Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz Ed Parker #263 üzenetére

    Átmegy persze.

    Az az értelme, hogy Arnee01 fórumtársunknak olyan erősítője van, amin csak 2 HDMI bemenet van, ebből az egyikre a PC megy, a másikra XBox.

    A két másik dolog amit rá szeretne kötni a TV-re/erősítőre: egy DVD játékos + médialejátszó.

    Amúgy most elgondolkodtam kicsit.

    Ha a HDMI képességeit maximálisan ki akarod használni, akkor talán így lenne a legjobb:

    PC: HDMI-vel erősítőbe. (Mert lehetnek HD hangok)

    Xbox: HDMI-vel TV-be, optikain a hangot erősítőbe. (Mert nem hiszem hogy lennének HD hangok, vagy igen?)

    DVD: Ahogy már írtam, a képminőség miatt HDMI-vel a TV-be, optikain a hang az erősítőbe. (HD hangok nem lesznek.)

    Médialejátszó: HDMI-vel az erősítőbe, mert lehetnek HD hangok.

    Így ha jól számolom az erősítőn ki lesz használva mindkét HDMI (PC + médiajátékos), és két optikai.

    A TV-n van 4 HDMI bemenet (megnéztem 3 hátul + 1 oldalt), ebből lesz használva 3 (Xbox, DVD, és egy az erősítőből.) Az oldalsó meg jó ha van, mert esetleg más is ráköthető még.

    Az erősítőn pont marad még egy koaxiális digitális bemenet. Erre lehet kötni még a TV koax kimenetét is, ahogy Sanci38 javasolta, ha pl. a TV beépített médialejátszóját is használni akarod. (Megnéztem, ezen a TV-n a digitális kimenet nem optikai, hanem koaxiális.)

    Így az erősítő összes digit csatlakozása fel van használva már. :))

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák