Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54715584

    törölt tag

    Sziasztok,

    Már átolvastam a topicot ezzel a problémával kapcsolatban, de nem nagyon találtam használható infót.

    Vettem egy DVI-HDMI kábelt, a 8600GT-m ezzel van összekötve a plazmámmal, de a kép sötétebb. Egyébként a színek gyönyörűek, de ha sötétben vagy félhomályban játszódnak a jelenetek, van, hogy a kép fele fekete.
    Ha a lejátszóprogiban (Gomplayer) adok rá fényerőt, akkor természetesen kivilágosodik a kép, látszódnak a sötétebb részek is tisztán, de az egész kép kap egy szürkésebb árnyalatot, a világos részek meg nagyon vakítóak.

    Kipróbáltam azt is, hogy átállítottam a a lejátszóprogiban a video kimenetet RGB32-re, de nem sok változás történt. Most már jobbak a sötétebb részek, de a világos részeknél még mindig vakító és néha szürkés a kép. Ha meg visszaállítoma defaultra, akkor ugyanolyan sötét minden.

    A videokártya driverben ugyanez a helyzet, azzal a kivétellel, hogy bekapcsolás után visszaállítja a beállításokat arra, hogy a lejátszóprogram beállításait vegye figyelembe. Bár mintha azokkal a beállításokkal már jobb lenne a kép, de még mindig vannak sötét részek.

    A kábel egy Hama 1.3-as ha jól emlékszem, a csomagolás már nincsen meg (remélem 1.3-as tényleg). Nem hiszem, hogy digitális jelnél számít a hossz, de 10m-es a kábel.

    Tippeket, ötleteket előre is köszi :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák