Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    Sziasztok!

    Elöljáróban: nem vagyok 100%-ig biztos, hogy ez lesz a legmegfelelőbb topik a kérdésemnek és nem inkább a fejhallgatóerősítő és DAC topik, de alapvetően mégiscsak régi hangstúdiós kütyüvel kapcsolatban kérdeznék.

    Pár napja beszereztem a Hardverapróról egy Digidesign 882 Studio Audio Interface-t (az én esetemben ez egészen pontosan a Digidesign Session 8 DAW együttes audio interface-része volt, de írják az Avid fórumán, hogy ez 1:1-ben a 882 Studio-t jelenti).

    Az eredeti célom annyi volt vele, hogy X-Fi HD USB-hez fejhallgatóerősítőnek használom az RCA bemenetekkel (amire úgy néz ki, hogy tökéletesen alkalmas, egy vintage 600 Ohm-os Beyerdynamic DT770-tel nagyon jó páros), de felvetődött bennem, hogy érdemes volna kipróbálni - ha lehetséges -, hogy DAC-ként mit tud. Az egyetlen olyan bemenet a Digidesign-on, amit használni tudnék erre, az a koax input. A desktop gépem alaplapján van S/PDIF tüskesor, amihez beszerezhetek egy ilyesfajta kivezetést és természetesen egy koax kábelt. Ez tűnik a legköltséghatékonyabb megoldásnak (és ahhoz, hogy teszteljem, legfeljebb ennyi pénzt is szeretnék rászánni - épp ezért pl. fel sem merült komolyan egy USB-S/PDIF transzport, mint pl. XMOS-alapú megoldások a részemről egyelőre).

    Kérdés, hogy mit várhatok a DAC-jától, illetve egyáltalán működhet-e a DAC-ként beüzemelés a Digidesign interface koax inputját használva?

    A segítséget előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz PapaMaci #1441 üzenetére

    Lehet, hogy nem voltam egyértelmű - fejhallgatóerősítőként használom már pár napja és nagyon jól szól. :) (Nincs nagy összehasonlítási alapom, de pl. az X-Fi HD saját fejhallgatóerősítőjénél, illetve bkercso-féle Presenter 2-nél jobban szerintem - részletesebben, erőteljesebben, legalábbis a DT770-nel; ez legmarkánsabban rock, metál, blues zenéknél jön elő, de más műfajoknál is hallható előnyt érzek az általam korábban használt cuccok fejhallgatóerősítőihez képest.)

    Hogy ez most high-end, ami benne van, vagy nem, ehhez képest részletkérdés, egy ötezer forintért vett cuccnál nem is vártam világrengető csodát; annyit akartam elérni, hogy nagy impedanciás, régi fejhallgatókat, mint a vintage DT770-em, élvezhetően tudjak vele kiszolgálni zenehallgatáshoz és ezt az elvárásaimat bőven túlteljesítve tudja. :K Minden más, amire még tudom ezen felül használni - az is, ha kiderülne, hogy DAC-ként is jó és használható - már csak bónusz. :)

    Nyilván van nála bőven jobb DAC-ként és fejhallgatóerősítőként is, hiszen alapvetően 18 év telt el a megjelenése óta. A tervem nekem nem tűnik bonyolultnak :B - gyakorlatilag csak egy koax kivezetés bekötése az alaplapomon eleve meglévő S/PDIF csatlakozóra és egy koax kábel beszerzése az összekötéshez a Digidesign-nel -, a kérdés az, hogy ha valakinek van tapasztalata ilyen cucc DAC-jával, egyáltalán megéri-e ezzel foglalkozni. :R

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Tim82 #1442 üzenetére

    Csak update-ként: kaptam kölcsön USB-SPDIF transzportot .DLL fórumtárstól, de nem ad ki vele hangot. Az RCA kimenetek sem, így a fejhallgatóerősítő-részt és a szimmetrikus TRS kimeneteket tudom használni (vagyis a fejhallgatóim mellett ilyen bemenetes aktív stúdió monitorokat tudok még vele használni).

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz rootkiller #1488 üzenetére

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák