Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz DonElvis #63275 üzenetére

    Alut (4 mm vastag lemezt) már vágtam vele, mármint nem pont ezzel, hanem az ikertestvérével, de azon ilyesmi (a kisfogú) szalag volt, nem a gyári. Zártszelvénynek nem tudom mennyire örülne a 250W-os motor, de türelemmel lehet az is megy. Ha egyszer lesz hozzá ilyen szalagom (tervben van egy készlet megrendelése), majd kipróbálom. Csak jó lenne tudni, hogy milyen szalagot eszik meg a gyári 1400 mm-es mellett (nem találtam róla infót), mert 1440 és 1470 mm-esekből vannak szemre sokkal jobb bi-metál lapok. A hétvégén már szeretném kipróbálni a saját gépeimet is, és akkor lemérem a két végállást. De nagyon el vagyok havazva...

    Az Einhellt elsődlegesen fához és kisebb illesztő/csapoló stb. munkákhoz vettem, fémre a másik gépet akarnám befogni, mert azon 550W-os motor van és találtam az ő méretéhez a fentebb említett szalagokból megfelelőt (ez a gép 147,5 cm - 152 cm közötti lapokat tud fogadni). :K

    (#63276) hegegabi80: én is örülök nagyon. Persze ez megint lemondással járt, mert így meg a motorból nem lesz már semmi. De hát ez van. A műhely viszont most már tényleg kezd alakot ölteni, illetve feltöltődni gépekkel, még ha nem is valami hihetetlen (Makita, kék Bosch stb.) igáslovakkal. De most arra az útra akartam rálépni, hogy inkább 3-4 egyszerűbb gép, mint 1 komoly, aztán majd ha termelnek eleget még mindig tudok fejleszteni. Ha meg nem, akkor meg barkács/gány szintre ezek is tökéletesek. :B

Új hozzászólás Aktív témák