Hirdetés

2019. augusztus 24., szombat

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#96751) Dorian válasza coog (#96749) üzenetére

Dorian
(nagyúr)

Esetleg valami felbontási beállítás gond lehet?

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#96752) coog válasza Dorian (#96751) üzenetére

coog
(csendes tag)

de. en is arra gondoltam (allitgattam is nemreg), de oszinten szolvan nem tudom mit allithattam at, mar 3 szor atneztem de nem talalom az okot. (szerinted van amit atallitva tobb adatot kuld es nem birja a hdmi? mert a tv be fixen be van dugva tehat a kabel ugyaza ami regen.) szerinted milyen beallitason modositsak?

(#96753) Dorian válasza coog (#96752) üzenetére

Dorian
(nagyúr)

Színmélység esetleg?

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#96754) MasterMark válasza coog (#96752) üzenetére

MasterMark
(félisten)

Eddig jó volt? HDCP?

Tempus fugit

(#96755) NTX

NTX
(tag)

Szeretném megkérdezni, hogy az Oppo 103eu és a Popcorn Hour a410 digi koax spdif kimenete között van érdemi különbség hangminőség tekintetében?

(#96756) coog válasza MasterMark (#96754) üzenetére

coog
(csendes tag)

mar jo, megint tokeletesen mukodik. koszi szepen mindenkinek a segitseget :)

(#96757) Dorian válasza coog (#96756) üzenetére

Dorian
(nagyúr)

De most már árud el mit, hogyan állítottál be, különben álmatlanul forgolódunk éjjel. ;]

(#96758) aldebaran

aldebaran
(őstag)

Sziasztok!

Jelenleg ilyen hangrendszerrel rendelkezem:

Pioneer VSX-416

Magnat Monitor 990

Mindkettő tökéletesen működik.

Ha ezeket lecserélném, mire lenne érdemes lecserélni, hogy tényleg hallhassam a különbséget és ne kelljen egy vagyont ráfizetnem?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#96759) Sefter válasza aldebaran (#96758) üzenetére

Sefter
(addikt)

Azt a magnatot bármire..olyan volt az első szettem nekem is..2 hónapig kínoztam magam vele

Psn ID: sefter_hun

(#96760) coog válasza Dorian (#96757) üzenetére

coog
(csendes tag)

szia. semmi extra :) ugy okoskodtam, hogy alap hdmi nem lehetett mert az fix volt a tv ben, mindent ujrakotottem tehat az sem lehet, lejatszo nem lehetett mert a tobbi funkcio mukodott, olvasofej nem lehetett mert a kis kockaban a szoveg latszodott, maradt a beallitas, mindent atallitgattam keresztbe kasul, semmi nem valtozott, ugyhogy visszallitottam gyari beallitasokra -na ekkor sem valtozozz semmi ugyhogy kicsit kezdtem ideges lenni- de gondoltam mivel korabban mukodott a teljesen "uj allapotban" kene mukodnie, ugyhogy def utan kihuztam az arambol, h teljesen ujra kelljen bootolnia a gyari beallitasokkal. ezek utan visszajott a kep. majd egyesevel -h kizarhassan az esetleges okot (egyebkent minden beallitast elbir)- mindent visszaallitottam a legmagasabb opciora es igy mukodik tokeletesen. (vagy kodolas vagy altalam ismeretlen dolog volt at/ellentetesre allitava vagy siman meghulyult, a felbontas, szinmelyseg stb nem okozott semmi gondot, most is a legmagasabb opcion mukodik)

(#96761) Norbi 72 válasza aldebaran (#96758) üzenetére

Norbi 72
(veterán)

Monitor Audio+Arcam például.Ez jelentős feljebblépés.

[ Szerkesztve ]

(#96762) cecil

cecil
(aktív tag)

Kedves Focalosok... vagy nem Focalosok! :)

Hová helyezhető el a Focal Profile széria a Focal listán illetve más kategóriatársakhoz mérten? :)

(#96763) Sefter válasza cecil (#96762) üzenetére

Sefter
(addikt)

Ha jól tudom a 800 és az electra sorozat közé...

(#96764) dunkel

dunkel
(őstag)

Fórumosnak ingyen elvihetők Isoroc Isopanel 60*100cm kőzetgyapot táblák. Testsűrűségük 110kg/m3. Kedd estig várok jelentkezőre, utána meghirdetem valahol.
Alábbi vastagsággal vannak:
8cm: 4db (1 bála + 1db)
5cm: 1db
Csak egyben vihetők. Építkezéshez vagy akár akusztikai panel készítéshez is felhasználhatók ízlés szerint.

(#96765) gyuromoj

gyuromoj
(addikt)

Hali!

Adott egy Samsung HT-TZ315. Hogy tudok hangot varázsolni rá a médialejátszóval vagy a TV-vel?
TV: PS51D6900
MP: Mede8er MED600X3D
Két eszköz egy QED Profile 1.4 hdmi kábellel van összekötve.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv Gyuri :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005-2020

(#96767) z123456789 válasza krichd1 (#96724) üzenetére

z123456789
(addikt)

13m2...és alakul a vetítő. :)

https://hardverapro.hu/apro/oxford_pilot_leather_gloves_black_m_teli_motoros_k/hsz_1-50.html

(#96768) aldebaran válasza Norbi 72 (#96761) üzenetére

aldebaran
(őstag)

Köszi!

Tehát kb 300e-et kell gyűjtenem, mínusz a jelenlegi rendszerem eladásából az ár, hogy minőségi hangrendszerem legyen. (mondjuk nem tudom, a jelenlegi rendszerem mennyit érhet :F )

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#96769) KisTücsök válasza gyuromoj (#96765) üzenetére

KisTücsök
(addikt)

Optikai kábellel összekötöd a médialejátszót meg azt a samsung izét.

(#96770) mivamma válasza gyuromoj (#96765) üzenetére

mivamma
(senior tag)

Med600 : optical-----Samsung : Digital Audio In

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#96771) gyuromoj

gyuromoj
(addikt)

Köszönöm szépen a segítségeteket! :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005-2020

(#96772) Norbi 72 válasza aldebaran (#96768) üzenetére

Norbi 72
(veterán)

Igen,használtban 300 körül már elég jó rendszert ki lehet fogni.Újban 500-tól szvsz.

A cuccodra itt kérhetsz beárazást.

(#96773) Sefter válasza dunkel (#96764) üzenetére

Sefter
(addikt)

Én elhoznám, ha nincs még jelentkező...

(#96774) dunkel válasza Sefter (#96773) üzenetére

dunkel
(őstag)

A tiéd. Priviben majd egyeztessük.

(#96775) aldebaran válasza Norbi 72 (#96772) üzenetére

aldebaran
(őstag)

Amit írtál hangfalszett ráadásul helybéli is. :)
Csak még pénzmag kellene hozzá.
Azért megkérdeztem, mennyit érne a rendszerem most. :)
A jelenlegi rendszerem az első egyébként, semmilyen összehasonlítási alapom nem volt, mikor megvettem, csak az ár volt az elsődleges szempont és hogy jól szóljon. :)

(#96776) Jigsaw04

Jigsaw04
(senior tag)

Sziasztok!! Lehet, hogy hülye kérdés, de lehet hátsó surround hangfalakat frontnak használni??
Pl ez a szett..:

[ Szerkesztve ]

(#96777) Csabroncka válasza Jigsaw04 (#96776) üzenetére

Csabroncka
(addikt)

Lehet, ezeket a hangdobozokat hívják tévesen polc sugárzóknak - állványra kell őket tenni.

Egyetlen hátrányuk, hogy kisebb a hangnyomásuk és mélyben nem tudnak annyit mint álló szett társaik!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#96778) Ragadozó válasza Jigsaw04 (#96776) üzenetére

Ragadozó
(Ármester)

Persze, hogy lehet, de ezt a szettet inkább kerüld el...volt nálam ilyen..nem sok mindenre jó...
ez pl. szerintem már jobb vétel: [link]

nem tudom, hogy példaként hoztad-e fel, vagy vételi szándékkal...

Toyota Corolla Verso 1.6-1.8 kormány szervószivattyú eladó

(#96779) whatnot

whatnot
(őstag)

Szerintetek házimozihoz elsősorban melyik CAV rendszer lenne ajánlott? (Tudom, amelyik jobban szól élőben hallgatva, főleg az erősítőmmel, de sajnos ez nem megy.)

DP288 + DC/DS88
FI-70 F+C+R

A kérdés most ott merült fel, hogy a FI-70 frontok 4"es hangszórókkal vannak szerelve a tweeter-en kívül (összesen hattal, 1 közép, 5 mély), míg a DP288-ban a mélyeket két 8"as és a közepet egy 5.25"ös adja.

Az erősítő egy Pioneer AX3.

[ Szerkesztve ]

(#96780) spitta08

spitta08
(csendes tag)

Sziasztok!
Remélem tud nekem segíteni valaki, mert kockásra martam már magam! A problémám az lenne, hogy egy régi házimozi rendszeremet elővettem és újra belevetem magam, hogy élvezzem az otthoni mozi előnyeit. Nekem egy Yamaha RX-V440 erősítőm van amit most már úgy szeretnék összekötni az asztali gépemmel, hogy a hang tényleg DD/DTS-ben szóljon! MIndent megvettem hozzá, kábelek, csatik, mindent! Hangkártya audigy 2 digitális kimenet és audiokoax kábellel kapcsolódik a Yamahához! Ac3 filter, Mpc-hc lejátszó! De most jön a lényeg, hogy az erölködő nem ismeri fel a jelet, szólni szól de áll 5.1 hanggal! Kérem mondjátok el mit kell pontosan csinálni mert napok óta ezzel szenvedek!
Köszi szépen előre is!

(#96781) Ragadozó válasza spitta08 (#96780) üzenetére

Ragadozó
(Ármester)

Szia!
Nem igazán értem, hogy mi áll és mi szól... ;]

De szerintem ez a gondod:

Nyisd meg az AC3Filter Config-ot és ott, ha jól emlékszem be kell állítani, hogy SPDIF használata, onnantól az erősítő kódol ki.

Toyota Corolla Verso 1.6-1.8 kormány szervószivattyú eladó

(#96782) wep

wep
(tag)

Sziasztok,

hozzám került egy Harman/Kardon AVR4000, és úgy érzem, hogy a jelenlegi Eltax Universum 5.0 szett nem igazán passzol hozzá :B
Kb. mi az a minimum szint hangdobozokból, amit érdemes lenne beszereznem?

(#96783) Sefter válasza wep (#96782) üzenetére

Sefter
(addikt)

Jbl E vagy ES széria illik hozzá..

(#96784) wep válasza Sefter (#96783) üzenetére

wep
(tag)

:R

(#96785) Flowtation

Flowtation
(őstag)

Sziasztok!

Valaki használ itt pioneer vsx-520-as erősítőt? Egy pár véleményt szeretnék róla. Egy genius hangfalszettel használnám, semmi extra, nem vagyok vájt fülű, csak szeretnék egy alap 5.1-et, és a médialejátszómon csak hdmi kimenet van, ezért néztem ki ezt.

Üdv!

Manjaro KDE

(#96786) Tamoo válasza Flowtation (#96785) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Ha csak azzal használnád, ahhoz tökéletesen megfelel.
(feltéve hogy ha jól emlékszem és HDMI-ről "le tudja venni" a hangot)

[ Szerkesztve ]

(#96787) Flowtation válasza Tamoo (#96786) üzenetére

Flowtation
(őstag)

:R
Arra gondolsz, hogy e köré nem érdemes semmi komolyabb hangfalat beszerezni ugye, de amit tud azt tudja normálisan?

Manjaro KDE

(#96788) Tamoo válasza Flowtation (#96787) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

100eFt-os 5.0-ig azért lehet rákötni jobbat is a Geniustól. Arra céloztam, hogy Genius dobozokhoz bőven elég.

(#96789) Flowtation válasza Tamoo (#96788) üzenetére

Flowtation
(őstag)

Persze, értem. Csak egyelőre a genius ami adott itthon, és ha legalább ez van, akkor szeretném kihasználni. Viszont én raspberry pi-t használok, de azon ugye csak hdmi és fejhallgató kimenet van. Namost fejhallgató kimenetről elég gáz használni, ezért gondoltam egy alap 5.1 erősítőt venni, amin van hdmi is.

Manjaro KDE

(#96790) spitta08 válasza wep (#96782) üzenetére

spitta08
(csendes tag)

Próbáltam amit írsz, de akkor a beszédhang lehalkul és ennyi! Az erősítőnek felismerve ki kellene jelezni a DD-vagy a DTS-t. De nem teszi bármit állítok!

(#96791) kenand válasza spitta08 (#96790) üzenetére

kenand
(addikt)

Sajnos valamikor bekavar a SPDIF filter és egyéb codec pack.
Sokszor csak a szűz telepítés segít és csak media player classic (semmi codec pack). és SPDIF pass through-ra kell állítani. Én is szenvedtem ezzel, mindig 5.1 PCM-be küldte át a Windows az erősítőnek ha codec pack is telepítve volt.
Másik lehetőség egy USB drivera telepített Geexbox, vagy OPENELEC. Azzal simán megy a DTS, Dolby Digital. Ha nem ismered mindkettő Linux alapú XBMC. gyorsan indul, mindent lejátszik hálózatról, rengeteg kiegészítő van hozzá.

(#96793) kenand válasza spitta08 (#96790) üzenetére

kenand
(addikt)

MPC HC-ben a belső szűrőknél próbáld beállítani így. (AC3 filter nem kell)

(#96794) Forza_JUVE

Forza_JUVE
(aktív tag)

Sziasztok!

1 általános kérdésem lenne: most akkor mi is pontosan az a HDMI Pass Trough??
Mert találtam róla ilyet is:
"hdmi pass through means that audio can't be read off the hdmi so you have to run a TOSLINK or coax audio digital signal to the receiver..." ... vagyis ez egybevág a jelen topic bevezetőjében olvasott résszel:
"Az erősítők választásánál azonban egy dologra nagyon figyeljünk: a régebbi, főleg belépő kategóriás modellek csak HDMI passtrough-ra, jel átengedésre képesek, azaz nem veszik le a hangot a HDMI csatlakozóról."

Aztán megnéztem a vásárolni kívánt erősítő leírását, abban meg ilyen van:
"Pass Through
Lehetővé teszi a HDMI-jelek továbbítását a tv-készülékre akkor is, ha a rádióerősítő készenléti állapotban van.
ON: Ha a rádióerősítő készenléti állapotban van, a rádióerősítő folyamatosan továbbítja a HDMI-jeleket a HDMI TV OUT aljzatáról.
AUTO: Ha a tv-készülék be van kapcsolva, mialatt a rádióerősítő készenléti állapotban van, a rádióerősítő folyamatosan továbbítja a HDMI-jeleket a HDMI TV OUT aljzatáról.
OFF: A rádióerősítő készenléti állapotban nem ad ki HDMI-jeleket. Kapcsolja be a rádióerősítőt a csatlakoztatott bemeneti forrás megjelenítéséhez a tv-készüléken."

Tehát ha ON-ra van állítva, és én a lejátszón elindítok egy 5.1 csatornás filmet, akkor a készenlétben lévő erősítő nem dekódolja a hangot, hanem csak továbbítja a HDMI OUT-on keresztül a TV-nek?? (amit a TV nyilván 2.0-ra butítva próbál megszólaltatni, jó esetben, igaz?)

Most akkor hogy is van ez?? :)
Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#96795) lemmy9 válasza Forza_JUVE (#96794) üzenetére

lemmy9
(őstag)

Készenlétben hogyan dekódoljon? :F Csak gondolj bele.
Amúgy jól írtad.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#96796) Forza_JUVE válasza lemmy9 (#96795) üzenetére

Forza_JUVE
(aktív tag)

Persze, ez logikus h akkor nem tud dekódolni, de mi lesz az "átengedett" hanggal?
Illetve hogy kell azt érteni, hogy "csak jel átengedésre képesek, azaz nem veszik le a hangot a HDMI csatlakozóról"?

(#96797) Flowtation

Flowtation
(őstag)

Hello!

Van különbség a pio vsx-520 és 520-k között? Én nem látok semmit, de nem is értek hozzá...

Manjaro KDE

(#96798) Tamoo válasza Flowtation (#96797) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Nincs.

(#96799) Flowtation válasza Tamoo (#96798) üzenetére

Flowtation
(őstag)

:R :R

Manjaro KDE

(#96800) Norbi 72 válasza Forza_JUVE (#96796) üzenetére

Norbi 72
(veterán)

Picit rossz a fogalmazás,arról van szó,hogy a régebbi hdmi 1.1-es készülékek egy jó része csak a képet kezeli,a hangot nem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.