Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -KP-

    addikt

    Na reagálok, aztán elengedem a témát.

    - Külön életet él a mély és magas, ezt nem vitatom, de pont ebben jobbak generációról generációra. Hifiben nincs olyan cucc ahol nincs kompromisszum. Állítom a userek döntő része ebből semmit nem venne észre, amíg direkt fel nem hívod rá a figyelmet, és még akkor se biztos. Amit te hallgatsz, annak ugyanúgy megvannak a saját kompromisszumai, problémái...

    - Mozira ráadásul dinamika se ártana. - ezt így nem tudom értelmezni. Minek nincs dinamikája? A 20 centis mélysugárzónak, vagy a több száz wattot elbíró panelnak? Vagy a nagyobb modelleknek ahol már 25,30, dupla 25 dupla 30 centi a mélysugárzó ráadásul 2-3-4-500 watt teljesítményű aktív erősítőről meghajtva? megfelelő meghajtással még a mostani legkisebb modellel is lehet referencia hangerőn mozizni.

    -panelcsere: mire panelcserélsz addigra a hagyományos hangsugárzón meg peremet kell cserélni. Egy véletlenül benyomott dómsugárzó se lesz olyan a benyomódás után, mint előtte volt. Fémdóm, kerámia még akár simán törhet is ill törik is. A panelcsere nyilván drágább, de akinek majomra futja, legyen pénze banánra is... Tudom, hülye autós hasonlat. Egy 20 éves modellt nem biztos, hogy megvennék, de pont azért, mert bőven van jó áron 5-10 éves is.

    Irányítottság: ívelt kialakítás és fix 30 fok, állítható függőleges dőlésszög. Ez bizonyos esetekben lehet kevés, de ha kiszámolod, 3 méteres hallgatási távon ez 1,6méteres szélesség. Cserébe kapásból nincs hangvisszaverődés a padlóról és a plafonról, és az oldalfalról is lényegesen kevesebb. Azért ez már rég nem az a kategória, ahol kb. a tested szélessége a sweet spot, és ha jobbra vagy balra tolod a fejed, már nincs magas...

    Nekem semmi bajom azzal, ha valakinek ez nem tetszik. Ízlés, nem vagyunk egyformák stb. Csak akkor legalább ilyeneket ne írnátok, hogy nincs dinamika, meg nem jó rockzenére, meg nem lehet rajta mozizni stb, csak hogy említsek néhányat, ami elő szokott jönni...

    Na peace :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák