Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hezso

    aktív tag

    Bigya: Nahát eljott a 21-edike, amiről email-ben írtam, úgygondoltam a végeredményt ide írom le:

    Minden szép és jó volt kivétel az, hogy meghalt a Behringer pult(nem kapcsolt fel maga a pult, csak a fantomtápja, pedig bizti+kábel jó volt), amin kevertunk volna. Helyette egy régi 16sávos pult lett hozva, 1 pre, és 1 postfader auxlemenettel. Így ezen a kettőn volt az osszes monitor, és mivel ezen a pulton nem volt XLR bemenet mikikre, meg kimenet sem, ezért kábelozási problémák miatt csak 1-1hangfal volt frontban. Mivel alapból késtünk a pult miatt(idő volt még meghozták), ezért nem volt idő igazából álligatni, kifele minden egy nagy kása volt, monitorokon meg még annyira. 2. szám után már letisztázódott a helyzet, bár minőség az nem volt, mondjuk úgy már tűrhetőbb volt. A 2. zenekar alatt meg már egész tűrhető lett a hangzás, de ez az ő érdemük. Globalba az jott le nekem, hogy hangal dolgozni nagyon nehéz dolog live-ba, ha már élesbe megy, és ha technikai okok miatt(tönkrement pult) nincs idő és lehetőség azt kihozni amit akar az ember. És papiron tanulni tényleg nem lehet.

    Nagy tanulság volt, hogy: máskor ilyen hangosításnál csak dob és ének+szinti megy PA-ra, a tobbi az szólljon kombóból. 2x500W nem elég mindenre. Az is tanulságos volt hogy a monitoroknak igazán csak akkor van értelme, ha gyakorlott előadók(2. zenekar) játszanak. És a legnagyobb tanulság, hogy a Berhinger cuccok szarok. Ez a második berhinger márkájú cucc az életemben, ami akkor nem megy, amikor kéne(ez előtt egy basszuskombót tapasztaltam meghalni 2 szám kozt - hangfal ment benne tonkre szerviz szerint). Mégegyszer kosz minden segítséget, remélem ha legkozelebb hasonló lesz, majd egy picivel jobban alakul.

Új hozzászólás Aktív témák