Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz HThomas #31 üzenetére

    A skálázás gyakran sokat ront a képminőségen, így jellemzően azt érdemes megcélozni, hogy natív felbontáson ideális legyen a UI, vagy mondjuk 200%-on. Mac-en úgy tudom még teljesítményt is veszít a gép ha skálázás van. Ott 220 ppi közeli érték az ideális, de azt szinte csak Apple monitorokkal, vagy iMac-el lehet elérni, így a többség a 110 ppi-t célozza emiatt. QHD 27 inchen, illetve WQHD 34 inchen.

    Windows alatt most 40 inches TV-t használok 4k felbontáson natívan és talán kicsit kisebb a UI az ideálistól, így szerintem a 42-43 inch lehet az ideális. Azt nem tudom, hogy itt a skálázás igényel-e extra teljesítményt. Ez szerintem Linux GUI esetén is megállja a helyét.

    Szóval az extra ppi elméletben jó, de gyakorlatban az operációs rendszerek diktálnak, így nem szabad vakon választani, csak mert belefér a keretbe és magasabb a ppi.

    Sajnos tényleg alig van/volt kifejezetten retina ppi-s monitor, az Apple kivételével, amik meg ultra drágák.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák