Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pomk

    őstag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni egy rendszer kiépítésében, remélem jó helyre írok. :)
    Adott egy LG 42LB670V okostv, egy PS4, egy AppleTV, UPC router és egy soundbar rendszer. A TV és a soundbar a falra rögzítve, a többi eszköz alattuk egy szekrényben vannak. Szeretnék egy olyan kábelezést kiépíteni, amiben minden hang (kivéve a PS4 mert azt fejhallgatón használom) a soundbaron szólal meg: kábeltv, AppleTV, tv hangjai. Viszont hogy minden szép legyen, a tv-hez a lehető legkevesebb kábelt szeretném felvinni.

    Sajnos sem a TV-n, sem a soundbaron nincs elég HDMI In. Eredetileg az volt a terv, hogy vagy a soundbarba vagy a TVbe bekötök mindent és onnan viszem tovább a képet vagy a hangot a másik eszközbe. Így valami öszvér megoldást kell találnom.
    1. Egyik ötletem, hogy minden eszköz HDMI-t bekötök a TVbe és onnan optikain visszakötöm a hangot a soundbarba. Ez így működhet, viszont a kábelek száma túl sok lesz…
    2. Másik ötletem, hogy egy HDMI közösítőn az AppleTV-t, a PS4-et, és a UPC settop boxot közösítem és 1 HDMI kábelt viszek tovább TV-be, majd egy HDMI ARC-os kábelt vissza soundbarba. Ez esetben tudtok ajánlani olyan közösítőt, ami automatikusan vált a bejövök jelek alapján?
    3. Más ötlet esetleg?

    Köszi,
    Pomk

Új hozzászólás Aktív témák