Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    őstag

    válasz Satyricon #60936 üzenetére

    Gipszkartonból is meglehet csinálni, de pozdorjából vagy bútorlapból is elkészíthető. Áram ellátásnak (trafónak) a nyitott változatott használd mint ami képen is látható, a zárt és konnektorba bedughatóakat szerintem inkább hanyagold . A led boltban a led szalag alapján kiszámolják neked hogy milyen teljesítményű trafóra lesz szükséged (beltérben a meleg fehér ledet ajánlom). Ha mennyezeti panelként bútor vagy pozdorja lapot választod akkor minden féleképpen használj alumínium profilt, nem csak a dizájn miatt, hanem mert hűti a led szalagot így hosszabb életű lesz és könnyebben feltudod ragasztani a szalagot. Egy asztalos könnyedén kimarja a helyét és egy kevés ragaszóval bepattintod a vájatba. A mennyezeti panelbe mint ahogy a te képeden is látszik, rakhatsz bele led spottot te is és akkor felesleges egy külön csillár, csak arra figyelj hogy a spot minél nagyobb szögben terítse a fényt és ne egy pontra (minimum 120 fok). A spot lehet 12 voltos vagy 250 voltos, bár a bútorlapba égen a 12 voltosat raktak a melegedés miatt, de azok még halogének voltak és szerintem jobban melegedtek mint akár melyik mostani led. Jó minőségű led szalagot vegyél, hanyagold a filléres „alis” cuccokat. Bár már minden kinai de ott is óriási minőségi különbségek vannak :D Ezt a linket szemléleteséként szúrtam be ANRO
    kép

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák