Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archanon

    őstag

    Sziasztok! Enyhén szólva analfabéta vagyok szinte mindennemű hardverhibával kapcsolatban, ezért remélem tudtok segíteni. :)

    Notehátaszongyahogy... Amióta föl van telepítve a HD sentinel, folyamatosan csökken a régi winchesterem (Seagate 320 gb; 7200 rpm) kondíciója - no nem mintha a program lenne a hibás :) -, amin a rendszer is található. Szeptemberben, feltelepítéskor 70%-on volt már, azóta ilyen 1-2 hetente csökkent általában 1%-ot. Jelenleg ezt írja:

    "A lemez felületén található 42 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
    Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
    Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

    Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése."

    Teljesítményre kiválót ír, kondíció meg ugye jelenleg 58%, és közepest ír rá. Amióta HDSentinel-lel figyelgetem, a hőmérséklet soha nem szökött föl átlag 31-32 fok fölé, még amikor nagyon dolgoztattam, akkor sem. De egyébként 22-25 fok között van legtöbbet.

    Azért figyeltem föl erre, mert időközben felütötte a fejét egy újabb probléma, mi szerint kb. 10 perc működés után a gép fogja magát, azt "lefagy", nem számít mit csináltam épp (akár akkor is megadja magát, ha csak simán 'van')... Az egér egy ideig még mozog, minden más, főleg az explorer (tálca) használhatatlanná válik, ctrl+alt+del nem jön be, befagy minden. Mindezt a mai (illetve már tegnapi) naptól kezdve... Nem tudom van-e ennek köze a romlott kondíciójú rendszervinyómhoz, de nem jó dolog, gyakorlatilag lehetetlen a hosszútávú gépezés számomra. Mivel csökkentett módban ilyen nincs jelen, ezért egy csúnya vírusra gyanakszom, de szerintetek lehet köze a winchester állapotához? Mittudomén, megsérült egy fontos rendszerfájl...?? :F

    Jelenleg van egy 2 terás hitachim (5600 rpm), valószínűleg arra át fogom telepíteni az egész mindenséget, de nem tudom lassabb lesz-e így a rendszer, ha az 5400 rpm-esre lesz áttelepítve... viszont ennek kutya baja, minden 100%-on (2011 júliusi).

    Gondolom ez már nagyon nem jó. :( Lehet ezzel még kezdeni valamit, telepíthetek még rá később rendszert, vagy annyira nem biztonságos már, hogy gyakorlatilag kuka a merevlemez, semmiképp sincs menekvés? Garancia sajnos februárban lejár (2 éves lesz), de az üzenet szerint nem is vihetném vissza. Egyáltalán mi okozhat ilyen kondíciócsökkenést/hibás szektorokat? Másik gépben kettő ősrégi (5-6 évesek legalább!!; van az több is) 120 gigás vinyó van, semmi bajuk... :F

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák