Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz GeriTheFox #56874 üzenetére

    Köszi! :R

    (#56881) trialboj: Több dologgal is megpróbálkozhatsz.

    Először is úgy látszik, hogy a gumi csak össze van esve és nem hiányzik belőle sehol sem darab. Ha tényleg így van, akkor feszítsd ki a gumit pár napra (nagyon pici kampó (esetleg csavar) bele, amit kifeszítve kikötsz), így jó eséllyel úgy marad. Segíthetsz a folyamaton, ha többször, rövid ideig hőkezeled is a gumit (hajszárító, alacsonyra vett hőlégfúvó stb.). Ekkor ugyan ridegebb lesz a gumi azon a részen, de talán úgy marad. Én legalább 4-5-ször elvégezném ezt naponta 3-10 perc erejéig (hőmennyiségtől függően). De végig kifeszítve legyen a gumi!!!

    Második ötlet, hogy új kédert készítesz a teljes felületre, ha van nagyon sok gumibelsőd. Ekkor azonban lehet szükséged lesz egy kis kallantyúra/zárszerkezetre/stb.-re, mert nem biztos, hogy találsz mm-re pontosan illeszkedő és tökéletesen záródó gumicsíkot és lehet szükséged lesz azt a felülethez szorítanod. Viszont ha ez meg van, akkor van egy újra tökéletesen záródó hűtőd. Sajnos képem nincs, de én az anno használt műhelyhűtőm ajtajára gumibelsőből vágtam csíkokat (8 réteget egész pontosan ~1,5 cm szélességben) és ezeket ragasztottam az ajtóra, illetve egymáshoz természetesen. A végén kapott az oldalára (bár nem volt nagyon szükséges) egy ilyen jellegű kallantyút és ezután még valami 8 évig tökéletesen szolgálta a sörhűtő szerepét. :DDD

    Harmadik legtutibb, de egyben "legdrágább" megoldás, hogy veszel valamilyen "gyári" gumit. Itthon is található ilyen, vagy akár eBay és társai is segíthetnek, most nincs időm minden oldalnak utánanézni, de "fridge door seal"-ként biztos találsz rengeteget, vagy simán csak gumi szigetelésként is. Bár gyárilag kicsit más a funkciójúk a legtöbbjének, de hát ez mégis csak a gány topik, vagy mi a szösz.... ;] :P

    (#56882) macko20: na basszus ezért fáradoztam én ennyit... :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák