Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    nekiálltam a kihúzott lemezperforációs kísérleteket.
    előljáróban: emlékeim szerint macko20 kolléga nekifutás nélkül, helyből jobbat ugrott, de hát ez van... (asszem a kis ekl lemezeket lyugatta át. és azok szépek lettek.)

    nem mindegyik sikerült elsőre...
    0.5-ös lemez, 3-as furat, 6-os rudat befogtam a tokmányba, és azzal kitoltam. egy 7 mm-es furatba. (6+0,5+0.5=7mm)
    de így majdnem mind szétynílt, így 4-es előfúrás kellett.

    eég csámpás lett szegény. nem szép, de cserébe legalább elég ronda. a palást is elég csálé, így nem túl nagy felületen találkozik a csővel. (jobb oldali oszlop.a balon a bontott, darabolt mugen2 lemezek láthatóak.)

    van még mit javítani. de asszem kitaláltam a szükséges szerszámokat, furatokat.
    és nem lemezből fogom készíteni, hanem 25 széles, 0.5 vastag szalagot veszek majd.

    ****

    kérdés:
    melyikből lehet könnyebben palástot kihúzni? 0.3 vagy 0.5-ös lemezből? (melyik nyíródik szét kevésbé?)

    de asszem szépen végigpróbálgatok mindent, a lemez befogókat, "kihúzókúpot" pontosítom, (az a jobban megtervezem), és valami keményebb fémből megfaragom...

    de a fúróállvány karos lehúzása a palást kitolására valószínű jó lesz.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák