Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fasyrt

    őstag

    válasz liksoft #4795 üzenetére

    No sikerült a gép közeélébe kerülni, és bányásztam a BIOS-ban is, eeket találtam:
    Ide devices: pri.mas. 6366 MB (250 giga valójában több partíción, de egyik sem ekkora), a többi eszközt értelem szerűen nem detektálja, mert nincs. :)

    Ide drive timing (eszközönként válaszható lenne, ha több lenne): UDMA, PIO-0, PIO-4, Enhanced DMA

    Ide options:
    a.) Ide drive translation: enable/disable (E/D ezentúl)
    b.) Secondary IDE controller: E/D (majd lesz multibay I-es kombo, és itt várom megjelenni)

    Ide DPS self-test: 84 perc az előzetes kalkuláció alapján futtatni, még sose tettem meg.

    Mégpár érdekesség, ami nem tudom, hogy mi, és miért van itt (tekintve, hogy nincs pci csati a gépben [compaq ipaq-ról van szó]):
    PCI bus mastering: E/D
    PCI SERR# generation: E/D
    PCI VGA palette snooping: E/D

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    A kérdés az, hogy miért nem megy az UDMA-3 (chipset ennyit tud), és minden benne volt vinyó csak UDMA-2-esen ment, kábelcsere volt és a kábel helyesen van bekötve, alaplap az alaplapin, vinyó masterre konfigolva a távolabbi csatin. Minden eszköz win telepítésnél egy kábelen lógott egy cd olvasóval, ami azóta le lett húzva, és az elsődleges ide csatorna el lett távolítva és felismertetve megint, de nem segített.

Új hozzászólás Aktív témák