Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sokimm

    senior tag

    Sziasztok! A gányolás miatt merem itt feltenni (és nem azért, mert tudom, hogy mindenhez IS értetek) a kérdésem. :)
    Van egy régi 50cm vastag falú házunk, aminek az oldalához szeretnénk egy konyhát. Minden megvan már a fejemben, csak a toldalék épület L alakban kapott alapot, és koszorút is (befúrva, be vasalva a másik két épületbe természetesen). (a koszorú még nincs kiöntve, oda lehet a gerendát bevasalni, hogy egybe kössön, fusson)

    Viszont a födémet (gerendázatot) nem tudom mihez illene rögzítene a régi házfalba.
    Gerendákkal akarom (akár ytong, akár porotherm) megoldani, mert akkor nem kell zsaluzni a monolithoz. :)
    De a gerendát mihez rögzítsem a régi ház falába? Ha a gerendák méretét megfúrom (ki vésegetem), és bedugom a gerendákat, az nem túl ogre dolog? Az erővonalak nem ülnek fel egy koszorún... mert nincs egybefüggő gerendázat (2 emeletes ház, földszinti rész tetetjét, tehát a fal közepébe akarok beállni.
    A kép talán segít a probléma szemléltetésben.Ha alátámasztom valamivel, akkor az meg a falat fogja "kifele rántani (böszme egy épület, de azért mégsem lefele mutató erővonal lenne akkor)

    A friss házrész tetejét mindenféleképpen betonból akarom, járható "vízszintesre".
    A kérdés röviden: A gerendákat hogyan csatlakoztatnátok a régi házba (hoz?)?
    Minden ötletet előre is köszönök!

    [kép]

Új hozzászólás Aktív témák