Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz zsiga667 #19 üzenetére

    Ez mennyire biztos? Most néztem MPC 6491 -el az elitalakulat 1080p-s felvételét, mindkét procimag kvázi maxon járt közben. Ffdshow+matroska splitter+ac3filter van csak a gépen.

    Skyhunter: ki kell kapcsolni a kártya AC3 dekódolását. Nálam Live!-on és Audigy1-en ki lehet kapcsolni, és akkor az originál hangsáv megy ki a külső dekódernek. Láttam viszont audigy4 programját, ott nem volt kikapcsolási lehetőség. (vagy én nem találtam meg)

    ----
    valaki írta, hogy ffdshow mellé feliratozó filtert ha használ valaki... Minek kell? ffdshow tud feliratokat kezelni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • N0zer0

    senior tag

    válasz zsiga667 #19 üzenetére

    Tévedés, mert az FFDShow és az mplayer is kezeli a több magot. Személyes tapasztalat. Annyi, hogy mplayerből olyat kell leszedni, amit SMP támogatással fordítottak le, mert a sok letöltőhelyen a bináris csomag csak egy procit támogat.

    Viszont az szent igaz, hogy a CoreAVC a legkevésbé erőforrásigényes. Hardware-es gyorsítást nem támogató, 2GHz-nél gyengébb, gyenge dualcelerongy notin tolom az ipart, és tényleg a CoreAVC az egyetlen, ami tényleg viszi az 1080p-s mkv-kat, 1.7.1-es MPC-HC-vel használom. Csak a nagyon durva bitrátásokat és az eredeti BD anyagokat nem viszi akadás nélkül. Mondjuk két magon az mplayer sem rossz, kevés híja van, pár % CPU, hogy ne vigye folyamatosan, tehát egy kicsit is normálisabb gépen, 2GHz felett már az is megfelelő alternatíva (feltéve, hogy az FSB is nagyobb). Ennek ellenére nem 1080p-s videóknál maradok az mplayernél. SMPlayer GUI-t használok hozzá, mindent visz, utófeldolgozás, Lánczos-filter alá van pakolva, lejátszik mindent, nem nagy erőforrásigényű. Nekem ennél jobb nem kell.

    A VLC és a KMPlayer szerintem a mezőny leglassabbja. Aztán írta itt valaki a feliratváltást: már nem csak a BSPlayer tudja, hanem az összes mostani lejátszó.

Új hozzászólás Aktív témák