Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Nemir Ombe #140028 üzenetére

    "1, mert eddig feltehetőleg csak "gagyi" polcsugárzókat/dobozokat hallottál .... (mellesleg nem igazán értem mi köze ennek az Elac sub-hoz)...."

    Igazad van, én kizárólag gagyi polcsugárzókat/dobozokat hallottam veled -ellentétben. Köszönöm a megtisztelő megjegyzésedet ! Tőlem folytathatjuk ebben a stílusban is...

    "2, a #140013-ad hsz-ből valahogy ez jött át, de én kérek elnézést, hogy nem tudtam kitalálni "mire is gondolt a szerző" .... ;] :D "

    Ugye ez itt a haladó hm topic, ahol tanácsokkal látod el az érdeklődőket. Feltételezem hozzáértő vagy, amit persze nekem eszem ágában sincs megkérdőjelezni, minden tiszteletem a Tied, hogy tudásoddal segíted a többséget. :R

    ".... mellesleg tudsz még pár ilyen "szakkifejezést" ...??
    ....mert pl. ez (is) nagyon tetszett;

    "amely jelenséget úgy nevezzük, hogy megvastagszik a hang" .... :D"

    Ezen a szinten alap dolgokról fogok pár szót ejteni, amit magad is könnyen ellenőrizhetsz.

    Felteszem elérhető számodra egy hm. centersugárzó, amiben van általában két egyforma hangsugárzó, és egy magassugárzó.

    Nem kell mást tenned, mint kikötni az egyiket a két egyforma hsz közül, és figyelni, hogy ezt követően a jól ismert hangszín hogy vékonyodik el.

    ( Tele vagyok feltételezéssel Veled kapcsolatban :P )

    Na de azt is felteszem annyira azért annyira nem vagy kiváncsi, hogy a szerelés során véletlenül kárt tegyél drága berendezésben, ezért létezik egy másik megoldás, is amivel lemodellezed. Ez nem kerül kb. semmibe, csak egy kis időbe:

    Tehát, felteszem rendelkezel sztg-el.

    Ha még nincs DAW-od, akkor beszerzel egyet, megteszi az ingyenes Audacity is. Emlékszel még erre ?!

    Nos, kedvenc zenédet betöltöd az első ( egy hsz modellezése ) sávba, aztán a másodikba és a harmadikba is bemásolod ugyanazt.

    A másodikat és a harmadikat összekevered ( két hsz modellezése ), majd ezt követően egy szintre állítod a amplítúdókat.

    Szólóba teszed először az eredetit, aztán a kevertet és figyelsz hogyan változik, vastagszik-vékonyodik a hang, ahogy váltogatsz. Ja, és nem szégyen tanulni én is azt teszem...

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák