Hirdetés

Aktív témák

  • mva

    csendes tag

    Adott egy-két kis cég, vállalat vagy iroda, hivatal. mondjuk max 10-15 felhasználóval.
    Van ahol van külön szerverük pl központi adattárolásra, van ahol nincs. Ez általában windowsos, és nem is feltétlenül server op rendszeres. Hálózatba vannak kötve egymással.

    Üzembe helyeztünk ott egy nagyobbacska másolót, Utp-n keresztül csatlakozik a hálózathoz. A nyomtatás az könnyen megy, viszont a scannelés az már más tészta.
    Ugye USB-n nem lenne vele gond, de a hálózatos részt nem igen tudom. 3 féle halózatos szkennelésről hallottam már:
    SMB scan, E-mail scan, meg FTP scan.
    Melyiket lenne célszerű választani? Vagy melyikkel mennyi gond van, hogy kell beállítani?
    Mindenki akar ugye szkennelni. az meg nem feltétel hogy belépős rendszerű legyen.
    Talán a legjobb lenne mondjuk hogy a másoló egy emailt küld a felhasználónak, persze belső hálózaton keresztül.

    A szerveren kéne beállítani mondjuk egy ftp vagy email klienst? A smb-vel meg az a gond hogy ott is kicsit macerás beállítani a jogokat, engedélyeket megosztásokat.
    FTP szerver progi kellene minden gépre, vagy valami egyszerű belső hálózatos email szervert kéne létrehozni? Vagy végül is az is megoldás ha egy gépen pl a szerveren egy mappába megy a dolog és azt osztom meg. Nem tudom mi lenne a jó megoldás.

  • club1

    veterán

    válasz mva #1 üzenetére

    Tudod az alap, hogy mielőtt új topic-ot nyitsz valahol, megnézed, hogy:
    1; létezik-e már hasonló topic
    2; megfelelő helyen hozod-e létre a topic-ot.
    Az általad említett 3-féle szkennelésről:
    SMB scan: Kell hozzá egy megosztott mappa, amit fel kell venni a szkenneren, onnantól kezdve lehet be szkennelni. A megosztott mappa logikusan olyan eszközön/gépen legyen, ami állandóan be van kapcsolva (NAS, szerver, stb.)
    E-mail scan: Egy smtp szervert használ a szkenner, azaz e-mailként abban pedig csatolmányként küldi el a beszkennelt dokumentumot. Az e-mail címzettjét szkenneléskor kell a szkennelőnek beírnia/kiválasztania.
    FTP scan: Mint az SMB scan, csak FTP kiszolgáló kell hozzá, mivel oda szkennel.

  • mva

    csendes tag

    válasz club1 #2 üzenetére

    1. Megnéztem, nem találtam. (szkennelés, scan, stb szavakat.)
    2. Hállózati szkennelés szerintem a hálózatos topikba illik , vagy tévednék?
    Esetleg ha volna ilyen topic, azt megmutathatnád, lehet én voltam figyelmetlen.
    Amit itt leírtál azt eddig is tudtam, semmi újat nem mondtál.
    Egy rendszergazdának biztos a kisujjában van ezeknek a beállítása, én meg nem az vagyok.
    Nyomtatókat szervizelek.
    De hogy konkrét példát mondjak, egy Develop ineo+220-as, vagy egy 215-ös fénymásolón szeretném beállítani a szkennelést úgy, hogy a másolóról indítom.

Aktív témák