Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#120601) Tamoo

Tamoo
(MODERÁTOR)

Érdekességképpen. RSFX - GSFX

(#120602) blakey válasza dgyuri0123 (#120580) üzenetére

blakey
(veterán)

165e-ért vadi új X3100-at lehet kapni 3 év garival, igaz nem mo-i, de mit számít az. :)

[képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#120603) jeni válasza blakey (#120602) üzenetére

jeni
(nagyúr)

itthon itt találtam olcsóbban Denon X3100-t

az a 3év garis kint hol szerezhető be

[ Szerkesztve ]

XFX Pro 650W & Seasonic Prime Ultra 550 W Gold eladóak.

(#120604) Norbi 72 válasza Tamoo (#120600) üzenetére

Norbi 72
(veterán)

A kis Canton-ba 220-as membrán van,szvsz 15 nm-re elég lehet.

Az én subom passzív radiátoros,elég kelleme hangja van. :D

(#120605) CHaooSS

CHaooSS
(őstag)

Megpróbáltam ezt a ferrit gyűrűt, de nem segített a szubon.. kondenzátor v valami más lesz itt a baj szerintem..
olcsó szervízt tudtok? vagy elég, ha beviszem itt egy műszerészhez?

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#120606) Shingen válasza Tamoo (#120601) üzenetére

Shingen
(addikt)

:C

風林火山

(#120607) Dyrg

Dyrg
(aktív tag)

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen járok, és hogy valaki tudna-e segíteni, de a következő lenne a problémám.
Adott egy Denon erősítő egy LG TV és egy laptop. Azt szeretném megoldani, hogy a laptopon lejátszott film 5.1-es hangja megszólaljon az erősítőn, a legkisebb bekerülési költséget figyelembe véve (ha leget digitálisan).
Mivel a laptopnak csak a hdmi portján keresztül tudok digitális jelet kiküldeni, hmdi kábellel összekötöm a TV-t, a Tv-ből pedig optikai kimenetet összekötöm a Denonnal. A baj ott van, hogy a Tv csak 2.0-ás hangkártya lehet, szóval a laptopon nem is tudok ennél nagyobb csatornát beállítani... ezért ez zsákutca.
A laptopot kéne direktbe kötni a Denonnal, csak persze nincs neki hdmi portja.
Van olyan lehetőség, hogy a hdmi vezetékről valahogy leszedjem a hangot, akár úgy hogy megcsapolom a kábelt rca-ra forrasztom és bedugom a Denonba? Egyáltalán arra lennék kíváncsi, hogy a HDMI port digitális hangja, megegezik-e a Denon erősítő szabványos digitális hangjával...
Ha ez nem járható, akkor gondolom csak usb-s hangkártya jöhet szóba. Az viszont 20ezer körül mozog, ami tud digitális 5.1-et...

Megvenni és megszerelni...

(#120608) BBéci válasza Dyrg (#120607) üzenetére

BBéci
(félisten)

Két értelmes lehetőséget látok: erősítő cseréje olyan HDMI bemenetesre, ami leveszi és dekódolja a hangot, valamint a laptopból SPDIF jel kinyerése. Tévén keresztül vezetni nagyon rossz ötlet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#120609) Joshi válasza Dyrg (#120607) üzenetére

Joshi
(félisten)

Ha megoldható, akkor ahogy BBéci is írja az SPDIF jel kinyerése, vagy ha hosszútávra gondolkozol, akkor egy Mede8er hálózati médialejátszó. Nagyon jó kis lejátszó rengeteg kényelmi funkcióval.

(#120610) thomeef

thomeef
(őstag)

Sziasztok, nekem egy olyan kérdésem lenne hogy mi ad nekem jobb képminőséget, ha külső hdd-ről játszatom le a filmet a tv media lejátszóján keresztül, vagy simán összekötöm hdmi kábellel a pc-t és a tv-t? van különbség?

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#120611) windlord válasza thomeef (#120610) üzenetére

windlord
(őstag)

A tévéknek nem a legjobb a médialejátszójuk.
Pc -ről azért sokkal jobb képet kapsz.

Mpc, Kodi... Stb.

[ Szerkesztve ]

(#120612) Dyrg válasza BBéci (#120608) üzenetére

Dyrg
(aktív tag)

Szerinted egy erősítő csere mennyire költséghatékony? Ebből hangkártyavétel lesz... 10ért találtam értelmeset.

Megvenni és megszerelni...

(#120613) BBéci válasza thomeef (#120610) üzenetére

BBéci
(félisten)

A tévék médialejátszóinak kép- és hangminősége említésre sem méltó, annyira pocsék.
Viszont a PC-s lejátszásnak vannak buktatói, amik az operációs rendszernél kezdődnek és a lejátszó szoftverrel, majd annak beállításaival folytatódnak.

(#120612) Dyrg
Sz@rból nem lehet várat építeni és a házimozi még belépő szinten sem olcsó sport, pláne haladón.
PC-s lejátszáshoz nincs szükség hangkártyára, ezt a vonalat felejtsd el!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#120614) spiky03

spiky03
(addikt)

Nah ma megtörtént a beüzemelés. :C

Jelenleg még csak alap beállításon van a cucc, még nem mikrofonoztam be.
Azt a tanácsot kaptam, hogy hallgassam így 1-2 nap és után mikrofonozzam be. Jelenleg 0 dB-en van minden hangfal, a centerre adtam egy keveset mert az kicsit halknak tűnt.

Zenéket még nem nagyon hallgattam rajta, jelenleg az internet rádió megy egy kis hipi hápival, hogy járódjon a szub is mert ugye az még szűz. :DDD

Haverral megnéztük a Hitmen 47-et, hát a film nem volt nagy szám, de voltak benne jó hangok.
Úgy érzem fasza kis rendszer lesz ez és a szub is jó lesz. Igaz nem éreztem, hogy remegne alattam a kanapé, de amikor kellett akkor volt rendes hangja. :C De gondolom idővel még ez is javul ha az is bejáródik.

Szerdától szabin vagyok így lesz időm bejáratni filmekkel. :D

Jah és a Marantznál az nekem is feltűnt ami az AV-online-os tesztben is meg lett említve, hogy nagyon komoly hátsóteret hoz létre. Ebben kétségtelenül jobb, mint a 920-as Pio volt, ez rögtön feltűnt.

SuperHeRo - Eladó! Videós kaputelefon; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#120615) Norbi 72 válasza Dyrg (#120607) üzenetére

Norbi 72
(veterán)

Melyik Denon vasad van?Lehet,kéne cserélni..

Spiky: :C Mikor is mehetek mozizni?150 órát tekerj a cuccba. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#120616) bajnokpityu válasza Dyrg (#120607) üzenetére

bajnokpityu
(nagyúr)

véletlenül nincs a laptopodnak akár jack-be rejtett optikai kijárata?
egyébként pár ezresért lehet kapni olyan USBs hangkarit, aminek van optikai kijárata. szólni fog 5.1ben, ha a bitstreamot beállítod.
pl

pl2

[ Szerkesztve ]

Kinu M47 eladó

(#120617) Ajándékok

Ajándékok
(tag)

téves

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m.

(#120618) spiky03 válasza Norbi 72 (#120615) üzenetére

spiky03
(addikt)

Szerintem már majd csak jövőre. :D
De ha még idén akkor szólok. ;)

SuperHeRo - Eladó! Videós kaputelefon; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#120619) devil-k válasza spiky03 (#120614) üzenetére

devil-k
(addikt)

"Igaz nem éreztem, hogy remegne alattam a kanapé"

Akkor még erre a részre gyúrni kell :D

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#120620) vendingo válasza vendingo (#120599) üzenetére

vendingo
(addikt)

A Sub kérdés még mindig nyitott.
Egyszerű szettemhez keresek subot.
Érdemesebb drágábbat venni, vagy az olcsó hangfalaimhoz olcsó subot vegyek?
Az 5.0 cseréje nincs tervben, max a hangszórókat cserélném bennük minőségibbre, vagy ez hülyeség?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120621) Tamoo válasza spiky03 (#120614) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Ha mikrofonos bemérést nem is csinálod meg, de a távolságokat, hangerőszinteket (telefonnal mérve) beállíthattad volna. Nem tudom így hogy állapítottad meg, hogy jobb a hátsó tér.

(#120622) liszi70 válasza Tamoo (#120621) üzenetére

liszi70
(veterán)

"Nem tudom így hogy állapítottad meg, hogy jobb a hátsó tér."

Olvasta, és ez ez bőven elég lehet hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

APC Back-UPS CS 500 és 650 szünetmentes tápegységek eladók.

(#120623) spiky03 válasza Tamoo (#120621) üzenetére

spiky03
(addikt)

Nyugi ezek megtörténtek. ;)
Lemértük a távolságokat és beállítottuk őket.

(#120619) devil-k
Remélem amikor bejáródik, akkor ez is megjön majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#120624) Norbi 72 válasza spiky03 (#120623) üzenetére

Norbi 72
(veterán)

Remélem amikor bejáródik, akkor ez is megjön majd

Ha pedig nem,legfeljebb átjössz hozzám.. ;]

..és kerítünk megfelelő ládát.. :DDD

(#120625) Tamoo válasza spiky03 (#120623) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

De a hangerőt azt nem. Ha hangosabbak a hátsók mint korábban simán megtéveszt. Persze ettől függetlenül lehet jobb, de mielőtt ilyet írnék azért beállítanám a rendszert. :D

(#120626) Joshi válasza vendingo (#120620) üzenetére

Joshi
(félisten)

"Egyszerű szettemhez keresek subot.
Érdemesebb drágábbat venni, vagy az olcsó hangfalaimhoz olcsó subot vegyek?"

Szerinted? A térhangzás attól térhangzás, hogy egy komplett rendszer. Pont az a lényege, hogy minden összhangban legyen. Hiába veszel egy gagyi rendszerhez egy jó subot, az nem váltja meg a világot. Esetleg abban az esetben lehet létjogosultsága a manővernek, ha a későbbiekben lecseréled a többi komponenst is jobbakra. ;)

(#120627) spiky03 válasza Norbi 72 (#120624) üzenetére

spiky03
(addikt)

Persze. :DDD
Nem tervezek másikat keresni, jó lesz ez nekem. ;)
De majd ha átjössz akkor fikázhatod. :DDD ;]

@(#120625) Tamoo
Elnézést kérek akkor az elhamarkodott kijelentésemért. :R
De a teszthangoknál nem tűnt hangosabbnak a hátsórész.

De majd a jövő héten újra írok ha megtörtént már a mikrofonozás. :)

(#120628) thomeef válasza BBéci (#120613) üzenetére

thomeef
(őstag)

Köszi, ez nekem már megfelel, mélyebben majd utánaolvasok ha lesz rá szabadidőm :B

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#120629) Tamoo válasza spiky03 (#120627) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Tőlem ne kérj elnézést! :)
De talán kicsit tényleg elhamarkodtad.

[ Szerkesztve ]

(#120630) Norbi 72 válasza spiky03 (#120627) üzenetére

Norbi 72
(veterán)

Nem tervezek másikat keresni, jó lesz ez nekem.

Ezt ne jelentsd ki egyértelműen.A kicsi Polkra is ezt gondoltam,jelenleg az "erőtér" nagyon halkan szól,de nagyon szépen,ezt messze nem tudta a Polk..

(#120631) vendingo válasza Joshi (#120626) üzenetére

vendingo
(addikt)

Akkor mit ajánlanál x2000 + CAV dp288 szett mellé? Vegyek egy alap subot újonnan 30-40 körül?
Nem tervezem az 5.0 cseréjét, max a polcsugárzókat valami jobbra, de azok se lesznek bődületesen drágák.

(#120632) Thom!

Thom!
(addikt)

CA 551R erősítőm van a szoba 12nm és azt érzem hogy a sub szinte felesleges a szobába, kipróbáltam nélküle is és bőven elegendő volt a mély mennyisége és minősége is.

(#120633) Norbi 72 válasza Thom! (#120632) üzenetére

Norbi 72
(veterán)

és bőven elegendő volt a mély mennyisége és minősége is.

Egy subládát nem lehet nélkülözni moziban,valami nagyon szánalmast hallgathattál meg.

(#120634) python1 válasza Thom! (#120632) üzenetére

python1
(addikt)

A filmek hangjába kódolt mély hang,pontosabban a +1 csatorna pont olyan mint pl a centersugárzó hangsávja.
Lehet nélküle mozizni,de az nem az igazi mozi hangzás,még akkor sem ha a 2db front megközelíti azt.

"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

(#120635) devil-k válasza Thom! (#120632) üzenetére

devil-k
(addikt)

12 m2-n mozizok és szub nélkül nálam nincs mozi. El sem tudnám képzelni nélküle.

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#120636) Auriga!

Auriga!
(senior tag)

Üdv. ismét Mindenkinek!

Ma végre volt egy kis időm és az erősítőn, nagy nehezen megtalálta és bekapcsoltam az ARC opciót.
Na de, a TV-n halvány lila fogalmam sincs, hogy melyik hang opciónál vagy menüben állítsam be, hogy egyáltalán érzékeljék egymást. Tovább az erősítőn melyik bemeneten kellene, hogy szóljon a TV hangja?

Van a TV menüjében egy rész, ahol találtam olyan állítási lehetőséget, hogy: Anynet (HDMI-CEC), ennek van köze az ARC funkcióhoz? Kell engedélyezni valamit? Optikai kábellel érdemes előbb összekötni, vagy e nélkül is be kellene tudni állítani ezt a lehetőséget?

A TV: Samsung UE43J5500, aminek a HDMI2 bemenete ARC képes.
Az AVR pedig: Onkyo TX-NR636, aminek a jobb oldali HDMI-je (Out Main, HDCP 2.2 ARC) jelű.
A két eszközön ez a két HDMI van összekötve. Elvileg működnie kellene.

Köszönöm

(#120637) Norbi 72 válasza Auriga! (#120636) üzenetére

Norbi 72
(veterán)

ennek van köze az ARC funkcióhoz?

Van,kapcsold be.

(#120638) HagaNRG

HagaNRG
(senior tag)

Használ itt valaki Bluetooth adaptert hm erősítőhöz?

Tudom, a vezetéknélküli zenehallgatás nem a minőség csúcsa, de számomra óriási kényelmet jelentene, ha akár a tableten, akár épp a notebookon hallgatott zenéket egyenesen a hm erősítőmre küldhetném.

A helyzet az, hogy ezt eddig is egy BT hangszóróval oldottam meg (nem a kis, tojás méretű 2 ezer forintos kütyüre gondolok, hanem egy komolyabb, igényesebb darabra), de ha innen tovább akarnék lépni, akkor a 60-100 ezres kategóriás darabokban kéne gondolkodnom, amik arra a minimális zenére, többnyire rádiózásra, youtube-re nem biztos, hogy maximális ár/érték arányt képviselnének.
A Pio erősítőm persze nem ismer semmiféle vezetéknélküli jeltovábbítást, a gyári Pioneer BT adapter pedig gyakorlatilag nem létezik, de 20-30 ezer között mozog. Ehhez képest ahogy nézelődtem, találtam a Logitechtől is ilyen kütyüt.

Ha megbízhatóan működik, akkor számomra óriási előrelépést jelentene, ha ezen keresztül zenélhetnék ezentúl notiról, mellőzve a dizájner, jópofa, de jócskán túlárazott vezetéknélküli hordozható kütyüket. (esetemben tehát a hordozhatóság most nem szempont)

Ha van valakinek bármi hasonló BT adapterrel tapasztalata, azt nagyon megköszönném!

http://www.argep.hu/product_2355864.html

(#120639) windlord válasza Tamoo (#120621) üzenetére

windlord
(őstag)

Ez a telefonin bemeres mut takar.
Milyen alkalmazas kell hozza es milyen ertekeket kell merni?
Mikor jok az ertekek?

(#120640) adamka36

adamka36
(tag)

Sziasztok. Van egy hk avr 151 erősítőm. Filmnézésnél előfordul hogy villog a kép elmegy a hang és hangosan sípolni kezd a jobb front. Mi lehet a gond? A media lejátszó nem lehet hibás mert más tévére kötve hibátlanul megy.

[ Szerkesztve ]

(#120641) BBéci válasza vendingo (#120620) üzenetére

BBéci
(félisten)

Az a CAV szett a belépő kategória alján helyezkedik el, közelében nincs annak, amit az erősítőd megkívánna. Nagyon sokat számít a szubláda minősége, de csodákra semelyik nem képes. A hangszórók cseréje szerintem felesleges, inkább gyűjtögess némi pénzt és add el az egészet, aztán vegyél valami normálisat.
Biztosan kellemetlenül érintenek a szavaim, de ez a nyers valóság. Sajnálom.

(#120642) Tamoo válasza windlord (#120639) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

(#120643) Auriga! válasza Norbi 72 (#120637) üzenetére

Auriga!
(senior tag)

Sajnos azt írja, hogy: Eszköz nem található!

Mindegy, marad az optikai kábel az legalább működik. TV csatornákon úgy sincs HD hang, hogy kelljen hozzá a HDMI kábel. Igaz egyszerűbb lett volna mert egy kábellel kevesebb lenne, de így sem vészes.

(#120644) spiky03 válasza Norbi 72 (#120630) üzenetére

spiky03
(addikt)

Azért ez a szub egy picit más kategória mint a Polkod volt. ;)
Nah meg ugye én nem vagyok nagy cserélgető, így az a rendszer most marad jó darabig az tuti.

(#120645) z123456789 válasza HagaNRG (#120638) üzenetére

z123456789
(addikt)

Szia!

Marantz SR7007 + gyári BT adapterrel használom a tabletemet, telefonomat.
Ez nem tudom mennyiben segít neked, de kérted hogy írja meg valaki aki használ ilyet. :D
Ha van még kérdésed, írj nyugodtan! Megpróbálok segíteni.

https://hardverapro.hu/apro/oxford_pilot_leather_gloves_black_m_teli_motoros_k/hsz_1-50.html

(#120646) kigyi_23 válasza z123456789 (#120645) üzenetére

kigyi_23
(őstag)

Én meg WiFi-n, mert a BT nem tetszik :) Megy azon is és mivel egyik sem hoz komoly minőségi szintet így mindegy is :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#120647) blakey válasza HagaNRG (#120638) üzenetére

blakey
(veterán)

Én is használom az erősítő saját BT-át, teljesen stabil (X3100).

[képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#120648) Gabor970 válasza vendingo (#120631) üzenetére

Gabor970
(addikt)

Ne vegyél alap subot. Nekem volt egy wharfedale, aminek a legjobb állapota az a kikapcsolt állapot volt. Minden más esetben csak rontott az összképen.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#120649) Nemir Ombe válasza spiky03 (#120627) üzenetére

Nemir Ombe
(őstag)

Szépen összeállt a "cuccos", jók lettek az állványok is. :C Járasd be rendesen a sub-ot és nem lesz vele semmi gond, ezután jöhet a bemérés.

(egy pár nap járatás után majd ne felejtsd el kipróbálni a kábeleket, mikor már "megszoktad" a jelenlegi hangot, kíváncsi leszek lesz-e változás szerinted)

(a Marantz-nál valóban "nagyobb" a hátsó tér és részletesebb, mint a nagy átlagnál és ez nem a "hangerő" miatt van, ez ilyen, majd a mik. beáll. után is meglátod/hallod)

(#120638) HagaNRG

Ez a Logitech egy megbízható darab, pár ismerősömnél tökéletesen működik, esetleg még Phillips-ben van hasonló, megbízható, ez már ízlés kérdése, hogy melyik tetszik, hangminőségben a BT olyan, amilyen, de "háttérzenéléshez" teljesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#120650) vendingo válasza BBéci (#120641) üzenetére

vendingo
(addikt)

Egyáltalán nem érint kellemetlenül a mondandód, azért jöttem, hogy kérjem a véleményetek, mert nem értek hozzá, és rossz vételt nem szeretnék csinálni.
Nekem ez nem hobbi, hanem egy egyszerű használati tárgy, ami az előző rendszeremhez képest fullos kategória.
A háttérsugárzókat szeretném majd cserélni jobbra, de a többi részével elégedett vagyok.
Az x2000 is le lett szólva pár helyről amikor vettem, én mégis nagyon boldog vagyok vele. :)

A kérdés még él, szeretnék mihamarabb túlesni a sub problémán:
A "gagyi" hangfalaim mellé mit vegyek?

-Olcsó subot, mert úgyse lesz jobb drágább subtól a jelenlegi összkép. [link] [link]
-Drágább subot? [link] [link]

Nem feltétlenül venném a drágábbat, mert tudom, hogy a jelenlegi hangfalaim elég szűk keresztmetszet.
15nm a szoba, csak PC-re van rákötve az erősítő, ezen filmezek, de leginkább játszok. TV-m nincs, nem is lesz.

Ötlet?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.