó? Simán ott is lehet aktiválni, akár a silence-vel, akár a mark offal, akár a sunfuryval, rengeteg lehetőség lenne rá.

Mass dispelles paklikba is elég jó lehet, én sok verziót eltudnék vele képzelni.
+ az új komment, önmagában pedig fogja a random spelleket, deadly shot meg hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#34017) ígyvanferi válasza Yodamest (#34011) üzenetére

ígyvanferi
(PH! kedvence)

És mi van, ha nem jön fel se taunt adó, se bagoly? Ül szépen a kezedben vagy a boardon és szétütik mellette a fejedet. Ha meg taunt kell, ott a belcher vagy a taz'dingo.

Szerintem nem akarunk mindenáron lebeszélni a csodakombóról, használd nyugodtan, de mondjuk nem véletlen nem használja semelyik másik pakli a handlockon kívül.

Szerk.: deadly shotot sem játszik egy épkézláb hunter sem.

[ Szerkesztve ]

(#34018) Yodamest válasza ígyvanferi (#34017) üzenetére

Yodamest
(őstag)

Hát igen ez a mi van ha dolog.... ez bármire igaz lehet. Azért ha van a pakliban mininum 4-6 opció az aktiválásához akkor az be fog jönni. Persze kártyajáték, biztos lenne olyan, hogy semmi nem jön ami kéne, de ilyen a grim patron warritól kezdve bármivel előfordulhat.

(#34019) fogtunder válasza Yodamest (#34016) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

meglepődünk, az biztos :W

létezett olyan pakli, hogy watcher druid, ha utána nézel, biztos találsz bulidet, már a pre-naxx időkben sem volt igazán jó, azóta meg pláne. van annyi jó taunt lény a druidban (+belcher), hogy tök fölösleges, a 2/3 testet meg a zombie chow hozza 1 manáért, ha az kell, a silence pedig sokkal értékesebb mostanában, minthogy a saját lényeidre lövöldözd el.

de tudod mit? neked van igazad, gyártsd le őket, aztán várjuk a képeket, hogy mennyire bevált.

(#34018) Yodamest: 4-6 opció watcher aktiváláshoz? akkor már Mimiron's headet is beletenném, hátha beadja.

[ Szerkesztve ]

(#34020) Yodamest válasza fogtunder (#34019) üzenetére

Yodamest
(őstag)

Jól van, látom nem szeretitek, nem baj erre voltam kíváncsi. Majd ha kidobja egy pakk kipróbálom.

(#34021) tomazin válasza Yodamest (#34020) üzenetére

tomazin
(PH! addikt)

de most nehogy Te sértődj már meg, mert jót akarnak neked. egy hulladék lap. Lehet az ötlet jó, csak a gyakorlat más. A meta meg végképp.

(#34022) Yodamest válasza tomazin (#34021) üzenetére

Yodamest
(őstag)

Miért sértődnék meg? Tök őszintén írtam, hogy elhiszem a véleményeket, nem szarkazmus volt. :)

Más: Egyébként azt nem értem, hogy lehet egy full constructed paklit arénába összepickelni??? Ezt mondja már meg valaki pls. Most sorba ilyenek jönnek....

Előbb volt egy lock pl. az kártyára pontosan összepickelte a tökéletes lockot, tökéletes szinergia, abusive jött amikor kellett, flame impek jöttek amikor kellett, ing gang boss jött amikor kellett, soul siphon jött ahogyan kellett. 1 olyan lapja nem volt, ami nem illett volna tökéletesen egy lock pakliba.
Tehát ilyet hogy a francba csinálnak?

[ Szerkesztve ]

(#34023) voyager4.4 válasza Yodamest (#34022) üzenetére

voyager4.4
(senior tag)

Csak tipp, de : szerencse ? :DDD

no fate but what we make

(#34024) saelin válasza Yodamest (#34022) üzenetére

saelin
(PH! addikt)

Vett egy kis szerencsét a storeban! :P

Engem múltkor egy face huntert picsázott el arénában, azóta hanyagolom a játékot. :)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#34025) Yodamest válasza saelin (#34024) üzenetére

Yodamest
(őstag)

Jah ;]

De tényleg, biztos ismeritek azt az érzést, amikor emeli a lapját és TUDOM egyszerűen, hogy valami baromi jó dolgot fog kijátszani, véletlenül sem egy crocoliskot vagy bármi "haszontalant" hanem valamit az biztosan pont az adott helyzetbe illik. Borzasztó :)

(#34026) whitezo88 válasza saelin (#34024) üzenetére

whitezo88
(Topikgazda)

En ma ket arenat toltam warlockkal. Midkettto 3-3 lett. A hat lossbol kettot okozott top arena legend (ysera es sneeds) kettot topdeck, kettonel pedig magek burstoltek le fireballal meg dragons breathel. Az yserasnal persze volt dragonos lap is mas (bwtech, corruptor)

Too bad she won't live... but then again, who does?

(#34027) bjergerking válasza whitezo88 (#34026) üzenetére

bjergerking
(tag)

Most tolom a második runomat ma, ezt sámánnal, eddig 4-1ben vagyok, az első 10-3 lett paladinnal, asszem jó napom van ma :))

#Yodamest: nekem elég csak rá gondolnom, hogy na most biztos egy flamestrike vagy healbot jön, és bumm ott is van :DD

[ Szerkesztve ]

(#34028) saelin

saelin
(PH! addikt)

Még mindig elképedem azon, hogy milyen hatásos a deathlord priest, és amióta összeraktam rá sem néztem a midrange vagy zoo deckjeimre!

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#34029) HuMarc válasza saelin (#34028) üzenetére

HuMarc
(PH! kedvence)

Én deathlord priestemet nem merem kivinni rankedbe, casualban elég fun, és a zoo-nak esélye sincs ellene, de a Blizz pont arról az "rng"-ről ismert, hogy counterdecket dob be, ami azt jelenti a deathlord priestnél, hogy megúszod a zoo, facehunter hullámot, helyette bekapsz egy csomó más erős decket, amik 4. körben Yserát kapnak a te deathlordodból.

(#34030) vzarmo válasza HuMarc (#34029) üzenetére

vzarmo
(őstag)

most miért mondod ezt? én ma kolento control priest-jét próbáltam. első három meccset megnyertem, zoo és hunter volt, majd jöttek a ctrl warrior és handlock ellenfelek. volt egy dragon mage is, de az a meccs ott ment el, hogy a tőlem nefarian által ellopott resurrect, magát nefariant támasztotta fel. az, hogy előtte a fél paklija megdöglött az rng-t nem érdekelte. :D
bár, ma paladin se adta jobban, szóval a napot 12:18-ban zártam az összesített w:l-t nézve. :D még a legjobb matchup-ok is szenvedősek voltak. szerintem szüneteltetem a játékot egy darabig.

[ Szerkesztve ]

(#34031) voyager4.4

voyager4.4
(senior tag)

Nap fénypontja: opponent küldi a felkérést, ok. Majd közli wáo de jól játszom (nem) és kérdezi, hogy én találtam-e fel ezt a szuper innovatív dekket... (patronharcos)

Kiégtem, ugyanakkor jól esett. :DDD

no fate but what we make

(#34032) saelin válasza voyager4.4 (#34031) üzenetére

saelin
(PH! addikt)

Engem egyszer azzal fenyegetett egy kikapott priest, hogy küldi a ticketet a bliznek, mert 3 lapot játszottam ki... :D Mondom ok, get a life, majd töröltem is friend listből. Engem is vertek már el csúnyán, de sosem jutott az az eszembe, hogy ráírjak az ellenfélre és lehordjam/trollkodjak vele.
De volt már, hogy oroszul szidták a jó anyám... :D

(#34033) Yodamest

Yodamest
(őstag)

Én meg nem tudom mi van az arénával mióta 11 wint mentem, nem tudok kb 2-3 nál többet menni....
Egyszerűen olyan paklik jönnek, amit tegnap is írtam 1/2 nél jön egy tökéletes lock pakli. Azóta jött hunter naná, hogy 3 deadly shottal, pala full divine shield paklival (3 sunwalker) és mind ilyen korán.

Mintha az aréna időszakfüggő lenne, valahogy azt érzem, van amikor simán jön a 6-7-8 win, hót rossz paklik jönnek szembe, és van mint most, hogy tökéletes paklik, mindenre biztosan van válaszuk, pont azt a lapot rakják ki minden körben amire gondolok is, hogy bár ne azt tennék elképesztő.

Most volt pont egy ilyen megint 2/2-nél: Nálam a full control, nincs kint semmije, 11 HP-n van és az asztalon van kb 17 sebzésem, erre mi jön? cone of cold, ice barrier, doomslayer minden lényem halott...

[ Szerkesztve ]

(#34034) whitezo88 válasza Yodamest (#34033) üzenetére

whitezo88
(Topikgazda)

ezt már én is éreztem. Ha nem megy hagyni kell, ha igen akkor csinálni. Ez rankedre is igaz.

(#34035) fogtunder válasza Yodamest (#34033) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

nekem tegnap reggel és ma is nagyon tehetséges játékosokat dobott be a gép, a tegnapi hunter draftolt 3 abusive-ot, arcane golemet, szerintem elhitte, hogy kijön neki a facehunter, a mai warlock meg olyan epikus játszásokat tolt el, mint a flame imp into void terror (az imp nem ütött), de volt nála egy leeroy is. persze megvan az esély rá, hogy csak über szar pickjeik voltak, de a játékukból nem ez látszott.

[ Szerkesztve ]

(#34036) oba

oba
(őstag)

ezért szeretem Trump -ot :) ahogy felismeri, hogy mivel áll szemben gyakorlatilag pár kör után és annak megfelelően játszik és nyeri meg a meccset, priceless :) én biztos elkezdtem volna tolni arcra ezerrel és szépen ki is kaptam volna... :D

[link]

I came here to drink milk and kick ass. And I've just finished my milk.

(#34037) Gyuri27 válasza oba (#34036) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Jó játékos. Szeretem is.
Az viszont látszott, hogy ez bizony echo mage.

Wotba vegyél nekem prém tankot. Vagy rizsát Kappa Red Ronin Nem én választottam a lázadó életet. Az választott engem!!!

(#34038) whitezo88

whitezo88
(Topikgazda)

friss power rankings [link] egyet lehet vele érteni.

viszont fontos kijelenteni ismét, hogy nem a deck teszi a sikert, csak növeli. Továbbá mással is lehet nagy sikereket elérni. Pár napja linkelt egy arc redditre legend rank1-es dragon-ish warriort Deathwinggel, Nefával, 1 corruptorral például, de sok mással ütnek meg sima legendet is.

[ Szerkesztve ]

(#34039) fogtunder válasza whitezo88 (#34038) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

én most több, mint 2 hónapig majdnem csak demonzooval toltam és basszus azzal is nagyon oda kell figyelni, ilyen rank 7-8 környékén már, nem nagyon fér bele missplay, néha olyan dolgokon ment el a meccs, hogy szar helyre raktam le valamit, -1 damage a dire wolfból, és ezért kapott a warrior plusz egy armort, aztán 3 körig 1 off és rekt.

szóval igen, kell egy értelmes pakli, amit azért kell tudni játszani, meg fókusz, gyakorlás. nekem az utolsó kettővel van leginkább gondom mostanság, az elmúlt héten két küldit buktam, mert nem volt időm letolni a dominance-eket. mondjuk a legend még mindig nagyon messze van, de ha rá tudtam volna feküdni, szerintem a rank 5 meglett volna.

nefa warriorba meg olyan vegyes, nekem bent volt, és néha iszonyat OP, csak akkor már túl gyakran jön össze 6+ manás kezdőkéz, aminek többnyire az volt a vége, hogy bedaráltak (mondjuk lehet kellett volna két brawl, és akkor jobb a felállás, csak annak is helyet kell csinálni).

(#34040) F-ECT$ válasza oba (#34036) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

A végén egy picit túlizgulta szerintem, illetve volt pár hibás lépése, de szépen nyert, én általában nem nyerek a mid palámmal ez ellen a deck ellen.

Dive ever, work never.

(#34041) SLYM válasza oba (#34036) üzenetére

SLYM
(PH! kedvence)

pár kör után én is felismerek bármit :U

(#34042) whitezo88

whitezo88
(Topikgazda)

[link] nem rossz Board :DDD

(#34043) Yodamest válasza oba (#34036) üzenetére

Yodamest
(őstag)

Ezt valaki elmagyarázná? Nekem nem jött le a videóból, hogy miért kapott volna ki, ha elkezdi ütni arcba korábban. És a mage miért nem rakta ki a meglévő lapjait? Mire tartogathatta őket?

(#34044) sztanozs válasza Yodamest (#34043) üzenetére

sztanozs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Azt feltételezte, hogy a secret egy Ice Block és hogy a kezében van két Óriás.

Ha elkezdi ütni, akkor 15 HP alatt mind a két óriást kihozza egy kör alatt (10 alatt ingyen), amit vsz nem tud leszedni. Az Ice Block miatt pedig nem tudta volna egy kör alatt lezúzni.

Ezért ment arra, hogy a fatigue vigye 1 HP alá, mert az ellen nem véd az Ice Block.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34045) vzarmo válasza Yodamest (#34043) üzenetére

vzarmo
(őstag)

szerk. megelőztek.. :D

egyébként nagyon jó videó, élmény volt nézni, elképesztő mennyire okosan játszott.

[ Szerkesztve ]

(#34046) Yodamest válasza sztanozs (#34044) üzenetére

Yodamest
(őstag)

Uhhh, durva. A molten giant megvolt, arra gondoltam én is, de ez a része, hogy a fatigue adja meg a kegyelemdöfést már túl komplex volt nekem :) Gondolom ment volna közéjük egy sunfury mint a handlockba....
Egyébként meg mit keres egy mágus pakliban ez a lockos megoldás? Valahogy nekem fura...

(#34047) F-ECT$ válasza Yodamest (#34046) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

Az ice block miatt nem kell közé sunfury. Alapból valóban a handlock tolt csak gianteket (bár volt próbálkozás druida és pala deckben is velük), de az echo miatt van rá használható mage pakli is, ami lazán nyeri a control meccseket, hacsak nem játsszák körbe, mint ahogy Trump is tette.

Dive ever, work never.

(#34048) Yodamest válasza F-ECT$ (#34047) üzenetére

Yodamest
(őstag)

Az ice block miatt nem kell közé sunfury.

Ezt hogy érted? Tehát ahogy én látom:
beleüti a lényeket, aktiválja az ice blockot, kör vége, mage életben marad.
mage kirakja a 2 moltent, nem ad nekik tauntot? kör vége
Trump megint megy into face és megöli a maget

Szóval taunt nélkül miért lennének jók az oriások?

(#34049) F-ECT$ válasza Yodamest (#34048) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

2 ice block van a deckben.

Dive ever, work never.

(#34050) Scrake^;DD válasza F-ECT$ (#34003) üzenetére

Scrake^;DD
(fanatikus tag)

Okés köszi megvan még a gold:D amúgy szerinted a grim patron nerfelve lesz? mert így elnézve nem rossz egy deck az se :D

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.