Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Nemir Ombe #121026 üzenetére

    JBL szerint célszerű minden csatornának egyformának lennie, én ezt az ajánlást követném - lásd Multiplexek.

    Lehet "kicsit" túloztam a közeltéri stúdió aktív monitorok és egyéb "polcsugárzók" ár-minőség arányával, azonban hallgatózásaim során 100.000.Ft/pár hifi hangfal bőven elmaradt attól a szinttől, amit egy 70.000 Ft.-os aktív monitor tud.

    Ez szigorúan csak az én szubjektív véleményem.

    Arányaiban 1:2 vagy 1:3 az arány, tehát a 70.000 Ft.-os monitor hangját 150-200.000 forintos hifi polcsugárzók minőségének éreztem.

    Cserélgetésen itt azt értem, hogy az erősítő-kábel-hangszóró hármast nem nekem kell összeválogatnom, hanem a mérnökök, azt már korábban megtették.

    Ha a monitor hangja tetszik az jó, és nem érhet meglepetés a klasszikus felállással szemben, amikor összeáll a rendszer.

    Hangnyomásra vonatkozó megjegyzésem pedig mindössze arra vonatkozott, hogy csatornánként 30W ( RMS) bőven elég, nyilvánvalóan a passzív hangsugárzót meg mindenki annyival hajtja amennyivel akarja, vagy az erősítője tudja.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák