Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz BBéci #121036 üzenetére

    Szal. Kérem senki se sértődjön meg, azért vagyok itt hogy beszélgessünk, és meghallgassam mások véleményét. Asszem ez a fórum célja.

    Viszakozz! :B A multiplexes hasonlítást valahol olvastam, már nem találom, úgyhogy vegyétek úgy hogy nem mondtam semmit. Belátom butaság összehasonlítani egy termet és egy kisszobát.

    Nyilván más felhasználási célra készültek a közeltéri monitorok ( munkeszköznek ) és a Hifi polcsugárzók, azzal együtt az is igaz hogy két különböző gyártójú passzív Hifi hangsugárzónak is más a karaktere.

    Szívesen beszélnék hangmérnökökkel... nem ismerek egyet sem. Olvasni tudok,

    http://www.hangaruhaz.hu/cms/aktiv-vagy-passziv-kezdoknek
    http://www.hangaruhaz.hu/cms/miert-nem-jo-az-aktiv-hangfal-kezdoknek

    fórumozni tudok, már ha a közösség elmondja a véleményét.

    Többek között azért is kérdezek itt, hogy megismerjem, van-e valakinek valamilyen tapasztalata hasonló felállással, mint amilyen az én elképzelésem.

    Tudom hogy szokatlan, de azért mert szokatlan elvetendő is? Még nem próbáltam, nem tudom milyen, ezért kérdezek.

    Más: Kábeleket illetően a mérnökök semmit nem tettek meg az általad kinézett hangdobozok esetében. A közgazdászok találták ki, hogy melyikkel olcsóbb a gyártás.

    A közeltéri stúdiómonitor úgy gondolom munkaeszköz, ugyan nem tartom elképzelhetetlennek, hogy közgazdászok mondják meg milyen legyen a belső kábelezése az eszköznek, bár nem is tartom túl valószínűnek.

    Hangdobozonként 25 wattos erősítőtől mit vársz? Az a maximális teljesítményük, aminek jó esetben a kétharmada használható ki.

    16m2.-es területről van szó.
    100dB.-es folyamatos hangnyomás szerepel az adatai között, és itt három pár dolgozna.

    A bemásolt adatokból kiderül, hogy játékokhoz optimalizált fejhallgató erősítőről van szó. A 114 dB pedig nevetséges, aki elhiszi, az is.

    Nincs infom, minősítésemmel kapcsolatban, pedig a témakezdéskor írtam, hogy alappal lehet nyugodtan hülyézni...

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák