Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vazol

    tag

    Hello Urak!
    A problémám a szokásos, halk mikrofon a hangkártyán. Saját családi videóm alá szeretnék narrációt tenni, de a "hagyományos" Skipe-hoz használt szettemnek telefon hangja van, egy régi, talán Thomson dinamikus mikrofonomnak jobb lenne "dinamikája" de igen halk a hangja, digitálisan erősítve sajnos magas az alapzaj. A felvételhez ill. erősítés-szűréshez Audacity-t használok. Beruháznék egy fentebb linkelt Behringer MIC 100 vagy inkább MIC 200 erősítőbe, csak a problémám, hogy a mic-em fix jack-es, a bemenet meg XLR az erősítőn. Van ehhez valami átalakító, vagy be kell ruháznom még egy mikibe is. Nem várok stúdió minőséget, csak kevés zajt és megfelelő dinamikát!
    Bocsi a hosszú szövegért!
    A segítségért előre is köszi! :R

    Ha nem vagy biztos benne, kérdezz és még bizonytalanabb leszel!

  • vazol

    tag

    válasz PapaMaci #1114 üzenetére

    Köszi, akkor keresgélek! :R Az erősítőket 12-14ezer között láttam, még néztem a MIC800-at ebben az árkategóriában, ami nem csöves csak a "feelingje", nem tudom melyik lenne az igazi, de többet nem igazán szánnék a dologra. Találtam 10e. alatt olyan megoldást, hogy egyik végén miki be, a másikon line ki, de szabályzás sehol, azt nem merném megkockáztatni.

    Ha nem vagy biztos benne, kérdezz és még bizonytalanabb leszel!

  • vazol

    tag

    válasz vazol #1115 üzenetére

    Rendesen kihalt a topic, azért írnék néhány gondolatot hátha segít valakinek!
    Tehát a halk mikrofon problémámra a következő magoldás született.
    Behringer Xenyx 302USB keverőpult, árban ugyan ott van ahol a MIC 200-as (13,5 e), közvetlenül rádugható a JACK mikrofon és a hangkártyát megkerülve a saját AD átalakítójával USB-n megy a hang a gépbe az Audacity-be.
    Ezzel a megoldással nem sokkal tűnik erősebbnek alapból a felvétel, viszont zajmentesen tovább erősíthető a hangszerkesztőben. Ha a hangkártya Line bemenetét használom a keverő analóg kimenetével, rendesen vissza kell venni az erősítést a keverőn, mert nagyon magas a jelszint, viszont sokkal zajosabb a felvétel, tehát a keverőben levő asszem Texas Instruments AD chip magasan jobb minőséget produkál. A teszt elvégezve az alaplapi Realtek ALC889A, egy másik gép SB Live Value PCI és egy Cmedia chipes 7.1 USB kütyüvel is, ezek között a felsorolás szerinti javuló minőséggel, az SB és USB között már minimális eltéréssel.
    Úgy döntöttem, marad a Behringer! :K
    További szép napot!

    Ha nem vagy biztos benne, kérdezz és még bizonytalanabb leszel!

Új hozzászólás Aktív témák