Hirdetés

2019. augusztus 25., vasárnap

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

PROHARDVER!

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#21451) kukinyo válasza fulltime4wd (#21450) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Persze
Ezekre figyelek

(#21452) fulltime4wd válasza kukinyo (#21451) üzenetére

fulltime4wd
(tag)

Bocs, nem téged nézlek fakéznek, hanem én voltam az :DD ,...simán elrepesztettem :K !

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#21453) kukinyo válasza fulltime4wd (#21452) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Nem vettem magamra. :)

(#21454) dewil666 válasza kukinyo (#21453) üzenetére

dewil666
(őstag)

Szia!

Láttam hogy ventihez csinálsz tölcsért.
Csak ötletként írom hogy plexiből is lehet csinálni :K

Laptop-asztali pc tisztítás, újra pasztázását vállalom! dewil666 felhasználónak 255, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#21455) kukinyo válasza dewil666 (#21454) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Már gondolkodtam rajta.De torzulás nélkül nagyon nehéz hajlítani a plexit.
És az igazi plexi ragasztó majdnem 5k.

(#21456) veze válasza kukinyo (#21455) üzenetére

veze
(őstag)

szerintem arra írta hogy egy venti szétberhelése helyett a keretet.... nem a lemezvázra..

!!! ....édesnemes és csípős őrölt szegedi paprika termelőtől ..

(#21457) DiceBlade

DiceBlade
(aktív tag)

Nah én is belekezdtem a kis projektembe, itt követhető a case moddingom (első próbálkozás faterral, szóval nem kell nagyon lehordani, a tippeket/normális kritikákat viszont szívesen fogadom):

Picasa web album

az elképzelésről egyenlőre csak annyit hogy fekete-fehér lesz

[ Szerkesztve ]

(#21458) macko20 válasza DiceBlade (#21457) üzenetére

macko20
(őstag)

Tedd nyilvánossá az albumot...

Sürgős esetben hívj ! Tel.:06706716723 Üdv.:m20

(#21459) DiceBlade válasza macko20 (#21458) üzenetére

DiceBlade
(aktív tag)

upsz :DDD
kész

(#21460) macko20 válasza DiceBlade (#21459) üzenetére

macko20
(őstag)

Védő szemüveg....? alakul

(#21461) Karesz85 válasza DiceBlade (#21459) üzenetére

Karesz85
(tag)

Háát kíváncsi leszek a végére, lehet hogy egy kicsit többet vágtatok a kelleténél.
Várom a folytatást.

A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve.

(#21462) DiceBlade válasza Karesz85 (#21461) üzenetére

DiceBlade
(aktív tag)

hát az átlagom kb 5-6nap gondolkodás-tervezgetés, hétvégén meg max. 2 délutánnyi vágás, szóval remélem hogy gondolkodtam eleget a vágások előtt

(#21460) macko20: hát az nemvolt :B

[ Szerkesztve ]

(#21463) Karesz85 válasza DiceBlade (#21462) üzenetére

Karesz85
(tag)

Tervekről sajnos nincs kép :U

(#21464) DiceBlade válasza Karesz85 (#21463) üzenetére

DiceBlade
(aktív tag)

szándékosan ;] (egyébként fejben tervezek nagyrészt, és eleve az anyagra rajzolom fel filcel)

jah és ez még csak a kezdet, nagyrésze még hátravan/nincs róla kép :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21465) Jim-Y

Jim-Y
(veterán)

Ide is..

Sziasztok, nem akar valaki rendelni innen velem együtt valamit? úgy feleződne, harmadolódna, ... a postaköltség. üdv

(#21466) zolee5016 válasza Jim-Y (#21465) üzenetére

zolee5016
(őstag)

Itt is :K 1méter pirosra jelentkezem!

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#21467) Jim-Y válasza zolee5016 (#21466) üzenetére

Jim-Y
(veterán)

Oké, akkor 1 héten belül még írok, mondjuk jövő hétvégén ;) üdv Jim

(#21468) Runo válasza Jim-Y (#21465) üzenetére

Runo
(addikt)

Azt hittem annyiba kerül, mint amennyi pirossal oda van írva :D

(#21469) Jim-Y válasza Runo (#21468) üzenetére

Jim-Y
(veterán)

Az igazán jó lenne :P

(#21470) thlacko válasza wd.taz (#21427) üzenetére

thlacko
(csendes tag)

Hi,

Köszi, még éppen időben vettem észre, hogy írtál. Ha lett volna a boltban, már meg is vettem volna, éppen ebayen gondolkodtam. Szélzaj, nos az hiányzik a legkevésbe, jeleneleg a tx2 gyáriventije a leghangosabb sajnos. Ja és egy ideje Q9550 ketyeg a gépben alap órajelen, épp az előbb módosítottam a konfigomnál. :)
Szóval a halkság a fő szempont, ppersze hűtse is le a kicsikét, amenniyre szükséges.

Addig röhögtünk a főnök viccén, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#21471) wd.taz válasza thlacko (#21470) üzenetére

wd.taz
(tag)

Nincs mit!

BIOS-ban tudod állítani, hogy milyen módban vezérelje a PWM. Silent is elég lehet, ha szellős a házad, vagy Standard, ha nem nagyon szellős.

Hajrá!

Üdv.: Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" / "Miért nem kopaszodik a kopaszok szakálla? Azért, mert a szakáll gyakorlatilag az arcra nőtt fanszőrzet." - by Index

(#21472) szab.tam

szab.tam
(nagyúr)

hőcsőhíradó n+1....

szomorú hírek. mármnint nemcsak nekem, hanem azoknak is, akiknek ígértem, hogy kapnak, ha tudok olcsón csövet.
a minimum rendelhető 100 db-os tételnél olyan sokba kerül, hogy még saját felhasználásra sem éri meg. maga a cső 4x annyi, mint számoltam. drága. a szállítás is drágább.
és akkor a tervezhetetlen vámtétel is ráugrik. (a végére minimum 2000 ft-ra jönne ki darabja, de lehet, hogy többe...)

úgyhogy a heatpipe import ugrott, vele együtt az összes fejlesztési, kísérletezési tervem...

ha bárkinek, bármilyen hőcsőbeszerzési, legyártatás ötelte van, nem tartsa magában....
(természetesen nem 3200-3400 ért a conrad-osat....)
mindenképpen ezer/db. alatt, 6-8mm átmérő, 300-550mm hossz....

akármilyen hülyeségnek tűnik a beszerzési ötlet, ki vele...
(csak ne nekem kelljen legyártani, mert azt nem fogom...)

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21473) macko20 válasza szab.tam (#21472) üzenetére

macko20
(őstag)

A terv már meg van ,a beszerzés folyamatban...aztán jönnek a kísérletek

Amúgy kaptál privit..

[ Szerkesztve ]

(#21474) szab.tam válasza macko20 (#21473) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

mármint mire van terv??? a hőcsőgyártásra??? :Y

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21475) macko20 válasza szab.tam (#21474) üzenetére

macko20
(őstag)

Igen,igen az első csövek

(#21476) mosquetoo

mosquetoo
(tag)

Egy kis egyéni sufni tuning. :)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#21477) szab.tam válasza macko20 (#21475) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

:))

milyen külső átmérőben gondolkozol?
falvastagság? mert ugye vékony kell, hogy legyen. azt nem tudom, mennyire, de vastag nem lehet...

de tudok egy jobb ötletet.

fogsz egy 50mm átmérőjű hengert. pl. 60-70 centi magasat.
abban megcsinálod a vákumot, és vizezést. lezárni kicsit macerásabb. és kihúzással kör perforálni kb. 250x250-es lemezeket vagy 100-at. fekvő ház. és a procin lenne egy db. hatalmas hőoszlop a lemezekkel. úgy néznek ki, mint a körszálló.... :DDD
a fekvő lamellák miatt a lemezek közti hőmozgásnak lőttek, de legalább jól nézne ki...

(#21478) macko20 válasza mosquetoo (#21476) üzenetére

macko20
(őstag)

Jó lett

(#21479) macko20 válasza szab.tam (#21477) üzenetére

macko20
(őstag)

Ilyen hűtőm már van..25mm átmérővel

[ Szerkesztve ]

(#21480) szab.tam

szab.tam
(nagyúr)

nem vagyok teljesen biztos benne, hogy az valóban hőcső. emlékszem, mutattad....
és valami nagyobb léptékűre gondoltam.

de az igazi az lenne, ha azt mondanád, hogy gyártottam egy délután 100 db. 500mm hosszú hőcsövet. vigyed.... :D :))

a felületek nagysága miatt hatékonyabb hűtőt tudnék csinálni, ha lenne pl. 25 db. 8mm-es. (ugye a régebben vázolt 5x5-ös verzsön). mert 8mm-es perforációval lévő lamellát tudok venni. konkrétan ezt. már rendeltem is próba képpen 10 db-ot.. 100ft egy 10-es lemez. négyztekre felvágom, és egy csőre felhúzok 10 lemezből szétvágott 100 db-ot. ezt 25 csővel megcsinálni, 1000 ft-os csövekkel is 50k. de komoly hűtési teljesítmény, és nem nehéz.
de lehet, hogy elég egy 4x4-es is....

de lehet lemezt operálni bontott klímából is. olcsóbb, csak macerásabb, csúnyább....

[ Szerkesztve ]

(#21481) fulltime4wd válasza mosquetoo (#21476) üzenetére

fulltime4wd
(tag)

Grat hozzá :C .....már csak a ROM-ot kell fújni :U Biztos jót tett a szellőzésnek :K

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#21482) Blabcsi válasza szab.tam (#21480) üzenetére

Blabcsi
(senior tag)

Rettenetesen drága.
VGA hűtő modd-ra készülök, réz küszöbsínből és alu reluxa lapokból. ( mind bontott cucc )
Képek hamarosan.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#21483) BlackPriest válasza szab.tam (#21480) üzenetére

BlackPriest
(őstag)

én lamellához keresnék valami gépipari sulit akik legyártják szabadidőben vagy akármi, szerintem kicsit horror ára van :Y

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#21484) horn3t

horn3t
(tag)

Sziasztok!

Úgy látom ez az én topicom.

Van egy Freezer pro 7 rézcsöves hűtom a procimon. A ventillátor már csapágyas és nagyon hangos. Tud valaki ajánlani egy olyan módszert, amivel sikerülhet kicserélnem egy másik ventire? Ugye nem kompatibilis a 12 centis egyszerű hűtőventik furatkiosztás ezzel a ventivel.

Ötlet valaki?

Vagy honnan tudnék csak ventit szerezni, borda nélkül olcsón, alig használva?

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#21485) Blabcsi válasza horn3t (#21484) üzenetére

Blabcsi
(senior tag)

Itt kérdezd.
Szerintem simán lecserélheted más ventire.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#21486) Karesz85 válasza horn3t (#21484) üzenetére

Karesz85
(tag)

Ha stabil megoldás kell pl:[link]
Valami hasonlót kellene barkácsolni.
Vagy kicseréled a 92-es ventit.

[ Szerkesztve ]

(#21487) ZetorGumi

ZetorGumi
(addikt)

Kérdés:
Méhsejtmintás rácsot honnan lehet szerezni? Ilyet:

♫ New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi ♫ | VW Golf MKIV 1.9 TDI ALH |

(#21488) DiceBlade válasza ZetorGumi (#21487) üzenetére

DiceBlade
(aktív tag)

(#21489) szab.tam válasza ZetorGumi (#21487) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

én tőle vettem már többször is.
nagyon korrekt, sürgetni nem szabad.
privátot kell írni...

ugye ez és ez és ez is tőle van...

(#21488) DiceBlade
igen, ő ugyanaz. vannak mindenféle modding cuccai is. :))

[ Szerkesztve ]

(#21490) DiceBlade válasza szab.tam (#21489) üzenetére

DiceBlade
(aktív tag)

tudok róla, vevő is leszek egy kis erre-arra ;]

(#21491) ZetorGumi válasza szab.tam (#21489) üzenetére

ZetorGumi
(addikt)

szab.tem, DiceBlade: Köszönöm a segitséget, ezt a hirdetést nem találtam itt, azért is kérdeztem. :)

♫ New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi ♫ | VW Golf MKIV 1.9 TDI ALH |

(#21492) DiceBlade

DiceBlade
(aktív tag)

lenne egy kis problémám... a gyári AMD Athlon 4200+os ventit szeretném lecserélni, de meghagyni a bordákat.. hogyan kell róla levenni csak a ventit? vagy erre csak gány megoldás van?

(#21493) DiceBlade válasza DiceBlade (#21492) üzenetére

DiceBlade
(aktív tag)

eddig ez tűnik a legjobb megoldásnak, hogy a gyári ventire ráragasztanám kétoldalú ragasztóval és fölé menne a 12es Zalmanom

de ha valaki tud valami jobbat/olcsóbbat az ne tartsa magában

(#21494) Karesz85 válasza DiceBlade (#21493) üzenetére

Karesz85
(tag)

2oldalú ragasztó nem egy életbiztosítás, drót, madzag, kábel kötegelő stb.
Gyári venti elvben 7 centis, használhatod rögzítésnek ha nem tudod megfúrni a bordát, de a motort törjed ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#21495) DiceBlade válasza Karesz85 (#21494) üzenetére

DiceBlade
(aktív tag)

nah végülis egy régi Codegen tápból kiszedtem a 8as ventit, de mivel az az Arctic PRO-khoz hasonlóan csak kifelé ventinek való így a házon kívülre került, a procival szembe lévő ventihelyre az oldallapon, Molex-ről kapja a 12V-ot
eléggé hangos, de így netezés közben hozott 3 fokot, holnap GTA4-el letesztelem, mert főleg emiatt kell a jobb hűtés :DDD
ha beválik veszek hozzá egy egyszerű kapcsolót, játék közben nem érdekel ha hangos

(#21496) Karesz85 válasza DiceBlade (#21495) üzenetére

Karesz85
(tag)

Ötletes :) esetleg azt megcsinálhatod hogy az 5,25 helyre 8/12 centis ventit ha van hely és akkor lenne egy kis huzat a házban, és ezt inkább a hátuljába.

(#21497) DiceBlade válasza Karesz85 (#21496) üzenetére

DiceBlade
(aktív tag)

elől van egy 12-es Zalman, hátul felül ugye a táp 12es ventije szívja ki, és most jött ez a kis 8as

mivel nem voltam álmos jáccottam egy kis GTA4-et (persze csak a teszt kedvéért :P ) és így is 50 fok fölött van a proci.. szóval jó-jó de nem az igazi (GTA4 benchmarck 97%-ra terheli a procimat cpu igényes beállítások minimuma mellett is :Y )

(#21498) DiceBlade

DiceBlade
(aktív tag)

folytattam a gépházam átépítését, most meglett az alaplapi tálca, ezen lesznek majd kivágva a kábelmenedzsment lyukai

Picasa

(#21499) Karesz85 válasza DiceBlade (#21498) üzenetére

Karesz85
(tag)

Csak azt nem értem még, hogy miért kellett elvágni az eredeti alaplapi tálcát ha úgyis teljesen újat kapott. :)

(#21500) DiceBlade válasza Karesz85 (#21499) üzenetére

DiceBlade
(aktív tag)

mögötte van, annak a meneteit használtam fel

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.