Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz emre #63500 üzenetére

    Amennyire én tudom, az akác, a tölgy és a vörösfenyő az amik a legjobban bírják a kültéri igénybevételt (ez utóbbi a hűvösebb éghajlatban még jobban, de azért a mi éghajlatunkon is nagyon tartós). Összességében mégis talán az akác az ami biztos választásnak tekinthető. Ez még akár komolyabb kezelés nélkül is elvan a szabadban sok-sok éven át, de ekkor "beszürkül". Megfelelő kezelés esetén (rovarvédelem, vastaglazúr, UV-védelem) a legtöbb fa azért képes akár évtizedeket is kibírni a szabadban, pláne ha nem kap telibe minden égi áldást (nap (UV), eső). Lugas alatt pl. a papám bő 20 éves borovi fenyő asztala is még mindig tökéletes állapotban van, talán egyszer csiszolta újra az évek alatt az asztallapot, de persze a lugas miatt azért ritkán "áll rajta" a víz és erős napsütés sem éri. ;)

    Elsőre akácot gondoltam, de mifelénk azt eltüzelik.
    Akkor tölgy lenne nekem is a következő választásom... :K

    Egyébként vannak ilyen "kisokosok", amiket át szoktam futni, ha bizonytalan vagyok. 1. , 2. , 3. Én mondjuk nem ezeket szoktam használni, hanem van egy 1000 éves faipari könyvem, de a lényeg ugyanaz mindnél.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák