Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Audifan #23673 üzenetére

    nézegettem én ezt is.

    kb. pont az a véleményem, mint egy kis idő múltával a saját nagy gépemről is:
    látványos, de kevésebb izommal, több ésszel tovább el lehet jutni....

    itt a fő koncepcionális hiba az, hogy a lamellák egyszerűen rossz pozícióban állnak.
    ha az egész gép el lenne fektetve, az ajtó felülről csukódna, alul oldalt nyitás lenne, akkor a betóduló levegőt a felül lévő hűtő keltette meleg szívná. gyakolratilag átszáguldana a hűtőn a levegő. itt meg oldal irányban próbálna sugározni, aminek a fele pont befelé, a házba megy vissza. aztán felül vagy kimegy, vagy nem...
    (mert ugye a zalman passzív házakon okosan teli tetőt csináltak...)

    itt egalább kilógnának az oldalsó homlokzati síkból, fölfelé párhuzamos lamellák, vagy valami. de nem...

    (#23674) proci985
    passzívra igazából egyik sem nagyon jó. a csövek túl közel találkoznak a lemezekkel. egy nagy tömb.
    a Noctua NH-D14 akkor már sokal jobb, mert legalább kettéosztott.
    de ugye nem mindegy, fekvő, vagy álló a lap. a lamelláknak mindig a függőeges, párhuzamos állás az ideális. fekvő laphoz elég nehéz ilyen hűtőt találni.
    ezért tervezek boncolást, mert ott tudok 45 fokhoz közeli döntést csinálni elhajlítással.
    ez még szóbajöhet, mert szét lehet halítani "V"-be.

    de ha a mugent nem akartam volna összeházasítani a lokival, hanem csak megkopasztom, a 10 csövet kicsit széthajtom, és a szétvágott lamellákat egymástól függetlenül visszafűzöm, a htpc-mben az E1400 dual celeronra bőven elég lenne. (oda a mini ninja, fekvő lemezekkel is majdnem elég. de lehet, hogy nemcsak majdnem. megnyitoma ház alját, oldalát, és lehet, hogy lesz annyi friss levegő, hogy nem kell cseréljem...))

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák