Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz alufelni #56668 üzenetére

    Nem kizárt, hogy a Mini-ITX topicban otthonosabban mozogna a kérdésed, de néhány gondolat:

    Attól, hogy másik házba teszed, vagy erősebb tápot teszel alá, a gép számítási teljesítménye nem nagyon fog változni. Ha a korábbi táp lenne neki kevés, akkor egyszerűen leállna, amikor a tápot éppen túlterheli. A szellősebb ház esetleg adhat okot teljesítmény növelésre, amennyiben a processzorban van önkontroll, azaz throttling. Ez egy olyan mechanizmus, ami visszavesz a számítási teljesítményből annak érdekében, hogy a túlmelegedett processzor lehűljön. Nyilván, ha a ház szellősebb, és a proci kevésbé melegszik, úgy erre nem lesz szükség, folyamatosan tartható a névleges számítási teljesítmény. Bár ez processzortól is függ.

    A 20 és 24 pines ATX tápcsatlakozók kérdésköre engem is zavarba ejtett anno. Aztán megtudtam, hogy a 20 tüskés aljzatú alaplapba nyugodtan bele tudom dugni a 24 tüskés tápot (nem eltéveszthető, mert a tüskék egyedi formára szabottak, így csak egyféleképpen lehet rászúrni), de a 24 tüskés aljzatú alaplapba nem szerencsés csak 20 tüskés tápot dugni, mert az a hiányzó 4 tüske pont a szükséges mennyiségű plusz energiát vinné a nagyobb fogyasztású rendszernek.

Új hozzászólás Aktív témák