Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    Napi barkács... Meghalt a csavarozógépem akksija és mivel most egy darab tartalék akksim sincs, amikből újat készíthetnék a gépbe, így megoldottam a működést egy bő 3 méteres kábellel a "labor tápról" (ami annyira jól működik, hogy valószínűleg így is marad és betársul a "kanócosított" B&D akksis fúrógép mellé a készletbe). Ami a képen nem látszódik az az, hogy a gép belsejében raktam egy hurkot a kábelre és a test végéig, lényegében ki van öntve forró ragasztóval. Így sem kijönni nem tud a kábel, sem könnyen megtörni. Mivel nem volt kéznél kéteres kábel, ezért két darab egyeresből oldottam meg a dolgot 10 centinként szigetelőszalaggal összefogva.

    De nem csak ez történt ma. Végre megérkezett az nagy Kínából a LED-es menetfényem (2 darab). Felfogattam a csomagtérben a tető összekötő lemezre, mert meguntam, hogy soha nem látok semmit sem a csomagtérben akár már ha csak egy kis táska is van benne, mert a relatíve alacsonyan és oldalt elhelyezett gyári fényt szinte bármi képes kitakarni. Eredetileg mind a kettőt fel akartam fogatni, de egynek is akkora fényereje van, hogy teljesen felesleges. Legalább van egy tartalékom. A linkelt kép bár elég rossz minőségű lett, azért jól mutatja, hogy vaksötétben is mit tud egy darab ilyen kis akármi. A kraftot a gyári világítás dobozkájából kapja (ez is megérne pár képet, igazán topik-on, a kanóc látszik is a képen). Először is nincs forrasztva semmi, csak a kábelvégek vannak összesodorgatva a foglalat fém tüskéin, a LED bekötésénél pedig szintén ugyanez a megoldás van egy kis szigetelő szalaggal megtámogatva. A felesleges tyúkbelet pedig beletömtem a gyári foglalat fészkébe és kitömtem szivaccsal, hogy a helyén maradjon. ;] :P

    Alternatíva, hogy a megmaradt másikból készítek egy szerelőlámpát, mondjuk egy 6 méter kábellel és szivargyújtós csatlakozóval, valamint föld-mágnesekkel a vázba építve, ha esetleg valahol lerobbannék, vagy kereket kell cserélnem, vagy ilyesmi, akkor lássak. Van felesleges 12V-os akksim is, akár azt is fel tudom használni a projekthez. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák