Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BoGyo[ME]

    tag

    Sziasztok! (A RAID topicban hiába kérdeztem, talán majd itt tud valaki segíteni)

    Szerettem volna a gépem (lásd adatlapomat) háttértárát bővíteni; első ötletként 2 db 500GB-os HDD RAID0-ba kötésével + 1 db 1TB-os belső rackkel (+ van egy 150GB-os WD Raptorom, de picit hangos :(((, úgyhogy valószínű az a közeljövőben el fog adódni...; mind SATA-s). Az XP telepítő az alaplapi driverral (F6) felismerte ugyan a RAID-et, és félig fel is ment rá, de aztán először hibaüzenetet kaptam, hogy nem tudja másolni ugyanezeket a drivereket (iastor.sys és társai), aztán ha ESC-el mégis továbbengedtem kékhalál fogadott...

    Mivel ha a biosban a SATA-t RAID-re állítottam, akkor a korábbi vinyóim is kékre fagytak az XP betöltésénél, letettem fenti tervemről, de úgy látszik bénán szedtem szét a RAID tömböt (utána meg már hiába próbálkoztam bármivel), mert bár az egyik 500GB-os vinyó azóta jól működik, a másik ugyanolyat 1 GB-osnak látja a rendszer, aminek van
    - egy 20GB-os, nem lefoglalt (lemezkezelőben fekete hátterű);
    - egy 80 GB kiterjesztett partíció (sötét zöld háttér), szabad területtel (világoszöld);
    - és egy 830 GB kiterjesztett partíció (sötét zöld háttér), szabad területtel (világoszöld);

    Ha ez utóbbi kettőt partíciót törölni próbálom a lemezkezelőben, akkor "Váratlan hiba történt..." üzenetet kapok, a rendszer-eseménynaplóban meg csak ennyi van róla:
    "Forrás: LDM
    Leírás: A paraméter nem megfelelő. : 80070057"

    Van valami ötletetek, hogy hogyan lehetne megjavítani a vinyómat?!?

Új hozzászólás Aktív témák