Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tonyka 2

    tag

    válasz Dorian #147005 üzenetére

    Pedig van. Én nem tudom mással magyarázni a szakmámban megfigyelhető 20 éves lejtmenetet tartósság terén. A gyártási költségek folyamatos lefaragása megfigyelhető, mint az alkatrészek alul tervezése. Ameddig a húsz éves gépeken minden felül volt tervezve, addig ma minden vérgagyi gyenge. Ezért is van, h 4-5 évig jó egy készülék aktív használat esetén. 20 éve ez az élettartam 20-25 évig tartott. De végtelen meséket tudnék mondani a sok műanyag vacakról, az anyag spórolásról. Ma már a vezeték hosszúságot is figyelik. Inkább olyan helyre teszik az elektronikát, ahová nem illik, és simán beázik. Csak, h spóroljanak x centit a vezetékeken. Arról nem beszélve, h szép lassan zárják be a javítási lehetőségeket, amit szét lehetett szedni évtizedekig, azt ma összehegesztik, nehogy a szerelő meg tudja csinálni. Szóval ne akard nekem bemutatni a gyártás, és tervezés mozgatórúgóit. Naponta szembesülök a tervezett érdekkel, miszerint mindenki vegyen 4-5-6 évente új gépet. A szerencsétlenebbek már 3 évente. ;)

Új hozzászólás Aktív témák