Hirdetés

2019. június 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#251) Szabikaa20 válasza Lac-coo (#227) üzenetére

Szabikaa20
(őstag)

Hát mit szeretnél tudni róla?Megvagyok vele elégedve!Bőven van benne szufla,gyengébb is elég lenne! :U Egyébként ilyen hagszórót hajtok vele Monacor SPH-250CTC.Ez 2x8Ohm 2x100W RMS,de nekem 1x4Ohm,1x200W-ra van bekötve!Mivel az erősítő is 130W RMS 4Ohm-on!
Egy pár kép...A reflexcsövet holnap szerelem bele,de már így is jól szól!Hát hallani kéne így nehéz... :U :K
[Kép1]
[Kép2]
Kép3
Kép4

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390 GPC+i5 8600K+GTX 1060 O6G+HyperX Predator DDR4 2x8GB 3200MHz,Samsung+Kingston SSD 250+240GB,24" Acer Nitro VG240Ybmiix, iPhone 6S 16GB Gold+iPad 2018 32GB WiFi Space gray

(#252) ricsik válasza MaTTeS (#225) üzenetére

ricsik
(őstag)

Minden tekintetben jobb lesz az alaprajz alapján. Mind a szoba kinézetét illetően, mind a HM hangzást és képet illetően. A mostaninál 5 méterre az 50 colos plazma is bolha, ráadásul a hangfalak elhelyezése sem írnak le a hallgatót középpontnak tekintett körívet. Érdemes a hangfal elhelyezésénél számolni a centiket, nekem bevált.

(#253) Patice válasza johnny82 (#181) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Zenék, előadók, válogatások amit, akiket szeretek hallgatni:

Enigma
Vangelis
Enya
Café Del Mar válogatások
Buddha Bar válogatásalbumok
Jean-Michelle Jarre
Blank&Jones - Relax válogatásai
Acoustic Alchemy
Etta James
Parfüm filmzenéje
John Mayer - Live In Los Angeles 2008
Michael Bublé
Seal
Spyro Gyra
Váczi Eszter Quartet - Vissza Hozzád (2008)
Yonderboi
Dream Dance válogatás-sorozat (csak mert anno ezeken kezdtem)
Hed Kandi Records szinte összes válogatásalbuma (house, deep house) :C
Zero 7
Mo-Shic
Late Night Alumni - Empty Streets (2006)
Pendulum
Kirsty Hawkshaw - Meta-Message (2005)

(Azokat próbáltam kihagyni, amiket előttem is említettek. Azokból én is sokat ismerek)

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#254) Pokzoli válasza johnny82 (#181) üzenetére

Pokzoli
(kvázi-tag)

Én szeretem Loreena McKennitt zenéjét. Infó róla:[link]

(#255) axwel18 válasza bajnokpityu (#248) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Ismerősömnél. Boltba még nem láttam ilyeneket.

(#256) johnny82

johnny82
(őstag)

Hali!

Köszi mindenkinek, aki írt a zenékkel kapcsolatban! :R

Üdv!

(#257) Lac-coo válasza Szabikaa20 (#251) üzenetére

Lac-coo
(senior tag)

Köszi !

Jelenleg egy pici Pioneer S21W mélyládából szedtem k iaz erősítő modult, csináltam egy atomstabil 25 mm falvastagságú mdf ládát, egy Krüger&Matz KM380T11 15" hangszóróval, nagy bajom nincs vele, szép precízen, telten szól, de az ultragagyi erősítőmodul nagyobb hangerőnél igencsak torzít, kellene egy erősebb ...

(#258) Arnee01 válasza Sanci38 (#180) üzenetére

Arnee01
(újonc)

Szuper, köszi! Még annyi, hogy dvd lejátszónak kép szempontjából jó a kompozittal erősítőbe megoldás? (vagy menjen HDMI-n tv-be, és onnan TV-ből optika átdobja erősítőbe?)

(#259) Patice válasza Arnee01 (#258) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

A HDMI jobb képminőséget biztosít, mint a kompozit, így inkább ez a megoldás lenne jobb.
DVD lejátszónak nincs külön digitális kimenete a HDMI-n kívül? (optikai vagy koax?)

Szerintem.

(#260) Arnee01 válasza Patice (#259) üzenetére

Arnee01
(újonc)

Optika és koax is van. De azokon nem csak hang megy? (bocs ha süket a kérdés)

(#261) Patice válasza Arnee01 (#260) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

De, azokon csak a hang megy.

Azért kérdeztem, mert a DVD-t úgy is bekötheted a rendszerbe, hogy HDMI-n kötöd a TV-re és a hangot pedig a DVD-ből vagy koaxszal vagy optikaival küldöd az erősítőbe.

Szerintem.

(#262) Arnee01 válasza Patice (#261) üzenetére

Arnee01
(újonc)

Ja igen, hogy ez eddig miért nem jutott eszembe... :))
Koax vagy optika amúgy mindegy? Meg gondolom nyilván jobb ha forrásból erősítőbe közvetlenül, mint TV-n "átfuttatni" (tv-be hdmi, onnan optikus erősítőbe, bár ugye ez így-is-úgy-is lesz).

Egyébként köszi a segítséget, megvilágosodtam, nem is a világvége ha nincs egy erősítőn megfelelő mennyiségű (akár nulla) hdmi. TV-be mehet minden forrásról a hdmi, erősítőbe meg optika vagy koax, és csókolom (kivétel ugye a nagyon HD hangok, amik 1.hsz. alapján csak hdmi-n mennek ha jól értelmezem).

helyesírás javítva

[ Szerkesztve ]

(#263) Ed Parker válasza Patice (#261) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

De annak van értelme?
A hdmi-n minden átmegy nem?

(#264) Poplacsek válasza Arnee01 (#262) üzenetére

Poplacsek
(senior tag)

koax vs. optikáról általánosan:
szvsz 1-2m-es hosszban jobb a koax. 5m-től pedig inkább optika.

[ Szerkesztve ]

(#265) ZolikaE46 válasza Poplacsek (#264) üzenetére

ZolikaE46
(senior tag)

na ez engem is érdekelne kinek mi a véleménye erről melyik jobb koax vagy optikai?

Én pl nem is tudtam, hogy optikai kábel kapható 5m-be is...

[ Szerkesztve ]

(#266) axwel18 válasza Ed Parker (#263) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Azon minden átmegy. Én is hdmi-vel kötöttem össze a rendszerem és egyszerűbb így nincs annyi kábel és valamivel jobb a minőség is.

(#267) Patice válasza Ed Parker (#263) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Átmegy persze.

Az az értelme, hogy Arnee01 fórumtársunknak olyan erősítője van, amin csak 2 HDMI bemenet van, ebből az egyikre a PC megy, a másikra XBox.

A két másik dolog amit rá szeretne kötni a TV-re/erősítőre: egy DVD játékos + médialejátszó.

Amúgy most elgondolkodtam kicsit.

Ha a HDMI képességeit maximálisan ki akarod használni, akkor talán így lenne a legjobb:

PC: HDMI-vel erősítőbe. (Mert lehetnek HD hangok)

Xbox: HDMI-vel TV-be, optikain a hangot erősítőbe. (Mert nem hiszem hogy lennének HD hangok, vagy igen?)

DVD: Ahogy már írtam, a képminőség miatt HDMI-vel a TV-be, optikain a hang az erősítőbe. (HD hangok nem lesznek.)

Médialejátszó: HDMI-vel az erősítőbe, mert lehetnek HD hangok.

Így ha jól számolom az erősítőn ki lesz használva mindkét HDMI (PC + médiajátékos), és két optikai.

A TV-n van 4 HDMI bemenet (megnéztem 3 hátul + 1 oldalt), ebből lesz használva 3 (Xbox, DVD, és egy az erősítőből.) Az oldalsó meg jó ha van, mert esetleg más is ráköthető még.

Az erősítőn pont marad még egy koaxiális digitális bemenet. Erre lehet kötni még a TV koax kimenetét is, ahogy Sanci38 javasolta, ha pl. a TV beépített médialejátszóját is használni akarod. (Megnéztem, ezen a TV-n a digitális kimenet nem optikai, hanem koaxiális.)

Így az erősítő összes digit csatlakozása fel van használva már. :))

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#268) Dorian válasza ZolikaE46 (#265) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Evidencia, így nincs véleményeltérés. Azonos árú koax mindig jobb, mint az optikai. Nagy távolság esetén jön elő az optikai előnye, a zavarmentesség. Igen, van 5m-esben is, meg az óceánok alatt sokkal hosszabb méretben is.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#269) Patice válasza ZolikaE46 (#265) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Poplacsekkel egyet értek.

Optikait kaphatsz akár 10 méterest is. Ha ilyen hosszan kell elvezetni a jelet, akkor jobb az optikai, mert kevesebb zavart szed össze a kábel.

Koaxból is jó, ha azon a rövid kábelen is jó az árnyékolás.

Szerintem.

(#270) ZolikaE46 válasza Dorian (#268) üzenetére

ZolikaE46
(senior tag)

(#269) Patice : Köszönöm nektek!

(#271) Tamoo

Tamoo
(MODERÁTOR)

Koax-ból 4m mennyire gáz?

(#272) spiky03

spiky03
(PH! kedvence)

EZ azért már durva. :)
De biztos jól szólhat.

SuperHeRo - Eladó! Sony Xperia XZ extrákkal!; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#273) Arnee01 válasza Patice (#267) üzenetére

Arnee01
(újonc)

Nos ez így valóban jónak tűnik, köszi a tanácsokat! :R
Más kérdés, hogy jelenleg egy "épp jókor esett le a kamionról :) " Sony STR-DG710 erősítő viszi a rendszert, szóval nem tudom mennyi értelme van HD hangokról beszélni... :)

(#274) Lac-coo válasza Szabikaa20 (#251) üzenetére

Lac-coo
(senior tag)

Amúgy mit tippelsz, a nagyobbik panel ( 250/500) hozza úgy ahogy torzításmentesen a kb 200 wattot? Te mit tapasztaltál, nem kattog a hangsugárzó nagy teljesítményen ?

(#275) Patice válasza Arnee01 (#273) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Ez van. De legalább lesz egy jó kis kábeldzsungeled. :DD

Pár kábel kell majd ehhez az egészhez. Nem tudom van-e ennyi hozzá.

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#276) Patice válasza spiky03 (#272) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Tényleg durva. Asszony örülhet, amikor Neo elindul az aszfaltról. :)) Vagy amikor Sauron középső ujját lekaszálják az egy gyűrűvel egyetemben a kezéről. :DDD

Pont a konyha van a hangfalakkal szemközt a következő helyiségben.

Szerintem.

(#277) ZolikaE46

ZolikaE46
(senior tag)

Valaki mondja meg nekem légy szíves, hogy az Egreat R6C-nél van 3db rca egy jobb bal hang kimenet és video kimenet. Amihez az van írva, hogy composite... Na most elvileg azt lehet használni coax-nak is vagy az csak video kimenet simán?

[ Szerkesztve ]

(#278) spiky03 válasza Patice (#276) üzenetére

spiky03
(PH! kedvence)

:DDD könnyebb legalább mosogatni :DDD

SuperHeRo - Eladó! Sony Xperia XZ extrákkal!; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#279) xtremetuning válasza spiky03 (#272) üzenetére

xtremetuning
(PH! addikt)

Abban biztos vagyok, hogy NAGYOT szólhat....
A jóról nem vagyok meggyőződve... :N

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#280) Sanci38 válasza ZolikaE46 (#277) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Az csak video kimenet és a legrosszabb.

(#281) spiky03 válasza xtremetuning (#279) üzenetére

spiky03
(PH! kedvence)

Hát igen.
Nem mindig a nagy a jobb ugyebár :D

(#282) Patice válasza spiky03 (#281) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Abba a szobába inkább 4 monitor (Audio) + egy illeszkedő center. :P

+ Egy Velodyne mély.

Két oldalt végig az mélyláda (Oldalanként 2 láda, ládánként 2 hangszóróval. Kicsit túlzás.) A kivitelezés annál jobb.

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#283) Arnee01 válasza Patice (#275) üzenetére

Arnee01
(újonc)

Szerencsére a távolságok kicsik, no meg ha végre összeáll minden, akkor úgyis el lesznek rejtve szépen. Dzsungelt nem szeressük :)

(#284) ZolikaE46 válasza Sanci38 (#280) üzenetére

ZolikaE46
(senior tag)

ok köszi akkor azt hanyagolom...

(#285) Zanik válasza spiky03 (#272) üzenetére

Zanik
(PH! addikt)

Ami nekem a leginkább feltűnt, hogy KÉK még a radiátor is! :))

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#286) Patice válasza Zanik (#285) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

A sötét színeket gondolom abból a megfontolásból választotta, hogy a szoba falairól minél kevesebb fény verődjön vissza. Így sokkal kevesebb a zavaró hatás, optimális körülményeket teremt a vetítéshez.

A vetítővászon visszaveri a fényt, de nem csak azt, ami a vetítőből jön, hanem ami a környezetből származik. Persze a más más szögekből érkező fényeket másmilyen hatékonysággal.

Szerintem.

(#287) Zanik válasza Patice (#286) üzenetére

Zanik
(PH! addikt)

Persze, ez így világos (illetve sötét), de akkor is ez már egy beteges foka a maximalizmusnak. :P

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#288) Arnee01

Arnee01
(újonc)

Hol kezdődik az a szint (erősítőben), ahol már "előbújnak" a valóban HD hangok?

(#289) TCr válasza Arnee01 (#288) üzenetére

TCr
(PH! kedvence)

Onkyo 608, 609...

War has changed.

(#290) spiky03 válasza TCr (#289) üzenetére

spiky03
(PH! kedvence)

Persze gondolom csak a hozzájuk illő hangfalakon? :)

Más:
Szerintetek egy center cserével javulna a hangzásom? Persze az nem ugyanabból a családból származna, mint ami most van, mert azt veszem észre, hogy vannak olyan filmek, ahol a beszéd halk.
pl esténként -40 v - 35ön nézek filmet, viszont vannak olyan filmek ahol ezt -30ig is fel kell tekerni.
Center cserével kiküszöbölhető ez?

[ Szerkesztve ]

(#291) Relaxing

Relaxing
(tag)

Sziasztok,

Mondnátok egy erősítő rangsort mondjuk a középszint alján valahol? 5.1 elég!

Thx

[ Szerkesztve ]

Bakker - micsoda gubanc!

(#292) Toobee válasza Relaxing (#291) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Az első hsz-ben találsz ajánlásokat.

(#293) vasii

vasii
(senior tag)

Hello,

Onkyo SR508-on lehet olyat allitani, hogy a kepet atengedje hdmin a tvre, de a hang masik forrasbol szoljon? Tehat konkretan az xbox kepet tolja at a game inputrol es a zene meg a PC inputrol szoljon?

(#294) Sanci38 válasza Arnee01 (#288) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Magasabb árú alsó kézép és középkategóriás modelek, persze megfelelő hangfalakkal, mert pl Mission MV vagy JBL SCS178-al nem érzékelnéd...

(#295) Arnee01 válasza Sanci38 (#294) üzenetére

Arnee01
(újonc)

Mondjuk egy Denon 19xx megüti ezt a "magasabb" szintet, vagy 23xx inkább? (Nyilván hozzávaló hangfalakkal együtt gondolnám későbbi továbblépési lehetőségként.)

(#296) ginola

ginola
(őstag)

JM Lab COBALT 5.1-ot hallott innen vki?
A Dali Ikon 6-hoz képest hol helyezkedik el?

(#297) spiky03 válasza Sanci38 (#294) üzenetére

spiky03
(PH! kedvence)

Mondjuk akkor egy Dali Concept szetten meg mondjuk egy nagyobb Yamahán is hallható lenne?
Vagy ugye a fentebb említett két Onkyo-n.
Meg ez a szett így már elég lenne az én igényeimnek, egy panelba :D
Szerintetek arra mennyi az esély mondjuk, hogy egy panelban/társasházban kiépíteni egy külön moziszobát? Lehet annyira szigetelni? Vagy ez a No Chances kategória már? :)

(#298) bajnokpityu válasza ginola (#296) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

szerintem mellette,és más hibáik lesznek.csak tippre,h lehessen mire reagálni:)

Kinu M47 eladó

(#299) Ed Parker válasza spiky03 (#290) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

és ha csak adnál +5dB-t a center csatornára?

297Spyke:
Én laktam panelban, általában 2 szobás v. 3, mégis melyiket rendeznéd be csak " moziszobának"? :D
Továbbá a panel remekül vezeti a mélyfrekvenciákat, szeretni fognak :DD

Sztem aki 40-60nm-n lakik kár ilyenbe gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#300) dhcodoki válasza spiky03 (#297) üzenetére

dhcodoki
(senior tag)

Ismerek egy céget akik megcsinálták panelba a szobát. Asszem 5 misi volt, de ebbe benne van a technika is. A szigetelés és akusztikai rész, majdnem elérte a felét. Persze ennél olcsóbban is ki lehet hozni. (meg drágábban is) De minimum a nagyszoba (~5m*3,5m) lenne illő hozzá. Amiből az előtétfalak elvennének jó pár centit.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.