Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • mzperx

    aktív tag

    Jobbakat!

    Szeretnék segítséget kéni otthoni hálózat kialakítására.

    Adott három gép, amelyek közül kettőn Win2k van, a harmadikon Win Me.

    A hálókártyák és HUB megvannak be is vannak rakva, csak valami nem stimmel. A két Win 2k-s gép jól látja egymást, viszont az a gép amelyiken Win Me van az néha igen néha nem.

    További probléma, hogy a Win Me-mal rendelkező gép modemmel rendelkezik. Ezt a gépet szeretném használni arra, hogy biztosítsa az internet megosztást.

    Sajnos hálózatépítéshez (IP cím, WINS, stb) nem értek. Annyit sikerült elérnem, ha a három gépnek beállítok fix IP címeket, akkor minden szép, csak az Internetmegosztás nem működik.

    Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ha jól értem, a WinME-s gépen keresztül akarsz kimenni az Internetre. A másik két gépen az átjárót ennek a gépnek az IP-címére tedd, úgy működnie kell. Néhány hónapja (2 v. 3) vmelyik CHIP-magazin első lapjain volt erről szó, ott utána tudsz nézni részletesebben.

    https://www.coreinfinity.tech

  • mzperx

    aktív tag

    Jobbakat!

    Kivételesen azt a cikket én is olvastam, csak az a gondom, hogy két gép Win2k-val megy, a modemmel rendelkező Win ME-vel, csak azt a két másik gép hol látja, hol nem. Akkor látják jól, ha a gépek hálókártyái fix IP-t kapnak, de akkor az interent nem működik.
    Mondták már, hogy csináljak linuxot internethez, de ahhoz hálózatnál is kevesebbet értek, pedig a hálózathoz semmit nem értek.

    Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

  • guest

    veterán

    Hi!
    Ha jól tudom annak, hogy fix ip címet adsz a hálókártyáidnak semmi köze az internethez, mivel az internetes ip címedet a modem tcp/ip protokollja kapja.
    Szóval: 1., beadott a fix ip-ket, hozzáadsz mindenhol: tcp/ip, netbeui, ipx/spx protokollt, fájl és printermegosztást, asszem más nem kell
    2., win2k-k alatt a hálókártya tcp/ip beállításainál a wns fülnél beállítod átjárónak a winme ip-jét

    Ha így se működik akkor nagy gáz van
    Ja és az internetbeállításoknál állítsd be hogy lan-on keresztül és auto proxy érzékelés

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Szervusztok !

    Szerintem nem (feltétlenül) kell fix IP címeket megadni a belső hálón.
    A legfontosabb, hogy az Internetre kapcsolódó gépet (jelen esetben a WinME) indítsd el elsőként.

    A másik fontos dolog, hogy a Vezérlőpultban az Internet a Win2K-s gépeken úgy legyen configurálva, hogy LAN-on (a saját belső hálózatodon) keresztül éred el.
    Természetesen a WinME-n be kell állítani az internet-megosztást.

    /Nálam a másik gépen Win98 megy, de most éppen Linux-ot próbálok rátenni rak-winchester cserével, ezért nem tudom megnézni pontosan, de gy emlékszem/

    Hali:

    Maverick

    prohardver vendég

  • neron

    csendes tag

    Én már próbáltam a WINME-n használni az internet megosztást...felejtsd el.
    Minden működött csak a többi gépen baromi lassú volt a kapcsolat.
    Szóval a beepitett megosztas nem működött nálam.
    Maradtam a proxy-nál.... csak az a baj, hogy nem találtam olyan windózos proxy-t amin minden működne.
    Most WIN2K Serverem van és terminálszolgáltatással internetezünk a többi gépen.

    A javaslatom a köv:
    Rakdd fel az XP Prof-ot, az is tuggya a terminalszolgaltatásokat (de még hogy....), a többi gép elég ha csak egy-egy 386-os...
    Otthonra tuti.
    Igy minden működni fog, gyorsan, eccerűen, fejlesztened sem kell a többi gépet.

  • haver

    tag

    Internethez csak TCP/IP protokoll kell :), Netbeui-nak itt nincs ertelme, IPX/SPX pedig Novell halozathoz kell :).
    IP cim nelkul nincs halozat, valassz egy tetszoleges LAN-hoz fentartott tartomanyt (pl. 138.108.1.x 192.198.1.x) es allitsd be a gepeken.
    (Gondolom DHCP-vel WINS-nal nem szeretnel bibelodni :DD (lassuk el fer e a link)

    [L]http://support.microsoft.com/servicedesks/Webcasts/WC091101/wcblurb091101.asp?LN=EN-US&SD=gn&FR=0&qry=internet%20sharing&rnk=1&src=DHCS_MSPSS_gn_SRCH&SPR=WINME[/L]

    Ha megsem menne a link, akkor a [L]http://support.microsoft.com[/L] a keresesnel beallitod, hogy Windows Millenium Edition a 'My question is:' pedig 'internet sharing'.
    Az elso talalat ami neked kell a Support WebCast: Internet Connection Sharing with Windows 98 Second Edition and Windows Me.

    itt ez a [L]http://support.microsoft.com/servicedesks/webcasts/wc091101/WC091101.ppt[/L] Powerpointfile var Rad, ami segit!?

    Udv

    Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

  • kismedve

    csendes tag

    válasz mzperx #1 üzenetére

    Meg kell adni egy átjárót is a TCP/IP konfig-ban. Annak a gépnek az IP-je kerüljön ide, amelyik a kapcsolat megosztásért felelős. Aztán már mennie kell a dolognak. Ja! A proxy konfig ne legyen automatikusan érzékelve, minden esetben kerüljön beállításra az adott gépen futó böngészőnél fixen a szolgáltató paramétereit figyelembe véve.
    Autoconfig sux!

Aktív témák